Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Spłata całości lub części kredytu przed terminem

Witam, po zapoznaniu się z umowa o mieszkaniowy kredyt hipoteczny mam problem ze zrozumieniem jednego punktu w umowie. "Każda z osób okrślona w umowie jako kredytobiorca ma prawo samodzielnie spłacić całość lub część kredytu przed terminem. Może tego dokonać poprzez złożenie odpowiedniej dyspozycji... Skrócenie okresu kredytowania nie jest mozliwe jeśli jednocześnie skraca okres obowiazywania stałej stopy procętowej ." Chodzi tu o ostatnie zdanie tego punktu. Czy jest możliwość wyjaśnienia tego w bardziej zrozumiały sposób? Z góry dziękuję i pozdrawiam Marcin.

Odpowiedz
0 Lajków
zaizu_5
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
27-10-2019
Wiadomość 1 z 4 (640 wyświetleń)

Re: Spłata całości lub części kredytu przed terminem

Nadpłacając kredyt hipoteczny, automatycznie zmniejsza się rata.

Okres spłaty możesz skrócić, na podstawie specjalnego aneksu, który zamówisz na naszej infolinii (32 357 00 57). Następnie zaprosimy Cię do placówki, gdzie będziesz mógł go podpisać.  Jeśli kredyt ma stałą stopę procentową, to nie można zmniejszyć okresu kredytowania poniżej 5 lat (kiedy obowiązuje stała stopa).

 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
67
15
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (588 wyświetleń)

Re: Spłata całości lub części kredytu przed terminem

Witam, mając na uwadze Pani odpowiedź proszę o wyjaśnienie jak zawarty w umowie zapis "...Skrócenie okresu kredytowania nie jest mozliwe jeśli jednocześnie skraca okres obowiązywania stałej stopy procentowej " odnosi się do art. 38 ust. 1 Ustawy o Kredycie Hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami zgodnie z którym, konsument ma prawo w każdym czasie dokonać spłaty całości lub części kredytu hipotecznego przed terminem określonym w umowie o kredyt hipoteczny. W związku z powyższym czy przedmiotowy zapis w umowie który uniemożliwia skrócenie okresu kredytowania w przypadku stałej stopy procentowej, nie jest sprzeczny z zapisami ww. ustawy?

Odpowiedz
0 Lajków
zaizu_5
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
2
0
27-10-2019
Wiadomość 3 z 4 (506 wyświetleń)

Re: Spłata całości lub części kredytu przed terminem

Okres stałego oprocentowania wynosi 5 lat. Jak nadpłacisz kredyt i będziesz chciał skrócić okres kredytowania, jest taka możliwość. Tylko nie może on być krótszy niż 5 lat.
Dla przykładu: jeśli posiadasz kredyt 100 000 zł na okres 10 lat w oprocentowaniu stałym. Dokonujesz nadpłaty 80 000 zł. Chcesz skrócić okres i wrócić do raty przed nadpłatą. W tej sytuacji możesz skrócić okres maksymalnie do 5 lat

Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Moderator
Moderator icon
92
16
02-11-2016
Wiadomość 4 z 4 (433 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy