Każdego dnia powstaje w Polsce około 1000 nowych firm. Czujesz, że wraz z początkiem 2023 roku także dla Ciebie nadszedł właściwy czasy, aby przejść na swoje i dołączyć do grona przedsiębiorców? Zastanawiasz się, z jaką działalnością warto teraz wystartować? Poznaj najgorętsze rynkowe trendy i sprawdź, który z nich jest dla Ciebie. Nasza lista inspiracji skupia się na przedsięwzięciach, dla których prognozowany jest znaczący wzrost popytu, a które nie wymagają dużych nakładów finansowych i wąskiej, specjalistycznej wiedzy.
Trudno sobie wyobrazić dobrze znany krajobraz bez tych charakterystycznych elementów. A czy możemy przewidzieć jak będzie wyglądał katowicki Spodek w przyszłości? W obliczu dynamicznego postępu, wyobrażenie sobie tego nie jest takie łatwe. Jednak tam, gdzie ludzki umysł spotyka ograniczenia, możemy skorzystać z pomocy technologii. Posługując się sztuczną inteligencją postanowiliśmy sprawdzić, jak mogą wyglądać polskie miasta w przyszłości.
Na Twojej liście noworocznych postanowień znalazło się zaoszczędzenie na jakiś fajny, przyjemny cel: odjechany rower, wypasiony komputer, egzotyczne wakacje albo coś zupełnie innego? Obawiasz się jednak, że zabraknie Ci wytrwałości i w wyznaczonym sobie czasie nie uzbierasz odpowiedniej sumy? Zobacz więc, co możesz zrobić, aby prawdopodobieństwo spełniania się Twojego marzenia znacząco wzrosło.
Czy wiecie, że przeciętna strona internetowa generuje rocznie około 216 kg dwutlenku węgla? Przy założeniu, że każdego dnia powstaje aż 250 000 nowych witryn, problem robi się naprawdę ogromny! Co można zrobić, aby ruch internetowy stanowił mniejsze obciążenie dla środowiska? Odpowiedzi udzielają Katarzyna Wojdalska i Malwina Kubas, założycielki marki ec0lint.
Czy wiesz, że... aż 79% Polaków regularnie robi zakupy w internecie? Nasza ostrożność może maleć zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy chcemy kupić bliskim prezenty w jak najlepszych cenach. To jednak właśnie w tym czasie, powinniśmy być najbardziej czujni i nie dać się złapać na podejrzane oferty i promocje.
Ekonomiści od dziesięcioleci dwoją się i troją, aby opracować uniwersalne teorie, które pozwolą przewidywać wzrosty i spadki na giełdzie - prognozować ekonomiczną koniunkturę i kryzysy. Niektóre z ustaleń podparte są tysiącami danych historycznych i wnikliwą analizą najróżniejszych statystyk. Jednak nawet wypracowanym w ten sposób wnioskom daleko jest do standardów nauk ścisłych i umożliwiają one co najwyżej snucie mniej lub bardziej prawdopodobnych scenariuszy. Inne teorie niewiele sobie robią z naukowej metodologii - przypominają raczej nieco naiwne „poszukiwanie znaków na niebie i ziemi” i opierają się na luźnych obserwacjach i skojarzeniach.
Czy Polacy czują się w internecie bezpiecznie? Jak często spotykamy się z próbami oszustwa i czy umiemy się przed nimi bronić? Odpowiedzi na te i inne pytania poznaliśmy dzięki najnowszym badaniom konsumenckim przeprowadzonym przez Grupę ING razem z Ipsos Holandia w dniach 28.10 - 07.11. Wynikom ankiety przyglądamy się wspólnie z ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, Adrianem Ściborem z AVLab Cybersecurity Foundation.
Czy wiesz, że... 46% polskich e-konsumentów robi zakupy w zagranicznych sklepach? Najczęściej kupowanymi przedmiotami są ubrania, buty i torby. Co ciekawe, najczęściej kupujemy w Chinach - tak deklaruje 63% respondentów.
… a właściwie to nie w żagle, ale w łopaty innowacyjnej turbiny z pionową osią obrotu, która może dostarczać energię do domów jednorodzinnych lub budynków biurowych. Zapraszamy na rozmowę z profesorem Zbigniewem Bulińskim, twórcą zespołu SWG (Silesian Wind Generator), który znalazł się wśród trzech najlepszych rozwiązań zgłoszonych w pierwszej edycji Programu Grantowego ING.
W Międzynarodowy Dzień Zwierząt zobaczmy jak o pupile dbają Polacy. Jaki mają stosunek do adopcji? Ile kosztuje utrzymanie domowych pupili? Ile wydajemy na pokarmy? Sprawdź naszą infografikę!
Wywiad z Wiktorem Krzeszewskim, założycielem mTap Smart City. Finansowy i środowiskowy koszt miejskiego oświetlenia ulicznego to w tej chwili niezwykle palący temat. W jaki sposób zmniejszyć rachunki za energię i zniwelować ślad węglowy w tym obszarze przy jednoczesnym zapewnieniu mieszkańcom odpowiedniego poziomu wygody i bezpieczeństwa? Z rozwiązaniem przychodzi polski startup mTap Smart City. Zapraszamy na rozmowę z CEO marki, Wiktorem Krzeszewskim.
Edukacja domowa? Raczej odpada, bo z przyjaciółmi lepiej. Studia? Fajne, ale niekonieczne. Sprawdź infografikę!
czytaj więcejRozmowa z Pavelem Panasjukiem, prezesem firmy DAC – zwycięzcą pierwszej edycji Programu Grantowego ING. Czy wiecie, że do połowy XXI wieku będziemy zużywać na świecie więcej energii na chłodzenie niż na ogrzewanie? Rozwiązaniem tego poważnego problemu może okazać się innowacyjne urządzenie marki DAC (Dynamic Air Cooling). Zapraszamy na rozmowę z prezesem firmy, Pavelem Panasjukiem. Zacznijmy od Waszego - zakończonego wielkim sukcesem, bo zdobyciem pierwszej nagrody! - udziału w Programie Grantowym ING. Jakie to było dla Was doświadczenie? Co Was zaskoczyło? Co Wam się podobało? Czy nawiązaliście jakieś ciekawe relacje? Pomysł którego z finalistów szczególnie przypadł Wam do gustu? I najważniejsze chyba: Czy wiecie już, na co dokładnie przeznaczycie grant w wysokości 400 000 złotych?
czytaj więcej
Edukacja domowa? Raczej odpada, bo z przyjaciółmi lepiej. Studia? Fajne, ale niekonieczne. Kasa na podróżowanie? Przyda się, choć i bez niej może być ciekawie. Tego wszystkiego i znacznie więcej dowiedzieliśmy się dzięki pierwszej odsłonie naszej kampanii „Dla Was nie ma rzeczy nie do pomyślenia” – kampanii, w której przedstawiciele pokolenia Z (czyli osoby urodzone po 1995 roku) sami odmalowali obraz swojej generacji.
W każdej łazience znajdziemy mnóstwo plastikowych buteleczek z żelami do kąpieli, szamponami czy balsamami. Zazwyczaj, kiedy ich zawartość się wyczerpie, po prostu wyrzucamy je do śmieci i nabywamy nowe. A gdyby tak nieco zmienić swoje nawyki i z zakupionych opakowań korzystać wielokrotnie? Zobaczcie, jaki pomysł na ograniczenie produkcji plastiku ma polski start-up Swapp. Opowiedział nam o tym jego założyciel Szymon Barabasz.
Czy wiecie, że pszczoły zapylają aż 70% gatunków roślin, które zapewniają nam 90% pożywienia! Współcześnie jednak - prawdopodobnie głównie w następstwie działalności człowieka - nasi mali, pracowici przyjaciele narażeni są na wiele niebezpieczeństw. Dlaczego trzeba chronić pszczoły? Jak to robić? O tym opowiadają założyciele Pasieki Rodziny Sadowskich.
Proste, uniwersalne, ponadczasowe fasony i mnóstwo fantastycznych, żywych kolorów do wyboru. Oto pomysł na zaistnienie w branży odzieżowej przeświecający marce MyBasic. Zapraszamy na rozmowę z założycielką firmy, Justyną Tylak-Nowis.
Czy bycie mamą może iść w parze z drogą po swoje? Zobacz infografikę na podstawie badań i sprawdź jak polskie mamy zarządzają domowym budżetem, jakie decyzje są głównie na ich głowie i jak łączą macierzyństwo z pracą zawodową?
Każda aktywność człowieka zostawia za sobą ślad węglowy. Ale to od naszych decyzji zależy, jak duży ten ślad będzie – podejmując odpowiednie działania, możemy ten ślad ograniczyć a nawet osiągnąć neutralność węglową. Zagadnienie to staje się szczególnie istotne, kiedy prowadzimy własną firmę: od dużego zakładu produkcyjnego po niewielkie biuro. Jak zmierzyć generowany przez naszą działalność ślad węglowy i skąd wiedzieć, gdzie szukać przestrzeni do ewentualnej poprawy? Z pomocą przychodzi narzędzie Plan Be Eco, z którego pomysłodawczynią, Agnieszką Maciejowską, mamy dziś przyjemność rozmawiać.
czytaj więcej
Jesteś start-uperem albo młodym naukowcem w trakcie studiów lub krótko po ich ukończeniu? Ekologia wpisana jest w Twoje DNA i masz pomysł, jak zapewnić czystą i dostępną energię? W takim razie udział w Programie Grantowym ING może być dla Ciebie niepowtarzalną szansą na realizację marzeń. Pula nagród to aż 1 milion złotych!
Stworzyli pierwszą na świecie technologię odsalania i oczyszczania wody bazującą na nanomembranach. W wyniku prostej filtracji - przelewania wody w sposób grawitacyjny - mogą odsolić i oczyścić wodę z mikro i nanoplastików, bakterii, wirusów, jonów metali lekkich i ciężkich. Poznaj Nanoseen - startup, w którym nie boją się wypłynąć na szerokie wody.
Co robicie z biżuterią, której już nie nosicie? Czy zamiast trzymać takie drobiazgi na dnie szuflady nie lepiej byłoby je sprzedać i sprawić, aby ktoś cieszył się nimi jeszcze przez długie lata? A z drugiej strony: czy gdy chcemy podarować bliskiej osobie jakiś niezwykły prezent, ciekawsze od odwiedzin u sieciowego jubilera i (bardziej EKO) nie będzie zwrócenie się ku przedmiotem obecnym już w obiegu - przedmiotom z historią i charakterem. Z takich właśnie rozwiązań narodził się startup Jewelry anew, z którego twórczynią, Anią Stefańską, mamy dziś przyjemność rozmawiać.
Pomysł? Z życia. Domy? Z drewna. Pierwszy klient? Z Częstochowy. Rozwój? Z wytrwałości… Przeczytajcie wywiad z Michałem Chruścielem, bohaterem naszej kampanii „Sukces zawsze bierze się z czegoś”, twórcą marki Hocomo.
Pomysł? Z przypadku. Masło? Z najlepszych orzechów. Pierwszy klient? Z siłowni. Rozwój? Z determinacji. Poznajcie Macieja, bohatera naszej kampanii, twórcę marki maslove.pl.
Data rejestracji | 30-10-2015 13:16 |
Data ostatnich odwiedzin | 01-02-2023 13:27 |
Łączna liczba zamieszczonych wiadomości | 467 |
Łączna liczba otrzymanych Lajków | 351 |