Odpowiedz

Skrócenie okresu kredytowania.

Cześć,
Posiadam kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem (okres 5 lat). Najbliższa zmiana oprocentowania nastąpi 25.07.2024. Chciałbym nadpłacić kredyt i skrócić okres kredytowania tak, aby zamknąć sie ze spłatą w tych 5 latach. Teraz pytanie, czy skoro nadplace kredyt to zmieni sie wysokość stalej miesięcznej raty ? Jak to będzie przeliczone? Czy jest jakiś gotowy formularz dot. przygotowania aneksu do umowy i skróceniu okresu kredytowania? Dziekuje za pomoc
Odpowiedz
0 Lajków
DANNIE6813
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
23-01-2022
Wiadomość 1 z 10 (8 372 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

[ Edytowane ]

Po nadpłacie automatycznie zmniejszy się wysokość Twojej raty. Oczywiście możesz zawnioskować o skrócenie okresu kredytowania telefonicznie (32 357 00 57). Jeśli zrobisz to do 3 miesięcy od nadpłaty - nie pobierzemy opłaty za aneks.
Jednak nie skrócimy go bardziej niż do 07/2024. Później możesz nadpłacać (zmniejszając wysokość raty) lub spłacić kredyt całkowicie.
 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 10 (8 242 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Jaki czas ma bank na przygotowanie do podpisania aneksu odnośnie skrócenia kredytu po informacji, że nadpłata została zrobiona.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Kacper1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
07-06-2022
Wiadomość 3 z 10 (7 109 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Mamy 10 dni roboczych na przygotowanie aneksu. Jeśli nadpłaciłeś kredyt hipoteczny to w ciągu 3 miesięcy od nadpłaty możesz nam zgłosić i przygotujemy darmowy aneks. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
233
45
11-02-2020
Wiadomość 4 z 10 (6 949 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Po nadpłacie poinformowałem bank odrazu o tym fakcie i przygotowanie aneksu trwa znacznie dłużej jak 10 dni roboczych. Codziennie dostaje odpowiedz, że jest dużo aneksów do przygotowania dlatego to tak długo trwa. A jaki to ma wpływ na mój kredyt gdy każdy dzień zwłoki to odsetki?
Odpowiedz
0 Lajków
Kacper1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
07-06-2022
Wiadomość 5 z 10 (6 832 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Odsetki naliczamy od aktualnego do spłaty kapitału. Potwierdzam, że czas oczekiwania na przygotowanie aneksu może być dłuższy niż 10 dni roboczych. Aneks będzie wprowadzony z datą jego przyjęcia. Nie naliczamy odsetek za okres opóźnienia we wprowadzeniu danych do systemu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 10 (6 695 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Czy brak opłaty za aneks w ciągu 3 miesięcy od nadpłaty dotyczy także umów na kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem (kredyt zaciągnięty we wrześniu 2017)

Odpowiedz
0 Lajków
paumil0294
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-07-2022
Wiadomość 7 z 10 (5 731 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Tak, taki bezpłatny wniosek możesz złożyć niezależnie od rodzaju oprocentowania na Twoim kredycie. Warunek jest jeden - ostatnia nadpłata miała miejsce w okresie 3 miesięcy od złożenia wniosku.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 8 z 10 (5 571 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Czy to znaczy że po przejściu na oprocentowanie zmienne nie będzie możliwości skracania okresu kredytu po nadpłacie?
Odpowiedz
0 Lajków
Ew
Ew
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
3
03-08-2022
Wiadomość 9 z 10 (5 109 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Po przejściu na oprocentowanie zmienne również możesz skrócić okres kredytowania po nadpłacie. Możesz to zrobić za pomocą aneksu. Skontaktuj się w tej sprawie z naszą infolinią: 32 357 00 57. Aktualnie aneksy przygotowujemy do 15 dni roboczych. Aneks wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą obowiązującą od daty, która jest w nim podana.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 10 z 10 (4 971 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy