Dla mnie rzuca się w oczy że to może być celowe zagranie Banku ING, gdyż dla kredytów ze stałym oprocentowaniem ma być 60 miesięcy (rat ze stałym oprocentowaniem). Bank ING przez to że nalicza odsetki w miesiąc z zawieszoną spłatą a następnie ich na koniec nie egzekwuje może powiedzieć iż było 60 miesięcy ze stałym oprocentowaniem (dla kredytów ze zmiennym oprocentowaniem nie ma to znaczenia).
Re.: Nadpłata a stałe oprocentowanie a skrócenie okresu kredytu
Ja stosuję metodę opisana przez @Adam1990 , jeżeli będę ciągle nadpłacać wg. swojego planu to zamiast kredytu na 8 lat spłacę go w 6 lat (bez przymusu płacenia wysokiej raty).
Proszę pamiętać że jeżeli ktoś skróci sobie okres kredytowania to jeżeli NBP z jakieś jeszcze nieznanego powodu podniesie "stopy" znacząco do góry to może sam wpędzić się w trudności z płynnością, ewentualnie wydłuży okres k
Czyli potwierdza Pani iż w przypadku zawieszenia kredytu powiedźmy 8 rat ze stałym oprocentowaniem, to ilość miesięcy ze stałym oprocentowaniem będzie 52.
Sokor: "Art 73, punkt 11. Okresu zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do okresu kredytowania." przyjmuje że miesiące wakacyjne nie wliczają się, to i tak NIE będzie spełniony warunek 60 miesięcy (nie rat).
Wystarczy policzyć ilość miesięcy z stałym oprocentowaniem w historii spłacania kredytu (po wykreśleniu tych wakacyjnych) i wyjdzie że brakuje kilku miesięcy
Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe
Proszę zobaczyć zmianę odpowiedzi moderatorów tego forum:
KamilW 14-07-2022 22:44 (przesuwa termin przejścia ze stałego na zmienne) ŁukaszW 15-07-2022 11:36 (przesuwa termin przejścia ze stałego na zmienne) NataliaKr 15-07-2022 15:00 (NIE przesuwa termin przejścia ze stałego na zmienne, i już takie jest stanowisko obecnie)
Z tego co wiem rozwiązaniem na szybki spadek stóp procentowych a tym samym uc
Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe
To jedno, ale dla mnie ignorują też zapis że ma być 60 miesięcy (rat) ze stałym oprocentowaniem, w "miesiącu wakacyjnym" nie ma raty. Więc aby było 60 rat stałych termin przejścia na zmienne musi się przesunąć o ilość "miesięcy wakacyjnych"
Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe
Tak, 60 miesięcy według stałego oprocentowania, to pytanie jeżeli sierpień będzie miesiącem z wakacjami kredytowymi to wg. jakiej stopy będą liczone odsetki (w sierpniu)?
"przez pierwsze 60 miesięcy od dnia jego uruchomienia - według stałej stopy procentowej"
Jak dla mnie 2 człon cytatu powyżej precyzuje że musi być 60 miesięcy wg. stałej stopy.
Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe
"Formularz informacyjny dotyczący kredytu hipotecznego" a w nim:
"Kredyt jest oprocentowany
a) przez pierwsze 60 miesięcy od dnia jego uruchomienia - według stałej stopy procentowej, która wynosi 4,11% (słownie procent: cztery 11/100) w stosunku rocznym.
b) po pierwszych 60 miesiącach od dnia jego uruchomienia - według zmiennej stopy procentowej obowiązującej od dnia płatności kolejnej raty kapitało
Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe
A nie jest to czasem w konflikcie z ilością rat ze stałym oprocentowaniem, dla kredytu z okresowo stałym oprocentowaniem na 5 lat ma być 60 rat (ze stałym oprocentowaniem)?
Gdy skorzystamy z wakacji kredytowych w czasie stałego oprocentowania a termin przejścia na zmiennie nie ulega zmianie to zmianie musi ulec ilość rat (ze stałym oprocentowaniem), muszę sprawdzić w swojej umowie czy jest tam wys
Re: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe
Jak @bk91 także mam kredyt ze stałym oprocentowaniem, proszę o wyjaśnienie jak działają "wakacje kredytowe". Powiedźmy że mam w sierpniu ratę wg. harmonogramu 1000zł kapitału i 250zł odsetek i właśnie uruchomiłem wakacje kredytowe (na tą ratę). Jak ta rata będzie na końcu rozliczona, 1 do 1 czy kwota odsetek będzie na nowo obliczona wg. nowego-aktualnego oprocentowania (czy dokładnie te zawieszone
To rodzi się zasadnicze pytanie: czy bank ING może sobie przyjąć niższe oprocentowanie, niższy WIBOR (taka a nie inna stawka WIBOR to prawo czy obowiązek banku ING)?
Mam w banku ING kredyt oraz "Ubezpieczenie nieruchomości do kredytu hipotecznego", na chwilę obecną ma zadeklarowaną wartość nieruchomości na X kwotę, jak mogę zmienić tą wartość i kiedy?
Pytam dlatego iż obecnie (takie sam domek) jest budowany przez dewelopera i jest wyceniony na o 50tys. więcej niż moja deklaracja, a na dodatek jest on sprzedawany jako stan deweloperski a ja mam już wykoń
Okazało się że jeżeli chodź raz umowa kredytowa została aneksowana to nie można właśnie w Bankowości internetowej zakupić Ubezpieczenie nieruchomości.
Konsultantka argumentowała to iż jest to czynność niestandardowa, czy naprawdę aneksowanie umów jest rzadkością (u mnie aneks polegał na przesunięciu terminu dostarczenia dokumentów, gdyż deweloper miał obsuwę).
Mam kredyt hipoteczny w ING od listopada 2018, kredyt został uruchomiony w całości w lutym 2019. Przez opóźnienia dewelopera dopiero teraz mogę załatwić ubezpieczenie nieruchomości, próbuje ubezpieczyć dom przez Bankowość elektroniczną ING (w zakładce kredytu) jednakże pojawia się komunikat iż nie mogą Państwo zaproponować ubezpieczenia nieruchomości w Bankowości elektronicznej. Czym jest t
Jakieś 6 miesięcy otrzymaliśmy kredyt z żoną na zakup domu około (kredyt ~130tys.), mieliśmy też około 60% wkładu własnego. Ja mam umowę na czas nieokreślony a żona na określony ale z wymaganym stażem, dostaliśmy bez problemu ten kredyt (brak wcześniejszej historii kredytowe).
Ten wątek ma już 4 strony, tak więc to niej jest tylko moja sugestia. W tej "opcji" właśnie chodzi o to aby NIE MUSIEĆ iść do oddziału oraz NIE MUSIEĆ PODPISYWAĆ aneksu.