Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]

Witam po dłuższej nieobecności. Dużo się działo Emotikon: Szczęśliwy 

Dla przypomnienia:

28.02 złożenie wniosku 

26.03 decyzja wstępna

26.03 dostarczenie operatu ( nie wiem jakim cudem dopiero 3.04 operat zaczęto analizować- o czym dowiedziałam się 5.04 )

I tutaj przelała mi się czara goryczy Emotikon: Mrugający mając nóż na gardle ( czyli zgodnie z umową przedwstępną - umowa przyrzeczona miała być max do 14.04. ) po tym jak usłyszałam od Pani na infolinii, że od kompletu dokumentów ( czyli razem z operatem ) na końcową czeka się ustawowo 21 dni, po prostu szlag mnie trafił Emotikon: Szczęśliwy

Mąż zadzwonił do doradcy kredytowego żeby złożył wniosek do drugiego banku, z którego mieliśmy również pozytywną decyzję. A jemu udało się w tym drugim banku wynegocjować warunki ciut lepsze od ING więc tym lepiej dla nas. Już się umówiliśmy na podpisanie umowy i co?????  I w piątek 6.04. też dostaliśmy pozytywną decyzję z ING!

Koniec końców- wczoraj podpisaliśmy naszą wyczekaną umowę kredytową....w innym banku Emotikon: Szczęśliwy (tam bez żadnych problemów, z uśmiechem na ustach nas przyjęli i zostaliśmy potraktowani godnie! ) Emotikon: Szczęśliwy 

Nawet gdyby ING dało lepszą ofertę- nie skorzystałabym z niej. Umowa kredytowa wiąże mnie z bankiem na kawał życia! Dla mnie ważne jest to, w jaki sposób traktuje się klienta. Tutaj myślę, że ING musi się jeszcze duuuużo nauczyć. Patrząc na to co się dzieje już na samym początku- miałabym wielkie obawy przed tym co będzie przez kolejne 30 lat.

Życzę Wam wszystkim aby i Wasza droga się niebawem zakończyła pozytywnie! Trzymam za Was kciuki.

A ING może wyciągnie jakąś lekcję Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

 

Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 181 z 748 (11 644 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Mavis gratuluję podjęcia odpowiednich kroków. A jeśli to nie tajemnica to w jakim banku podpisaliście umowę? Nadal czekqm na ostateczną już decyzję ale dopóki jej nie mam warto mieć jakąś alternatywę.
Odpowiedz
0 Lajków
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 182 z 748 (11 636 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Ostróżka dziękuję Emotikon: Szczęśliwy

Żadna tajemnica- BGŻ BNP Paibas.

A swoją drogą, może jednak zmienić albo podejście do klientów albo slogan bo "Liczą się ludzie" jest lekko nie na miejscu Emotikon: Mrugający
Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 183 z 748 (11 629 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Hmmm ja właśnie wcześniej dostałam pozytywną decyzję wstępną z ING niż z BGŻ. W sumie to z ING przyszła odpowiedź tydzień temu a BGŻ wczoraj się odezwał jeszcze nagle o dodatkowe dokumenty. Już minął termin podpisania umowy deweloperskiej i się domagają jej dostarczenia.... A chcieliśmy uzyskać wstępną decyzję na podstawie umowy rezerwacyjnej... Także każdy przypadek jest inny z tego wychodzi.

sylwiaj
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
2
10-04-2018
Wiadomość 184 z 748 (11 618 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

@Mavis  gratuluje, możecie w końcu odsapnąć przynajmniej na etapie załatwiania kredytu. Pewnie niedługo pojawi się komentarz moderatorki, "przykro że masz o nas takie zdanie" haha. 

Ja czekam do końca dnia ale już się nie łudzę że coś się zmieni bo cisza jak na polu nocą, a decyzji wstępnej jak nie ma tak nie ma.  Jutro zawożę papiery do dwóch banków, a w jednym już jestem umówiony przez przypadek z konkretną osobą, bo wczoraj przypadkiem mój znajomy jak usłyszał ile czekam to powiedział wprost że jestem głupi, że w ogóle jeszcze czekam na łaskę. Dał namiary, zadzwoniłem i jutro zaczynamy nowe procesy starania się o kredyt.

 

A moje "drogie" ING do was mam tyle do powiedzenia, że cieszcie się, że macie tu do czynienia z ludźmi kulturalnymi i na poziomie, bo za wasze postępowanie, opieszałość, lekceważenie nas klientów powinniście być tutaj jak i w oddziałach wyzywani na czym świat stoi, bo każdemu mogą nerwy puścić. Tak więc straciliście @Mavis i stracicie także mnie, ale nie tylko w sprawie kredytu ale także z kontem osobistym i kontami oszczędnościowymi. 

Wasz profesjonalizm jest tylko w reklamach i na ulotkach. Więcej nie będę rozkręcał myśli bo mogłoby to pójść w złym kierunku. 

Miłego dnia dla pań moderatorek i wszystkich pracowników ING od kredytów hipotecznych, którzy to czytają i przy dzisiejszej kolacji w waszych domach / mieszkaniach zastanówcie się czy rzeczywiście zrobiliście wszystko co w waszej mocy i czy przed wszystkim sygnalizowaliście waszym przełożonym opinie, które tutaj wypisujemy. 

Smacznego.

Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 185 z 748 (11 613 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witajcie.

Donoszę, że mam wieści od swojego doradcy kredytowego, że zgodnie z aktualnymi czasami ostateczna decyzja powinna być za 6-7 dni roboczych licząc od dzisiaj.
Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 186 z 748 (11 601 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

[ Edytowane ]
Super, tylko u mnie od miesiąca nie ma decyzji wstępnej nawet, wiec jeszcze mi dalgo do ostatecznej.

I niech moderatorzy nie piszą, żebym skontaktował się ze swoim doradcą bo od niego telefony tez są w ING nie odbierane.
Odpowiedz
0 Lajków
Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 187 z 748 (11 595 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam Wszystkich,

 

mam ogólne pytanie. Jestem klientem ING od jakichś dwóch lat, przez ten czas cały czas do nich wpływa moja pensja, jestem kawalerem. W poniedziałek (09.04) złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny. Od razu z wyceną nieruchomości, którą robiłem sam, tzn. prywatnie załatwiałem rzeczoznawcę. Pani z ING powiedziała, że zdolność finansowa spoko i powinienem kredyt dostać (mieszkanie na rynku wtórnym). Czytam Wasze komentarze i czytam.. i coraz mocniej się obawiam ile będzie to trwać, a na umowie przedwstępnej mam, że do 20 maja powinnismy iść do notariusza. Jak myślicie? Uda się? Byłem dobrze nastawiony, dopóki nie poczytałem trochę komentarzy Emotikon: Smutny 

 

Pozdrawiam 

Odpowiedz
0 Lajków
wojtech
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
14
1
12-04-2018
Wiadomość 188 z 748 (11 347 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dodam tez, ze Pani z ing powiedziala, ze nie musze donosic zadnych informacji o zarobkach, bo u nich mam rachunek i nie musze tego robic. Mial ktos taka sytuacje? Jesli tak to ile czekaliscie na rozpatrzenie wniosku?
Odpowiedz
0 Lajków
wojtech
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
14
1
12-04-2018
Wiadomość 189 z 748 (11 342 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Cześć, u mnie sytuacja wygląda następująco:

 

15.03. złożenie wniosku

19.03. status analiza dokumentów

04.04. wstępna decyzja pozytywna

05.04. opłacenie operatu 

 

no i czekam. Dzwoniłam teraz na infolinię dowiedzieć się jaki jest status mojego wniosku i o dziwo dowiedziałam się od konsultanta, że on nie może mi udzielić takiej informacji, ponieważ nie widzi w systemie wniosków złożonych w placówkach bankowych Emotikon: Bardzo szczęśliwy śmieszne... ponieważ jakiś tydzień temu dzwoniłam i normalnie udzielono mi informację. Na moje pytanie czy coś się zmieniło, pan odpowiedział, że nic się nie zmieniło... czy ktoś mi może wytłumaczyć o co chodzi?

alexzem
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
9
12-04-2018
Wiadomość 190 z 748 (11 269 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Tak, wczoraj dostaliśmy informację o zakończonej analizie i wstępną decyzję. Ja śledzę wpisy o ich czasach procesowych i były zgodne ze stanem faktycznym. Dzisiaj nadal są wnioski z 4.03 - czas analiz...

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy