Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Witam po dłuższej nieobecności. Dużo się działo Emotikon: Szczęśliwy 

Dla przypomnienia:

28.02 złożenie wniosku 

26.03 decyzja wstępna

26.03 dostarczenie operatu ( nie wiem jakim cudem dopiero 3.04 operat zaczęto analizować- o czym dowiedziałam się 5.04 )

I tutaj przelała mi się czara goryczy Emotikon: Mrugający mając nóż na gardle ( czyli zgodnie z umową przedwstępną - umowa przyrzeczona miała być max do 14.04. ) po tym jak usłyszałam od Pani na infolinii, że od kompletu dokumentów ( czyli razem z operatem ) na końcową czeka się ustawowo 21 dni, po prostu szlag mnie trafił Emotikon: Szczęśliwy

Mąż zadzwonił do doradcy kredytowego żeby złożył wniosek do drugiego banku, z którego mieliśmy również pozytywną decyzję. A jemu udało się w tym drugim banku wynegocjować warunki ciut lepsze od ING więc tym lepiej dla nas. Już się umówiliśmy na podpisanie umowy i co?????  I w piątek 6.04. też dostaliśmy pozytywną decyzję z ING!

Koniec końców- wczoraj podpisaliśmy naszą wyczekaną umowę kredytową....w innym banku Emotikon: Szczęśliwy (tam bez żadnych problemów, z uśmiechem na ustach nas przyjęli i zostaliśmy potraktowani godnie! ) Emotikon: Szczęśliwy 

Nawet gdyby ING dało lepszą ofertę- nie skorzystałabym z niej. Umowa kredytowa wiąże mnie z bankiem na kawał życia! Dla mnie ważne jest to, w jaki sposób traktuje się klienta. Tutaj myślę, że ING musi się jeszcze duuuużo nauczyć. Patrząc na to co się dzieje już na samym początku- miałabym wielkie obawy przed tym co będzie przez kolejne 30 lat.

Życzę Wam wszystkim aby i Wasza droga się niebawem zakończyła pozytywnie! Trzymam za Was kciuki.

A ING może wyciągnie jakąś lekcję Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

 

Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 181 z 748 (11 642 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Mavis gratuluję podjęcia odpowiednich kroków. A jeśli to nie tajemnica to w jakim banku podpisaliście umowę? Nadal czekqm na ostateczną już decyzję ale dopóki jej nie mam warto mieć jakąś alternatywę.
Odpowiedz
0 Lajków
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 182 z 748 (11 634 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka dziękuję Emotikon: Szczęśliwy

Żadna tajemnica- BGŻ BNP Paibas.

A swoją drogą, może jednak zmienić albo podejście do klientów albo slogan bo "Liczą się ludzie" jest lekko nie na miejscu Emotikon: Mrugający
Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 183 z 748 (11 627 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Hmmm ja właśnie wcześniej dostałam pozytywną decyzję wstępną z ING niż z BGŻ. W sumie to z ING przyszła odpowiedź tydzień temu a BGŻ wczoraj się odezwał jeszcze nagle o dodatkowe dokumenty. Już minął termin podpisania umowy deweloperskiej i się domagają jej dostarczenia.... A chcieliśmy uzyskać wstępną decyzję na podstawie umowy rezerwacyjnej... Także każdy przypadek jest inny z tego wychodzi.

sylwiaj
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
10-04-2018
Wiadomość 184 z 748 (11 616 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Mavis  gratuluje, możecie w końcu odsapnąć przynajmniej na etapie załatwiania kredytu. Pewnie niedługo pojawi się komentarz moderatorki, "przykro że masz o nas takie zdanie" haha. 

Ja czekam do końca dnia ale już się nie łudzę że coś się zmieni bo cisza jak na polu nocą, a decyzji wstępnej jak nie ma tak nie ma.  Jutro zawożę papiery do dwóch banków, a w jednym już jestem umówiony przez przypadek z konkretną osobą, bo wczoraj przypadkiem mój znajomy jak usłyszał ile czekam to powiedział wprost że jestem głupi, że w ogóle jeszcze czekam na łaskę. Dał namiary, zadzwoniłem i jutro zaczynamy nowe procesy starania się o kredyt.

 

A moje "drogie" ING do was mam tyle do powiedzenia, że cieszcie się, że macie tu do czynienia z ludźmi kulturalnymi i na poziomie, bo za wasze postępowanie, opieszałość, lekceważenie nas klientów powinniście być tutaj jak i w oddziałach wyzywani na czym świat stoi, bo każdemu mogą nerwy puścić. Tak więc straciliście @Mavis i stracicie także mnie, ale nie tylko w sprawie kredytu ale także z kontem osobistym i kontami oszczędnościowymi. 

Wasz profesjonalizm jest tylko w reklamach i na ulotkach. Więcej nie będę rozkręcał myśli bo mogłoby to pójść w złym kierunku. 

Miłego dnia dla pań moderatorek i wszystkich pracowników ING od kredytów hipotecznych, którzy to czytają i przy dzisiejszej kolacji w waszych domach / mieszkaniach zastanówcie się czy rzeczywiście zrobiliście wszystko co w waszej mocy i czy przed wszystkim sygnalizowaliście waszym przełożonym opinie, które tutaj wypisujemy. 

Smacznego.

Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 185 z 748 (11 611 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witajcie.

Donoszę, że mam wieści od swojego doradcy kredytowego, że zgodnie z aktualnymi czasami ostateczna decyzja powinna być za 6-7 dni roboczych licząc od dzisiaj.
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 186 z 748 (11 599 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]
Super, tylko u mnie od miesiąca nie ma decyzji wstępnej nawet, wiec jeszcze mi dalgo do ostatecznej.

I niech moderatorzy nie piszą, żebym skontaktował się ze swoim doradcą bo od niego telefony tez są w ING nie odbierane.
Odpowiedz
0 Lajków
Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 187 z 748 (11 593 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam Wszystkich,

 

mam ogólne pytanie. Jestem klientem ING od jakichś dwóch lat, przez ten czas cały czas do nich wpływa moja pensja, jestem kawalerem. W poniedziałek (09.04) złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny. Od razu z wyceną nieruchomości, którą robiłem sam, tzn. prywatnie załatwiałem rzeczoznawcę. Pani z ING powiedziała, że zdolność finansowa spoko i powinienem kredyt dostać (mieszkanie na rynku wtórnym). Czytam Wasze komentarze i czytam.. i coraz mocniej się obawiam ile będzie to trwać, a na umowie przedwstępnej mam, że do 20 maja powinnismy iść do notariusza. Jak myślicie? Uda się? Byłem dobrze nastawiony, dopóki nie poczytałem trochę komentarzy Emotikon: Smutny 

 

Pozdrawiam 

Odpowiedz
0 Lajków
wojtech
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
14
1
12-04-2018
Wiadomość 188 z 748 (11 345 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dodam tez, ze Pani z ing powiedziala, ze nie musze donosic zadnych informacji o zarobkach, bo u nich mam rachunek i nie musze tego robic. Mial ktos taka sytuacje? Jesli tak to ile czekaliscie na rozpatrzenie wniosku?
Odpowiedz
0 Lajków
wojtech
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
14
1
12-04-2018
Wiadomość 189 z 748 (11 340 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Cześć, u mnie sytuacja wygląda następująco:

 

15.03. złożenie wniosku

19.03. status analiza dokumentów

04.04. wstępna decyzja pozytywna

05.04. opłacenie operatu 

 

no i czekam. Dzwoniłam teraz na infolinię dowiedzieć się jaki jest status mojego wniosku i o dziwo dowiedziałam się od konsultanta, że on nie może mi udzielić takiej informacji, ponieważ nie widzi w systemie wniosków złożonych w placówkach bankowych Emotikon: Bardzo szczęśliwy śmieszne... ponieważ jakiś tydzień temu dzwoniłam i normalnie udzielono mi informację. Na moje pytanie czy coś się zmieniło, pan odpowiedział, że nic się nie zmieniło... czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi?

alexzem
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
9
12-04-2018
Wiadomość 190 z 748 (11 267 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy