Płatności

Odpowiedz

Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

Dzień dobry,

 

Z płatności w telefonie przy pomocy aplikacji ING korzystam już od kilku lat. W sierpniu ubiegłego roku zmieniłem telefon na tytułowy Samsung Galaxy S10 i od tego czas bez żadnego problemu korzystałem z płatności mobilnych przy użyciu Mastercard w telefonie, którą posiadam przypisaną do telefonu. W zeszły piątek (23.04.2021) aplikacja Moje ING pobrała i zainstalowała aktualizację ze Sklepu Play i od tego czasu nie mam możliwości dokonania płatności przy użyciu telefonu. Podczas przyłożenia telefonu do terminala na ekranie ukazuje się komunikat "Zbliż ponownie telefon do terminala"(zrzut ekranu jako załącznik). Ilekroć jednak by go nie zbliżać, niestety płatności nie udaje się dokonać w ten sposób.

 

Uprzedzając pytania:

W telefonie NFC jest włączone, aplikacja ING wybrana jest jako podstawowa do wykonywania płatności w telefonie.Smartfon ma oryginalny ROM(wersja Androida 11, One UI wer. 3.1, poziom popraw. zabezp. Androida na 1 kwietnia 2021), bez roota, więc nic nie było "kombinowane". W czasie, kiedy płatności przestały działać nie było żadnej aktualizacji Androida, jedynie jedna aplikacji Moje ING, stąd wysokie prawdopodobieństwo, że to było powodem obecnej sytuacji.

Karta "Mastercard w telefonie" jest aktywna, powiązana z telefonem, a jej termin ważności upływa dopiero gdzieś w 2023 roku.

 

Co robić? Jak żyć? Emotikon: Mrugający

Łukasz

Odpowiedz
0 Lajków
razr
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
28-04-2021
Wiadomość 1 z 12 (14 228 wyświetleń)

Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

Mam dokładnie to samo od kilku dni. Zawsze nie było problemu z płatnościami, od kilku dni każdy terminal nie przyjmuje płatności tylko wyskakuje informacja "ponownie zbliż telefon do terminala. Proszę o pomoc, wszystkie ustawienia sprawdzone, są OK

Odpowiedz
0 Lajków
gemp
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
28-04-2021
Wiadomość 2 z 12 (14 215 wyświetleń)

Re: Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

Rozwiązaniem w tej sytuacji będzie usunięcie karty z tego telefonu i ponowne dodanie.

Po zalogowaniu do aplikacji kliknij na bąbel „Karty i płatności telefonem”, następnie bąbel Mastercard w telefonie, rozwiń menu „Płatności w telefonie z napisem Aktywna, następnie wybierz „Usuń kartę z tego urządzenia. Aplikacja zapyta o usuwanie- potwierdzamy. Po tym wyloguj się z aplikacji i zaloguj ponownie i na nowo aktywuj płatności. Kliknij „Karty i płatności telefonem”, następnie Mastercard w telefonie, następnie kliknij na pomarańczowy link Aktywuj. Po chwili płatności zostaną ponownie aktywowane i już wszystko będzie działało Emotikon: Szczęśliwy 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
SylwiaG
Moderator
Moderator icon
176
40
23-04-2018
Wiadomość 3 z 12 (14 211 wyświetleń)

Re: Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

Dzisiaj przeprowadziłem dokładnie niżej opisaną procedurę.
Niestety płatności wciąż nie działają.
Co mogę, jeszcze zrobić?

Z przesłanej przez ING instrukcji:

"... musi Pan zastrzec kartę, zamówić nową i aktywować ją do płatności w telefonie.
Jakak owa6kartQ?
Aby to zrobić, proszę wybrać kolejnoÿ Oferta ING -) Karty i płatności telefonem -) Płatności
telefonem -) Mastercard w telefonie -) Aktywuj Mastercard w telefonie
Proszę nadać PIN karcie i potwierdzić aktywację kodem PIN do logowania do aplikacji."

Efekt - brak możliwości zapłaty. NFC, terminal zupełnie nie reaguje lub żąda ponownego przyłożenia karty.

Samsung Note 10. Nojnowsza aplikacja ING, jak i system Android.
Odpowiedz
0 Lajków
arkadiuus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-04-2021
Wiadomość 4 z 12 (14 183 wyświetleń)

Re: Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

[ Edytowane ]

W przypadku opisanego przeze mnie problemu pomogło ponowne powiązanie karty z telefonem, jak Pani @SylwiaG zarekomendowała.

 

Bardzo dziękuję za pomoc! Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
razr
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
28-04-2021
Wiadomość 5 z 12 (14 119 wyświetleń)

Re: Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

arkadiuus jeżeli rozwiązanie, które zaproponowaliśmy nie pomogło, wyczyść proszę dane i pamięć w aplikacji w telefonie. Później aktywuj ponownie aplikację i kartę w telefonie.

Jeśli karta nadal nie będzie działała, napisz do nas na czacie po zalogowaniu do Moje ING albo zadzwoń na naszą infolinię 32 357 00 69.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MonikaB
Były moderator
Były moderator icon
5
0
21-04-2021
Wiadomość 6 z 12 (14 114 wyświetleń)

Re: Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

U mnie też nie działa od kilku dni. Mam Kartę Visa zbliżeniowa.

Rozwiązanie zaproponowane przez @MonikaB nie działa, po aktywacji aplikacji i przy próbie aktywowania płatności kartą wyświetla się błąd 'Nie aktywowaliśmy płatności. Spróbuj później' i tak za każdym razem

Odpowiedz
0 Lajków
admin
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
08-01-2020
Wiadomość 7 z 12 (13 819 wyświetleń)

Re: Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

@admin Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING - po zalogowaniu. Sprawdzimy, co dokładnie jest przyczyną. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 8 z 12 (13 721 wyświetleń)

Re: Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

Od wczoraj mam ten sam problem. Opisane rozwiązanie nie pomaga.
Odpowiedz
0 Lajków
jgolda
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
25-09-2021
Wiadomość 9 z 12 (11 724 wyświetleń)

Re: Re.: Niedziałające płatności telefonem | Mastercard w telefonie + Samsung Galaxy S10

Proszę sprawdź czy posiadasz aktualną wersję aplikacji Moje ING. Jeśli nie, zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji 4.1.0. Pobierzesz ją ze Sklepu Google Play. W najnowszej wersji aplikacji nie powinny występować żadne problemy z aktywacją lub płatnościami kartą w telefonie.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 10 z 12 (11 654 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Przepraszamy za dłuższy czas odpowiedzi. Temat jest analizowany po naszej stronie. Damy znać jeśli wprowadzone będą zmiany w tym zakresie.

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy