Mówimy „Po prostu”

Odpowiedz

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Zanim zostaniecie specjalistami językowymi, zapoznajcie się proszę z pisownią zapożyczeń! Ten dziwny twór ani odrobine nie przypominał jakże uroczego francuskiego wyrażenia "Savoir-vivre"...

Odpowiedz
0 Lajków
Anniiee
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-04-2017
Wiadomość 21 z 33 (42 375 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

@Anniiee, tak, proszę wybaczyć to literówka. Czeski błąd Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaŻ
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
6
8
14-02-2017
Wiadomość 22 z 33 (42 326 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Jak dla mnie te "badże" to też mocno wykoślawione słowo. I rozbawił mnie ten fragment, bo z jednej strony piszecie, że dbacie o prostotę, a z drugiej pierwsza reakcja klienta i od razu ściana - tak ma być, to to jest "trendi". Jeśli chcecie być tak bardzo do przodu z nowomową to w ogóle przestańcie "wysyłać komunikaty", tylko je "zapodawajcie", albo "mejlujcie". Jeśli piszecie o bezpieczeństwie, to nie piszcie o kradzieży pieniędzy, tylko o tym, że ktoś je może "zajumać". A hasło powinno być do banku dobrze "skitrane".

To jest właśnie podejście banku. Niby robicie coś, ale nie robicie. Szopka jak się patrzy. Fucha marzenie.

 

Ja dziś czytałem to: https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000685 i fragment "Bank dokonuje oceny odpowiedniości produktu dla potencjalnego Posiadacza". Odpowiedniości? Serio? No niby jest takie słowo, ale serio uważacie, że to brzmi prosto? Bo dla mnie prościej by było: "Bank dokonuje oceny czy produkt jest odpowiedni dla potencjalnego Posiadacza". No ale ja nie jestem znawcą językowym.

Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 23 z 33 (42 035 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

W komunikacie z 28.06.2017 (Ostrzeżenie przed cyberatakami na klientów-banków) znalazłem słowo "mejl".

To też zamierzona forma upraszczania języka? Przyznam, że trochę mnie to zaskoczyło.

Wydawało mi się, że "mail", "maili" jest zrozumiałe. Choć nie twierdze, że poprawne.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 24 z 33 (41 163 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Dzięki za sygnał Emotikon: Szczęśliwy To jest pytanie, z którym często się spotykamy. Forma mejl" jest już przyjęta, choć w słownikach wciąż występuje jako potoczna (http://sjp.pwn.pl/so/mejl;4463529.html). Tak już jest z zapożyczeniami, że - jeśli często ich używamy - spolszcza się także ich pisownia. Tak było np. z wyrazem biznes", który pochodzi od angielskiego business". W polszczyźnie mamy e-maile albo mejle. E-mail jest formą oficjalną, mejl - potoczną. Nie unikamy żadnej Emotikon: Szczęśliwy Co do pisowni "mail" - można ją spotkać, ale my jej nie stosujemy. Jeżeli możemy użyć formy polskiej, robimy to Emotikon: Bardzo szczęśliwy

MarcinG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
8
7
14-02-2017
Wiadomość 25 z 33 (41 149 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Skoro o języku mowa, co to znaczy: savouir viver?, użyte kilka postów wcześniej przez "językoznawcę"? Pytam, bo to ani po polsku ani po francusku (oni piszą: savoir vivre).

Odpowiedz
0 Lajków
zett1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
1
28-10-2017
Wiadomość 26 z 33 (35 809 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

[ Edytowane ]

przepraszam, teraz dopiero zauważyłem, że o tym już pisano. Owszem, w słowie vivre jest czeski błąd, ale w savoir już nie. Ogólnie- jest możliwość usunięcia swojego postu?

Odpowiedz
0 Lajków
zett1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
1
28-10-2017
Wiadomość 27 z 33 (35 805 wyświetleń)

Re: Re.: Upraszczaj język razem z nami!

@zett1 Post możesz usunąć po opublikowaniu w opcjach, jednak tylko przez pierwsze minuty po publikacji (około 5). Opcja ta znika i nie jest dostępna ze względu na fakt, aby prowadzona wymiana zdań i polądów miała sens logiczny. 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 28 z 33 (35 791 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

Z lajkami - zgoda.
Z resztą - to demagogia / sofistyka / gadanie bzdur.

ODZNAKA jest spoko.
POLUBIENIE też nie kole w oczy.
Odpowiedz
0 Lajków
sufi76
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
08-12-2017
Wiadomość 29 z 33 (33 844 wyświetleń)

Re.: Upraszczaj język razem z nami!

OBSERWUJ zamiast Subskrybuj jak w temacie

Trochę usprawnień na forum

Zupełnie inaczej rozumiem to słowo i do dziś bym nie wpadł, że to oznacza obserwowanie tematu.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 30 z 33 (33 772 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy