Odpowiedz

Konsultant bankowy

[ Edytowane ]
Cześć,
Przed chwilą skończyłem rozmowę z pewnym człowiekiem , ktory tak mnie wyprowadził z równowagi, że aż m ochotę wsiąść do samolotu pojechać do Łodzi i wyciągnąć go zza tego biurka. Zadzwnilem do mBanku z pozoru banalną sprawą. zgubiłem telefon na który wysyłane były sms potwierdzające transakcje, etc.
Mówię czlowiekowi grzecznie, potrzebuję zmienić nr. ktory widnieje w systemie Niewyspany był Pan bo już na początku rozmowy był wściekły na to że w pracy musi pracować. Więc już włączać zaczynał się we mnie warszawski cwaniak ale z siłą spokoju... Proszę Pana ja tylko chce pakiet aktywacyjny na nowy numer, nic więcej. No i w tej chwili pan zirytowaty bardzo mocno uświadomił, że on wie co ma robić
,że on jes specjalista a nie ja...,i słyszę nagle gwóźdź do tummy.! Ten pakiet juz dawno Panu wysłałem. Geniusz normalnie, 6 zmysł ma facet . Szkoda, że wysłał na stary numer. Mam zablokowany dostęp do całej bankowości. Nie pamiętałem na początku kodu do tele linii i zablokowalem dostęp do logowania
. Telefon zgubiony wiec zero perspektywy. Myślałem,że go zabiję przez tą słuchawkę.A na sam koniec raczył mnie poinformować, że za ok. 10 dni będę miał w domu. No i typowy zwrot na koniec. Mogę Panu jeszcze w czymś pomóc?? Nie robiłbym z tego afery ale jestem obecnie za granicą i po prostu nie mam kasy.
Pozdrawiam,
Tomek





.
Odpowiedz
0 Lajków
siim79
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-09-2017
Wiadomość 1 z 7 (8 341 wyświetleń)

Re.: Konsultant bankowy

Przykro nam, że taka sytuacja Cię spotkała, natomiast każdy bank ma swoje procedury. W razie pytań dotyczącego naszego banku, służymy pomocą.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 2 z 7 (8 265 wyświetleń)

Re.: Konsultant bankowy

Wiesz na studiach uczono mnie mediacji, negocjacji, pewnych zachowań podczas rozmowy z klientem. Są pewne normy które należy stosować. Ten człowiek zapewne przechodził, chociażby wewnętrzne szkolenie z zakresu obsługi klienta. W dobie gdy każdy podmiot walczy o utrzymanie i podtrzymanie obowiązujących umów , takie zachowanie jedt niedopuszczalne. Rozumiem, że każdy może mieć gorszy dzień ale niestety standardy są takie a nie inne.
Teraz pytanie do specjalistów z branży. Ewentualne złożenia zażalenia w jakiej formie należy wystosować ? Poza tym czy jest jakikolwiek sens składania takiego pisma? Poza tym, że facet odbędzie rozmowę z szefem to ja z tego tytułu profitów żadnych nie uzyskam. Przynajmniej tak sądzę.

Pozdrawiam,
T.S
Odpowiedz
0 Lajków
siim79
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-09-2017
Wiadomość 3 z 7 (8 251 wyświetleń)

Re.: Konsultant bankowy

[ Edytowane ]

@siim79 obecnie jakość obsługi jest bardzo ważną kwestią dla instytucji bankowych. Trudno nam się odnieść do regulacji i procedur innego banku. Jeśli jesteś niezadowolony, możesz złożyć reklamację, w której uwzględnisz swoje oczekiwania. Osoby ją rozpatrujące, ustosunkują się do nich.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 4 z 7 (8 197 wyświetleń)

Re.: Konsultant bankowy

Dziękuję za odpowiedź.
Sprawa ma się tak. Według mnie Twoja odpowiedź nic nie wnosi.
Do kwestii jakości usług odniosłem się pisząc mój post. Czytając o tym ,że trudno się odnieść do procedur innych instytucji, ok biorę to. Każda firma ma swoje wew. procedury. Jednak istnieje jeszcze coś takiego jak standaryzacja, która dotyczy wszystkich podmiotów, o czym jestem przekonany.
Być może to ja źle sformułowałem moje słowa. Generalnie chodziło mi tylko o sposób reklamacji. Nie posiadam wiedzy, o tym jaka forma zażalenia powinna obowiązywać. Nie wiem, czy forma elektroniczna, uznawana jest jako pismo oficjalne. Etc. , jak również czy obowiązuje mnie jakis limit czasowy na złożenie zażalenia. Poza tym nie mam pojęcia z kim rozmawiałem, znam tylko datę i przybliżą godz. Przepraszam, ja znów się rozpisuje, a miały być tylko konkretne kwestię.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
siim79
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
21-09-2017
Wiadomość 5 z 7 (8 175 wyświetleń)

Re.: Konsultant bankowy

U nas reklamację możesz złożyć na kilka sposobów:
- przez bankowość internetową,
- przez telefon,
- w oddziale,
- pisemnie.

Reklamację możesz zgłosić u nas w każdej chwili, nie określamy maksymalnego terminu.

Myślę, że najlepiej dopytać w banku, w którym spotkała Cię ta sytuacja.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 6 z 7 (8 090 wyświetleń)

Re.: Konsultant bankowy

Nie rozumiem dlaczego na stronie ING wywlekasz swoje problemy z mBankiem... (?)
Agula
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
1
25-02-2017
Wiadomość 7 z 7 (6 767 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy