Dzisiaj złożyłam wniosek o uruchomienie transzy kredytu w Moim ING - niestety w aplikacji nie ma żadnego śladu, że taka dyspozycja została złożona, żadne potwierdzenie nie przychodzi również innymi kanałami. Proszę rozważyć dodanie takiego widoku, bo nie wiadomo, co się dzieje z tą dyspozycją. Gdyby transza nie została przez bank uruchomiona w terminie, to nawet nie ma na jakiej podstawie reklamac
Trochę chyba namieszane w tej odpowiedzi powyżej. Opcja życie plus to jest ubezpieczenie na życie + ewentualnie może być od utraty pracy i w ofercie promocyjnej jest ono wymagane przez 3 lata - jeśli zrezygnujesz wcześniej, podniosą Ci marżę. Później można zrezygnować bez konsekwencji. Składka liczona jest od salda zadłużenia, czyli wraz ze spłacaniem kapitału składka maleje.
Re.: Stałe oprocentowanie a marża banku po 5 latach
Wysokość marży jest podana w umowie kredytowej. W moim przypadku przy stałym oprocentowaniu była ona taka sama, jak przy zmiennym w ramach ówczesnej oferty.
Podpisanie umowy kredytowej nie trwa 15 minut. Na moje spotkanie miałam zarezerwowane 1,5 godziny (tak, półtorej godziny), trwało 40 minut, ponieważ o większość niejasnych dla mnie kwestii dopytałam się już wcześniej u pośrednika. Tak to już jest, że na niektórych dokumentach trzeba złożyć własnoręczny podpis. Bierz też pod uwagę, że oddziały Banku od pewnego czasu są czynne znacznie krócej niż zw
Wniosek został złożony 24 lipca. 3 sierpnia dostałam pozytywną decyzję wstępną, ale poproszono też o dostarczenie kilku dokumentów, w tym podpisanej umowy deweloperskiej. Termin jej podpisania mam wyznaczony na 20 sierpnia. Czy to, że formularz jest ważny 14 dni oznacza, że na umowie będę mieć inne warunki, niż te, na które był złożony wniosek?
jak wygląda sytuacja w przypadku finansowania naprzemiennego w schemacie bank-klient-bank?
Mam duży wkład własny (120 tys.) i chciałam rozłożyć transze w taki sposób, żeby najpierw wpłacić wymagane 30% wkładu własnego, później uruchomić kredyt małą kwotą (kilkaset zł), żeby zmieścić się w terminie, następnie płacić dalej z wkładu własnego do wyczerpania środków, a transze bankowe zostawić na
otrzymałam wstępną decyzję pozytywną z takimi warunkami cenowymi, o jakie wnioskowałam, wycena nieruchomości wyszła korzystnie, ale do dalszego rozpatrywania wniosku bank wymaga dostarczenia podpisanej już umowy deweloperskiej. Czy to jest standardowe postępowanie? Wydaje mi się to ryzykowne, bo co w sytuacji, jeśli podpiszę umowę deweloperską, a bank wyda ostateczną decyzję negatywną?
Od 1 lipca zostały odmrożone. Wiem to na pewno, bo po pierwsze deweloper, od którego kupuję mieszkanie, założył właśnie w ING rachunki powiernicze (i zrobili to na początku lipca dopiero, bo wcześniej się nie dało), a po drugie - wczoraj składałam u pośrednika wniosek o kredyt w ING i nic Pani nie mówiła, że wniosek odrzucą z powodu tego ograniczenia. Nadal 30% wkładu własnego trzeba mieć.
Proszę o potwierdzenie: aby dopełnić warunków umowy kredytowej i zmieścić się w terminie pierwszego uruchomienia środków z kredytu wystarczy, że zostanie w tym wyznaczonym terminie złożony wniosek o wypłatę transzy - nie muszą w tym terminie zostać faktycznie wypłacone środki?
Czy ostatnia transza musi być wypłacona w całości z banku, czy istotne jest, żeby bank miał jakiś udział w tej ostatniej transzy? Np. transza wynosi 30 tys., ale okazuje się, że mam 20 tys. własnych pieniędzy, więc na ostatnią transzę z banku potrzebuję tylko 10 tys. i tym samym nie uruchamiam całej wnioskowanej kwoty kredytu. Czy taki sposób wypłaty ostatniej transzy jest dopuszczalny?
-Bank nie będzie finansować inwestycji deweloperskich, które rozpoczęły się od 1 stycznia 2020 r.
Weryfikowana będzie data rozpoczęcia inwestycji z prospektu informacyjnego.
Czy ta informacja także jest prawdziwa? Jeśli tak, to jak długo może to potrwać?