Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

kredyt stała stopa, wakacje kredytowe

Szanowni Państwo,

 

złożyłem wniosek o wakacje kredytowe na razie na dwa miesiące(ponieważ chciałem sprawdzić jak to wpłynie na harmonogram i ratę).

co zauważyłem:

  • nie mogę wprowadzić ponownie wniosku na kolejne miesiące!
  • w harmonogramie pojawiła się rata we wrześniu na 100% odsetek, 0% kapitału oraz rata w październiku na ponad 90% odsetek i 0% kapitału!

Dlaczego ma ratę we wrześniu skoro wnioskowałem o 2 miesiące wakacji kredytowych? harmonogram spłat został wyd

dlaczego rata wynosi 100% odsetek? To chyba niezgodne z ustawą...

Odpowiedz
0 Lajków
Adam1990
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
02-08-2022
Wiadomość 1 z 9 (5 357 wyświetleń)

Re.: kredyt stała stopa, wakacje kredytowe

Mam podobnie, też stała stopa, z tym że wakacje złożyłem na 8 miesięcy.

Proszę pisać skargę: uokik@uokik.gov.pl

Niech ten bank się w końcu ogarnie.
Odpowiedz
0 Lajków
putiiii
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
6
28-08-2018
Wiadomość 2 z 9 (5 348 wyświetleń)

Re: kredyt stała stopa, wakacje kredytowe

Przepraszamy za tę sytuację. Na ten moment można złożyć wniosek w następujący sposób:
- wielokrotny (na więcej niż jedną ratę)

- pojedynczy, składany po płatności kolejnych rat.

Wniosek wielokrotny blokuje możliwość złożenia kolejnych wniosków – wielokrotnych lub pojedynczych. Wniosek pojedynczy nie blokuje wniosku wielokrotnego, ale można go złożyć tylko raz. Złożenie wniosku wielokrotnego blokuje możliwość złożenia kolejnego wniosku. Czyli, na przykład, jest możliwa konfiguracja: pierwszy wniosek pojedynczy na ratę sierpniowa, drugi wniosek pojedynczy na ratę wrześniową, trzeci wniosek wielokrotny na 6 kolejnych wybranych przez klienta rat. 
Opisujemy tutaj rozwiązanie dostępne aktualnie. Oczywiście w przyszłości będzie możliwość złożenia kolejnych wniosków.


Harmonogram, po złożeniu wniosku, pokazuje się błędnie. Prezentuje się w nim również tylko pierwszy zawieszony miesiąc. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z czatem w Moim ING (dostępny po zalogowaniu, na dole strony). Specjaliści sprawdzą szczegóły kredytu.

 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 3 z 9 (5 292 wyświetleń)

Re: kredyt stała stopa, wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

"Oczywiście w przyszłości będzie możliwość złożenia kolejnych wniosków."

"Harmonogram, po złożeniu wniosku, pokazuje się błędnie."

 

Brawo za oczywista oczywistosc. Minus za uporczywe wmawianie, ze sie nie da, jak i za fraze "to nie jest blad".

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 4 z 9 (5 250 wyświetleń)

Re: kredyt stała stopa, wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Na ten moment można zawnioskować w podane sposoby. Przepraszamy za sytuację dotyczącą harmonogramu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
135
20
02-09-2021
Wiadomość 5 z 9 (5 239 wyświetleń)

Re: kredyt stała stopa, wakacje kredytowe

to jednak będzie możliwość składania kolejnych wniosków?

właśnie za radą konsultanta na infolinii złożyłem oświadczenie o odstąpieniu od zwieszenia spłaty kredytu i będę składał co miesiąc...

Trochę to niepoważne, że nie mogę uzyskać informacji jakiej wysokości będzie kolejna rata, kiedy ją zapłacę oraz jaki będzie udział kapitału i odsetek...

wychodzi na to, że każdą kolejna ratę trzeba dokładnie zweryfikować, czy przypadkiem nie płacimy jakiś ukrytych kosztów za "wakacje kredytowe"

Odpowiedz
0 Lajków
Adam1990
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
3
02-08-2022
Wiadomość 6 z 9 (5 194 wyświetleń)

Re: kredyt stała stopa, wakacje kredytowe

@Adam1990 Przedstawiliśmy opcje, które są dostępne obecnie. Pracujemy nad udostępnieniem kolejnych rozwiązań.
W przypadku zawieszenia spłaty kredytu nie płaci się odsetek za okres zawieszenia. Równocześnie okres kredytowania zostaje wydłużony o miesiąc zawieszenia. Zawieszenie spłaty kredytu jest bezpłatne.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 7 z 9 (4 990 wyświetleń)

Re: kredyt stała stopa, wakacje kredytowe

@AgnieszkaBin

 

Czyli potwierdza Pani iż w przypadku zawieszenia kredytu powiedźmy 8 rat ze stałym oprocentowaniem, to ilość miesięcy ze stałym oprocentowaniem będzie 52. 

Odpowiedz
0 Lajków
3rav
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
50
20
05-11-2018
Wiadomość 8 z 9 (4 982 wyświetleń)

Re: kredyt stała stopa, wakacje kredytowe

Jeśli zawiesisz spłatę kredytu, to okres kredytowania wydłużymy o okres zawieszenia. W czasie zawieszenia spłaty nie będziemy pobierać rat, ani nie naliczymy żadnych odsetek. Będziemy pobierać jedynie składki ubezpieczeniowe.

Zgodnie z postanowieniami umowy kredytowej okres obowiązywania stałej stopy wynosi 60 miesięcy i nie ulega przedłużeniu. Na mocy art. 73 ust. 10 ustawy terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres zawieszenia spłaty kredytu. Przepis ten nie może być jednak interpretowany w oderwaniu od pełnego brzmienia art. 73 ustawy z którego wynika, że przedmiotem zawieszenia jest spłata kredytu. W konsekwencji należy przyjąć, że w związku ze skorzystaniem z zawieszenia spłaty kredytu, przedłużeniu ulegną: okres kredytowania i terminy wskazane w umowie dotyczące spłaty kredytu. Natomiast inne terminy umowne i monitoring warunków umownych pozostają bez zmian.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 9 z 9 (4 835 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy