Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

A ja mam z kolei pytanie o zmienną stopę procentową - czy w przypadku skorzystania z wakacji kredytowych przesunie mi się również data zmiany oprocentowania?
Czyli jeśli obecnie data najbliższej zmiany oprocentowania to u mnie 05.01.2023, to jeżeli skorzystam w tym roku z 4 miesięcy wakacji kredytowych - to ta data pozostanie bez zmian czy również przesunie się o te 4 miesiące?
Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 11 z 37 (8 585 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

W warunkach umowy nie zmienia się nic, oprócz zawieszenia tych rat o jakie złożysz wniosek. Data zmiany Wibrou nie ulegnie zmianie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 12 z 37 (8 462 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

A nie jest to czasem w konflikcie  z ilością rat ze stałym oprocentowaniem, dla kredytu z okresowo stałym oprocentowaniem na 5 lat ma być 60 rat (ze stałym oprocentowaniem)?

Gdy skorzystamy z wakacji kredytowych w czasie stałego oprocentowania a termin przejścia na zmiennie nie ulega zmianie to zmianie musi ulec ilość rat (ze stałym oprocentowaniem), muszę sprawdzić w swojej umowie czy jest tam wyszczególniona konkretna ilość rat ze stałym oprocentowaniem a nie tylko data przejścia na zmienne.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 13 z 37 (8 383 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

"Formularz informacyjny dotyczący kredytu hipotecznego" a w nim:

 

"Kredyt jest oprocentowany

a) przez pierwsze 60 miesięcy od dnia jego uruchomienia - według stałej stopy procentowej, która wynosi 4,11% (słownie procent: cztery 11/100) w stosunku rocznym.

b) po pierwszych 60 miesiącach od dnia jego uruchomienia - według zmiennej stopy procentowej obowiązującej od dnia płatności kolejnej raty kapitałowo-odsetkowej jeżeli Kredytobiorca oraz Bank nie osiągną porozumienia co do nowej stałej stopy procentowej na dalszy okres obowiązywania Umowy."

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 14 z 37 (8 302 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe nie wydłużają okresu ze stałym oprocentowaniem. W umowie widnieje zapis, który mówi, że stałe oprocentowanie będzie obwiązywać przez 60 miesięcy. Ten zapis nie zmienia się w przypadku zawieszenia raty. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 15 z 37 (8 273 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Tak, 60 miesięcy według stałego oprocentowania, to pytanie jeżeli sierpień będzie miesiącem z wakacjami kredytowymi to wg. jakiej stopy będą liczone odsetki (w sierpniu)?

 

"przez pierwsze 60 miesięcy od dnia jego uruchomienia - według stałej stopy procentowej"

 

Jak dla mnie 2 człon cytatu powyżej precyzuje że musi być 60 miesięcy wg. stałej stopy.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 16 z 37 (8 258 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

Troche niezrozumiale jest ignorowanie przez ING ponizszego fragmentu tresci ustawy:

 

"terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres zawieszenia spłaty kredytu"

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 17 z 37 (8 247 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

To jedno, ale dla mnie ignorują też zapis że ma być 60 miesięcy (rat) ze stałym oprocentowaniem, w "miesiącu wakacyjnym" nie ma raty. Więc aby było 60 rat stałych termin przejścia na zmienne musi się przesunąć o ilość "miesięcy wakacyjnych"

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 18 z 37 (8 242 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

No ale właśnie jest wyraźnie napisane: 60 miesięcy, nie rat. Jak jest miesięcy, bierzesz kalendarz, do pierwszej daty dodajesz 5 lat i heja. Jakby było rat, to wakacje kredytowe czy inny mechanizm, który pozwala Ci nie zapłacić raty przedłużają ten czas. W umowie masz o czasie, nie o ilości rat.

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 19 z 37 (8 235 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Tak zgadza się ale po "-" jest taki warunek: "według stałej stopy procentowej" (nie jest napisane że 60 miesięcy ciągiem)

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 20 z 37 (8 227 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy