Mówimy „Po prostu”

Odpowiedz

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Zanim zostaniecie specjalistami językowymi, zapoznajcie się proszę z pisownią zapożyczeń! Ten dziwny twór ani odrobine nie przypominał jakże uroczego francuskiego wyrażenia "Savoir-vivre"...

Odpowiedz
0 Lajków
Anniiee
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-04-2017
Wiadomość 21 z 33 (42 371 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

@Anniiee, tak, proszę wybaczyć to literówka. Czeski błąd Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaŻ
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
6
8
14-02-2017
Wiadomość 22 z 33 (42 322 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Jak dla mnie te "badże" to też mocno wykoślawione słowo. I rozbawił mnie ten fragment, bo z jednej strony piszecie, że dbacie o prostotę, a z drugiej pierwsza reakcja klienta i od razu ściana - tak ma być, to to jest "trendi". Jeśli chcecie być tak bardzo do przodu z nowomową to w ogóle przestańcie "wysyłać komunikaty", tylko je "zapodawajcie", albo "mejlujcie". Jeśli piszecie o bezpieczeństwie, to nie piszcie o kradzieży pieniędzy, tylko o tym, że ktoś je może "zajumać". A hasło powinno być do banku dobrze "skitrane".

To jest właśnie podejście banku. Niby robicie coś, ale nie robicie. Szopka jak się patrzy. Fucha marzenie.

 

Ja dziś czytałem to: https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000685 i fragment "Bank dokonuje oceny odpowiedniości produktu dla potencjalnego Posiadacza". Odpowiedniości? Serio? No niby jest takie słowo, ale serio uważacie, że to brzmi prosto? Bo dla mnie prościej by było: "Bank dokonuje oceny czy produkt jest odpowiedni dla potencjalnego Posiadacza". No ale ja nie jestem znawcą językowym.

Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 23 z 33 (42 031 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

W komunikacie z 28.06.2017 (Ostrzeżenie przed cyberatakami na klientów-banków) znalazłem słowo "mejl".

To też zamierzona forma upraszczania języka? Przyznam, że trochę mnie to zaskoczyło.

Wydawało mi się, że "mail", "maili" jest zrozumiałe. Choć nie twierdze, że poprawne.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 24 z 33 (41 159 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Dzięki za sygnał Emotikon: Szczęśliwy To jest pytanie, z którym często się spotykamy. Forma mejl" jest już przyjęta, choć w słownikach wciąż występuje jako potoczna (http://sjp.pwn.pl/so/mejl;4463529.html). Tak już jest z zapożyczeniami, że - jeśli często ich używamy - spolszcza się także ich pisownia. Tak było np. z wyrazem biznes", który pochodzi od angielskiego business". W polszczyźnie mamy e-maile albo mejle. E-mail jest formą oficjalną, mejl - potoczną. Nie unikamy żadnej Emotikon: Szczęśliwy Co do pisowni "mail" - można ją spotkać, ale my jej nie stosujemy. Jeżeli możemy użyć formy polskiej, robimy to Emotikon: Bardzo szczęśliwy

MarcinG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
8
7
14-02-2017
Wiadomość 25 z 33 (41 145 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Skoro o języku mowa, co to znaczy: savouir viver?, użyte kilka postów wcześniej przez "językoznawcę"? Pytam, bo to ani po polsku ani po francusku (oni piszą: savoir vivre).

Odpowiedz
0 Lajków
zett1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
1
28-10-2017
Wiadomość 26 z 33 (35 805 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

[ Edytowane ]

przepraszam, teraz dopiero zauważyłem, że o tym już pisano. Owszem, w słowie vivre jest czeski błąd, ale w savoir już nie. Ogólnie- jest możliwość usunięcia swojego postu?

Odpowiedz
0 Lajków
zett1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
1
28-10-2017
Wiadomość 27 z 33 (35 801 wyświetleń)

Re: Re.: Upraszczaj język razem z nami!

@zett1 Post możesz usunąć po opublikowaniu w opcjach, jednak tylko przez pierwsze minuty po publikacji (około 5). Opcja ta znika i nie jest dostępna ze względu na fakt, aby prowadzona wymiana zdań i polądów miała sens logiczny. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 28 z 33 (35 787 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Z lajkami - zgoda.
Z resztą - to demagogia / sofistyka / gadanie bzdur.

ODZNAKA jest spoko.
POLUBIENIE też nie kole w oczy.
Odpowiedz
0 Lajków
sufi76
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
08-12-2017
Wiadomość 29 z 33 (33 840 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

OBSERWUJ zamiast Subskrybuj jak w temacie

Trochę usprawnień na forum

Zupełnie inaczej rozumiem to słowo i do dziś bym nie wpadł, że to oznacza obserwowanie tematu.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 30 z 33 (33 768 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy