Odpowiedz

Witam

Staram się o kredyt na wykończenie domu, kwota 100 tyś, hipoteka, jedna transza. Mam pytanie odnośnie okresu karencji.. W wstępnych kalkulacjach nikt nie wspominał, że dwa lata będę spłacał same odsetki, kwota kredytu również znacznie urosła jak i okres kredytu (o owe dwa lata karencji). Pytanie czy po wypłacie kredytu i złożeniu wniosku o rezygnację z okresu karencji koszt kredytu zmniejszy się czy odsetki zostaną wliczone do rat a łączna suma kosztów kredytu nie ulegnie zmianie?

Odpowiedz
0 Lajków
szadr
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
27-11-2019
Wiadomość 1 z 3 (310 wyświetleń)

Re: karencja

Cieszę się, że zdecydowałeś się na naszą ofertę Emotikon: Szczęśliwy
Po uruchomieniu kredytu w całości możesz od razu zrezygnować z karencji. Jeśli z niej zrezygnujesz, koszt całkowity się zmniejszy.


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
254
76
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (274 wyświetleń)

Re.: karencja

Dziwne, że wydłużono Ci okres kredytu, ale być może tylko na takich warunkach mogłeś/mogłaś uzyskać kredyt.

 

Karencja to generalnie opcja, która jest Ci oferowana i nie jest obligatoryjna. Możesz z niej zrezygnować w każdej chwili po uruchomieniu całości kapitału kredytu - w Twoim przypadku jest jedna rata, więc po prostu po wypłacie tej pierwszej raty. Pamiętaj, że koszt kredytu zawsze uwzględnia spłacanie rat bez nadpłat i w sposób zgodny z Twoją obecną umową. Jeśli nie chcesz karencji i możesz coś nadpłacać, to te koszty również będą mniejsze. Z drugiej strony koszt jest też liczony obecną stopą procentową, która może ulegać zmianie w czasie i wpływać na wartość Twoich rat.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
62
16
06-09-2019
Wiadomość 3 z 3 (196 wyświetleń)
Najbardziej pomocni użytkownicy