Odpowiedz
Highlighted

Witam

Staram się o kredyt na wykończenie domu, kwota 100 tyś, hipoteka, jedna transza. Mam pytanie odnośnie okresu karencji.. W wstępnych kalkulacjach nikt nie wspominał, że dwa lata będę spłacał same odsetki, kwota kredytu również znacznie urosła jak i okres kredytu (o owe dwa lata karencji). Pytanie czy po wypłacie kredytu i złożeniu wniosku o rezygnację z okresu karencji koszt kredytu zmniejszy się czy odsetki zostaną wliczone do rat a łączna suma kosztów kredytu nie ulegnie zmianie?

Odpowiedz
0 Lajków
szadr
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
27-11-2019
Wiadomość 1 z 3 (936 wyświetleń)
Highlighted

Re: karencja

Cieszę się, że zdecydowałeś się na naszą ofertę Emotikon: Szczęśliwy
Po uruchomieniu kredytu w całości możesz od razu zrezygnować z karencji. Jeśli z niej zrezygnujesz, koszt całkowity się zmniejszy.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartaK
Moderator
Moderator icon
415
109
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (900 wyświetleń)
Highlighted

Re.: karencja

Dziwne, że wydłużono Ci okres kredytu, ale być może tylko na takich warunkach mogłeś/mogłaś uzyskać kredyt.

 

Karencja to generalnie opcja, która jest Ci oferowana i nie jest obligatoryjna. Możesz z niej zrezygnować w każdej chwili po uruchomieniu całości kapitału kredytu - w Twoim przypadku jest jedna rata, więc po prostu po wypłacie tej pierwszej raty. Pamiętaj, że koszt kredytu zawsze uwzględnia spłacanie rat bez nadpłat i w sposób zgodny z Twoją obecną umową. Jeśli nie chcesz karencji i możesz coś nadpłacać, to te koszty również będą mniejsze. Z drugiej strony koszt jest też liczony obecną stopą procentową, która może ulegać zmianie w czasie i wpływać na wartość Twoich rat.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk
Zaprawiony analityk icon
158
40
06-09-2019
Wiadomość 3 z 3 (822 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zwiększenie kredytu hipotecznego

Jeśli korzystasz z kredytu hipotecznego na budowę domu albo remont i zabrakło Ci środków, to możesz zawnioskować o jego zwiększenie. Taka możliwość jest do końca okresu budowlanego.
W innych przypadkac

...

26-09-2020
Re: Kredyt hipoteczny na działkę rolną z warunkami zabudowy

Dzień dobry, 

 

gwarancji dać nie możemy, ale możesz złożyć wniosek na zakup tej działki, jeśli zostały wydane warunki zabudowy lub jak wspomniałaś Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego ded

...

26-09-2020
Re.: Kredyt gotówkowy dla zadłużonych

Provident ma (teoretycznie) 30 dni na aktualizację danych w BIK w przypadku spłaty pożyczki. Nie jest to regułą aby pozabankowe pożyczki wywiązywały się sumiennie z tego obowiązku. Po spłacie pożyczki...

26-09-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy