Płatności

Odpowiedz
Highlighted

Płatność kartą w Polsce, pytanie o przewalutowanie.

[ Edytowane ]

W ostatnim czasie w kilku sieciach sklepów (np. w Lidlu) przy płatności kartą kredytową ING terminal pyta o walutę (PLN, czy EUR). Tego pytania nie ma, gdy płacę kartą wystawioną przez inny bank, więc w jakiś sposób związane to jest z kartą lub z wystawcą karty.

Jest to trochę kłopotliwe, gdyż łatwo o pomyłkę i w konsekwencji podwójne przewalutowanie transakcji.

Czy nie można tej opcji wyłączyć?

Odpowiedz
0 Lajków
JarekB
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
9
0
14-09-2018
Wiadomość 1 z 10 (2 728 wyświetleń)
Highlighted

Re: Płatność kartą w Posce, pytanie o przewalutowanie.

@JarekB Docierają do nas zapytania od klientów w tym temacie. Rzeczywiście część terminali pyta nasze klientów korzystających z naszych kart kredytowych o przewalutowanie transakcji. Czekamy na informację od Visy, co możemy zrobić w tym temacie. 

***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Moderator
Moderator icon
115
23
26-11-2018
Wiadomość 2 z 10 (2 634 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Płatność kartą w Polsce, pytanie o przewalutowanie.

[ Edytowane ]
Dokładnie coraz częściej terminale pytają o wybór płatności PLN czy Euro, w moim przypadku dzieje się tak z Kartą Kredytową ING, z debetową jest O.K.
Płatności kartami innych banków są O.K.
Natomiast w dniu 13.12.2019 r. przy płatności KK ING dość że nie było pytania o wybór waluty to dodatkowo transakcka została wykonana w euro a następnie przewalutowana na PLN, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w Polsce, więc coś nie do końca jest dobrze z Państwa kartami.
Ja rezygnuje z KK ING ponieważ nie mam zamiaru się zastanawiać płacąc w Polsce w jakiej walucie zostanie rozliczona moja transakcja.
Odpowiedz
0 Lajków
Rafalski
Nowy w branży
Nowy w branży icon
6
0
26-11-2019
Wiadomość 3 z 10 (2 214 wyświetleń)
Highlighted

Dokładnie coraz częściej terminale pytają o wybór płatności PLN czy Euro, w moim przypadku dzieje się tak w przypadku Karty Kredytowej ING, debetowa nie.
Płatności kartkami innych banków są O.K.
Natomiast w dniu 13.12.2019 r. Płatność KK ING dość że nie było pytania o wybór waluty to dodatkowo transakcka została wykonana w euro a następnie przewalutowana na PLN, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w Polsce, więc coś nie do końca jest z Państwa kartami.
Ja rezygnuje z KK ING ponieważ nie mam zamiaru się zastanawiać płacąc w Polsce w jakiej walucie zostanie rozliczona moja transakcja.
Odpowiedz
0 Lajków
Rafalski
Nowy w branży
Nowy w branży icon
6
0
26-11-2019
Wiadomość 4 z 10 (2 214 wyświetleń)
Highlighted

@Rafalski znamy opisane działanie. Podjęliśmy już wszelkie kroki, aby nasze karty były rozpoznawane jako karty wydane i obsługiwane w walucie PLN. Przepraszamy za zasiniałą sytuację. Zawsze możesz złożyć reklamację, na tak zrealizowaną transakcję.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MirosławP
Moderator
Moderator icon
394
123
25-03-2016
Wiadomość 5 z 10 (2 110 wyświetleń)
Highlighted

Reklamację oczywiście złożyłem, czekam na rozpatrzenie, jednakże nie jest to komfortowa sytuacja.
Odpowiedz
0 Lajków
Rafalski
Nowy w branży
Nowy w branży icon
6
0
26-11-2019
Wiadomość 6 z 10 (2 107 wyświetleń)
Highlighted

[ Edytowane ]
Jest 25.01.2020 a problem nadal występuje, w sklepach płacąc karta kredytowa ing, naliczyło mi wszystko w euro. Niektóre terminale wyświetlały opcje pln i eur, inne nie. Kuriozalne już było jak wybrałem pln a naliczyło w euro. Co się tam U was dzieje?!
Odpowiedz
0 Lajków
pk85
Nowy w branży
Nowy w branży icon
1
0
25-01-2020
Wiadomość 7 z 10 (1 549 wyświetleń)
Highlighted

Witam !

Żona właśnie uruchomiła kartę kredytową ING za każdym razem przy płatności jest to samo pytanie o walutę.

Sprawa jest irytująca Bank powinien zająć się sprawą jak najszybciej i podejść do tematu poważnie

Odpowiedz
0 Lajków
Rpiekny
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
37
2
12-03-2018
Wiadomość 8 z 10 (1 514 wyświetleń)
Highlighted

Re: Re.: Płatność kartą w Polsce, pytanie o przewalutowanie.

Witaj,
tę sprawę traktujemy bardzo poważnie. Wynika ona z braku aktualizacji ustawień terminali płatniczych przez instytucję, która zarządza tymi terminalami. Zgłosiliśmy im już to. Liczymy, ze uda nam się jak najszybciej to wyjaśnić.
Ze swojej strony pozostaje mi przeprosić za utrudnienia w korzystaniu z karty.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
551
122
07-06-2017
Wiadomość 9 z 10 (1 429 wyświetleń)
Highlighted

Re: Re.: Płatność kartą w Polsce, pytanie o przewalutowanie.

Kilkakrotnie miałem to samo, przy transakcjach bez pinu od razu szło w EUR, ale ING bardzo szybko rozpatruje pozytywnie te reklamacje.

Odpowiedz
0 Lajków
guren
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
27
2
08-04-2017
Wiadomość 10 z 10 (1 022 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Kredyt hipoteczny na dom

@IzazKrakowa Po zarejestrowaniu wniosku w pierwszej kolejności sprawdzamy wstępnie możliwości finansowe. Dopiero na kolejnym etapie przechodzimy do weryfikacji nieruchomości. Tutaj będziemy już wymaga

...

27-05-2020
Re.: Zniżka o 0,05% za ubezpieczenie nieruchomości

Warto dodać, że zniżka obowiązuje przy ubezpieczeniu w opcji rozszerzonej, która jest dosyć droga (w moim przypadku 540 zł rocznie) i może się nie opłacać przy szybszej spłacie kredytu.

27-05-2020
Re: Zdolnośc kredytował ryczałt

Cieszę się, że zainteresowała Cię nasza oferta 😊

Obecnie, będziemy mogli wziąć pod uwagę jedynie dochód z umowy o pracę. W związku z sytuacją w kraju i na świecie, ograniczyliśmy naszą politykę kredy

...

27-05-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy