Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

A ja mam z kolei pytanie o zmienną stopę procentową - czy w przypadku skorzystania z wakacji kredytowych przesunie mi się również data zmiany oprocentowania?
Czyli jeśli obecnie data najbliższej zmiany oprocentowania to u mnie 05.01.2023, to jeżeli skorzystam w tym roku z 4 miesięcy wakacji kredytowych - to ta data pozostanie bez zmian czy również przesunie się o te 4 miesiące?
Odpowiedz
0 Lajków
neta
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
35
4
16-01-2021
Wiadomość 11 z 37 (8 579 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

W warunkach umowy nie zmienia się nic, oprócz zawieszenia tych rat o jakie złożysz wniosek. Data zmiany Wibrou nie ulegnie zmianie. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 12 z 37 (8 456 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

A nie jest to czasem w konflikcie  z ilością rat ze stałym oprocentowaniem, dla kredytu z okresowo stałym oprocentowaniem na 5 lat ma być 60 rat (ze stałym oprocentowaniem)?

Gdy skorzystamy z wakacji kredytowych w czasie stałego oprocentowania a termin przejścia na zmiennie nie ulega zmianie to zmianie musi ulec ilość rat (ze stałym oprocentowaniem), muszę sprawdzić w swojej umowie czy jest tam wyszczególniona konkretna ilość rat ze stałym oprocentowaniem a nie tylko data przejścia na zmienne.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 13 z 37 (8 377 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

"Formularz informacyjny dotyczący kredytu hipotecznego" a w nim:

 

"Kredyt jest oprocentowany

a) przez pierwsze 60 miesięcy od dnia jego uruchomienia - według stałej stopy procentowej, która wynosi 4,11% (słownie procent: cztery 11/100) w stosunku rocznym.

b) po pierwszych 60 miesiącach od dnia jego uruchomienia - według zmiennej stopy procentowej obowiązującej od dnia płatności kolejnej raty kapitałowo-odsetkowej jeżeli Kredytobiorca oraz Bank nie osiągną porozumienia co do nowej stałej stopy procentowej na dalszy okres obowiązywania Umowy."

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 14 z 37 (8 296 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe nie wydłużają okresu ze stałym oprocentowaniem. W umowie widnieje zapis, który mówi, że stałe oprocentowanie będzie obwiązywać przez 60 miesięcy. Ten zapis nie zmienia się w przypadku zawieszenia raty. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 15 z 37 (8 267 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Tak, 60 miesięcy według stałego oprocentowania, to pytanie jeżeli sierpień będzie miesiącem z wakacjami kredytowymi to wg. jakiej stopy będą liczone odsetki (w sierpniu)?

 

"przez pierwsze 60 miesięcy od dnia jego uruchomienia - według stałej stopy procentowej"

 

Jak dla mnie 2 człon cytatu powyżej precyzuje że musi być 60 miesięcy wg. stałej stopy.

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 16 z 37 (8 252 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

Troche niezrozumiale jest ignorowanie przez ING ponizszego fragmentu tresci ustawy:

 

"terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres zawieszenia spłaty kredytu"

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 17 z 37 (8 241 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

To jedno, ale dla mnie ignorują też zapis że ma być 60 miesięcy (rat) ze stałym oprocentowaniem, w "miesiącu wakacyjnym" nie ma raty. Więc aby było 60 rat stałych termin przejścia na zmienne musi się przesunąć o ilość "miesięcy wakacyjnych"

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 18 z 37 (8 236 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

No ale właśnie jest wyraźnie napisane: 60 miesięcy, nie rat. Jak jest miesięcy, bierzesz kalendarz, do pierwszej daty dodajesz 5 lat i heja. Jakby było rat, to wakacje kredytowe czy inny mechanizm, który pozwala Ci nie zapłacić raty przedłużają ten czas. W umowie masz o czasie, nie o ilości rat.

Odpowiedz
0 Lajków
weronika_nika
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
10
29-01-2021
Wiadomość 19 z 37 (8 229 wyświetleń)

Re: Re.: Data przejścia na zmienny wibor a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Tak zgadza się ale po "-" jest taki warunek: "według stałej stopy procentowej" (nie jest napisane że 60 miesięcy ciągiem)

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 20 z 37 (8 221 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy