Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej


mcumberpl pisze:

 zrozumiałą konsekwencją działania Banku.


Tylko dlaczego, zwłaszcza przedsiębiorcy, nie mogą zrozumieć tej konsekwencji??

To bardzo budujące że w nowym systemie muszę kilka razy dłużej siedzieć żeby zrobić to co w starym w oka mgnieniu.

Mam monitor 28" więc można sobie wyobrazić moje odczucia estetyczne tego nowego potworka.

alz
alz
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
81
56
24-11-2016
Wiadomość 941 z 1 332 (12 184 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Dziś chciałem założyć wirtualna kartę MasterCard HCE. Fajnie że mogę to wyklikac na telefonie. Zanim jednak podjąłem decyzję chciałem się dowiedzieć o kosztach. Niby jest pomoc ale co z tego jak to tylko link to tabeli i prowizji dla wszystkich produktów. W tabeli nie znalazłem nic o takiej karcie (przeglądanie pdf na komórce jest średnie). Czy to taki problem pokazać tylko te dane, które dotyczą tej karty, bezpośrednio na stronie?
Marx
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
37
18
22-11-2016
Wiadomość 942 z 1 332 (12 173 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Bo jak sama nazwa wskazuje, telefon służy do "telefonowania"Emotikon: Szczęśliwy

alz
alz
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
81
56
24-11-2016
Wiadomość 943 z 1 332 (12 169 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

@MarxHCE kosztuje Cię 7 zł/msc jeśli w danym miesiącu nie wykonasz transakcji kartami (różnymi - Visa Zbliżeniowa, Zbliżak Visa, Mastercard w telefonie, Debit MasterCard Zbliżeniowa) na co najmniej 300 zł. Reszta free Emotikon: Mrugający
W zasadzie, działa to tak samo jak Visa Zbliżeniowa

A informacje o karcie masz jak najbardziej wyszczególnione: https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/mastercard-w-telefonie

Odpowiedz
0 Lajków
Tymcio
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
186
35
26-09-2016
Wiadomość 944 z 1 332 (12 168 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

A ja w ramach protestu wobec postępowania banku dot nowego systemu wycofałem wszystkie oszczędności z ING . Było tego ponad 200000 pln . Poza tym w m banku oferują dużo lepsze warunki . Konto ING od tej pory będę traktował jako czysto techniczne , do płacenia poleceń zapłaty bo za dużo odkręcania żeby to zmienic. Tutaj nie zamierzam już zaglądac bo to i tak nic nie daje . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !

august
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
76
15
31-03-2016
Wiadomość 945 z 1 332 (12 119 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


august pisze:

A ja w ramach protestu wobec postępowania banku dot nowego systemu wycofałem wszystkie oszczędności z ING . Było tego ponad 200000 pln . Poza tym w m banku oferują dużo lepsze warunki . Konto ING od tej pory będę traktował jako czysto techniczne , do płacenia poleceń zapłaty bo za dużo odkręcania żeby to zmienic. Tutaj nie zamierzam już zaglądac bo to i tak nic nie daje . Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !


lol, z deszczu pod rynnę Emotikon: Bardzo szczęśliwy akurat serwis mbanku jest jeszcze bardziej tragiczny niż to co pokazało ING... a ilość oszczędności - pewnie za bardzo nawet tego nie odczują ;-)

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 946 z 1 332 (12 112 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Ale august nie jest jedyny.

Też wszystko z ING zabrałem, pozamykałem konta (zwykłe, firmowe, oszczędnościowe, walutowe, karty), teraz przenosi się reszta rodziny. Trochę tych kont było.

Pisanie tu nic nie daje - przecież trwa tak gdzieś od roku. Mają to "w poważaniu".

Bankowi opłaca się bardziej namawiać nowych klientów na zakładanie konta płacąc w promocji po 120-220 PLN, niż słuchać "dziwnych sugestii" i nie tracić starych.

Co do serwisu mbanku to jest gorszy od starego ING, ale od nowego IMO znacznie lepszy.

Oszczędności to już dawno lepiej było trzymać gdzie indziej, tylko nie wszyscy rozleniwieni dobrym systemem szukali alternatywy. Aktualna promocja - przez 4 miesiące 2%, potem 0,7%. A może 0.01% EUR?  I w dużych i w mniejszych bankach można znaleźć znacznie lepsze oferty. I jeszcze się cieszą a nie tłumaczą, że wszystko jest cacy bo mistyczni klienci tak chcieli.

Pozdrawiam wszystkich. 

Tak jak august zmieniłem na inne miejsca, dużo lepiej na tym wyszedłem i teraz mogę tylko zaglądać okazyjnie.

Ale tak dobrego systemu bankowości elektronicznej jak wyłączany właśnie system to nie znalazłem - może Wam się uda.

 

gryc
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
11
22-11-2016
Wiadomość 947 z 1 332 (12 054 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Na moje uwagi dot. intuicyjnyści i prostoty (nie)mojego ing dostałem taką odpowiedź:  

"Nowa bankowość internetowa jest jednak bardziej intuicyjnym i prostszym systemem".

 

Spodziewałem się, że moderatorzy/pracownicy banku postarają sie przekonać nas jakimiś argumentami czy przykładami. Pokazać dobre strony kolorowych balonów.

My użytkownicy piszemy, co konkretnie jest nie tak, dlaczego i jak to poprawić. Tymczasem ING w kólko powtarza frazesy o wirtualnych klientach, rzekomych badaniach i że zmian nie planują.

Nie ma sensu uczestniczyć w tej dyskusji. Nie ma sensu w takim banku trzymać pieniędzy. ING już kompletnie nie liczy się z ludźmi.

Tak, też deklaruję wycofanie oszczędności z ING.

dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 948 z 1 332 (12 003 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


wojciech pisze:

Dobra, opublikowałem styl zmniejszający pozycje historii i elementy do wyboru przy robieniu przelewu - dostępny na userstyles. Żeby załadować styl potrzebna jest wtyczka Stylish dostępna na większość popularnych przeglądarek.

W planie jest zmniejszenie pozostałych elementów - pola wprowadzania danych i inne (co prawda byłoby miło, gdyby ING przestało nas maltretować tym gigantyzmem i samo wprowadziło opcje "interfejst kompaktowy" ale skoro jej teraz nie ma a za niedługo zacznie się bardziej natarczywe przymuszanie do nowego systemu to trzeba sobie samemu radzić Emotikon: Mrugający ).


 

Z naszej strony nie polecamy używania wtyczek, które uzyskują dostęp do strony, ale to już kwestia zaufania użytkowników do twórców takich narzędzi. Jeśli jednak masz ochotę sprawdzić się z najlepszymi i w 24h zaprojektować bank przyszłości, zapraszamy na globalny hackathon ING 24hCodING, który odbędzie się 12/13 maja w Starej Walcowni w Katowicach. Więcej znajdziesz tutaj: www.24hcoding.com

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 949 z 1 332 (11 949 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


KamilaC pisze:
 Z naszej strony nie polecamy używania wtyczek, które uzyskują dostęp do strony, ale to już kwestia zaufania użytkowników do twórców takich narzędzi. Jeśli jednak masz ochotę sprawdzić się z najlepszymi i w 24h zaprojektować bank przyszłości, zapraszamy na globalny hackathon ING 24hCodING, który odbędzie się 12/13 maja w Starej Walcowni w Katowicach. Więcej znajdziesz tutaj: www.24hcoding.com

 

Ale ta wtyczka (Stylish) ma dostęp jedynie do warstwy prezentacji (CSS) i jej działanie można porównać do domalowaniu wąsów na plakacie jakiejś gwiazdki pop, który wisi gdzieś na ścianie... to wciąż ta sama gwiazdka pop z jej okropnym repertuarem, ale przynajmniej nie straszy tak bardzo jej widok Emotikon: Mrugający Z resztą arkusz CSS jest publicznie dostępny i każdy może sobie zobaczyć co jest zmieniane (raptem kilka właściwości).

Co do 24h-coding... mam mieszane uczucia: primo - pewnie nie zwracacie kosztów dojazdu (na pewnoe nie, vide regulamin, no ale Emotikon: Język) więc średnio mi się to kalkuluje Emotikon: Mrugający po wtóre - bank zastrzega sobie prawo do pierszeństwa do pomysłu, a biorąc poprawkę na motywację (dyrektywę unijną, która zmusza banki do udostępnienia publicznego API do dostępu do konta) to... można poczekać na to publiczne API i samemu sobie zrobić aplikację ;-) i w końcu nie będzie trzeba się męczyć z nowym interfejsem i aplikacją mobilną bo będzie można użyć osobnych (co wiecej - będzie można mieć w jednej aplikacji skonfigurowane wiele kont!).

Więc o ile sama idea hackatonu do mnei średnio przemawia, cieszy to co będzie w przyszłości ;-)

 

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 950 z 1 332 (11 916 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy