Odpowiedz

Skrócenie okresu kredytowania.

Cześć,
Posiadam kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem (okres 5 lat). Najbliższa zmiana oprocentowania nastąpi 25.07.2024. Chciałbym nadpłacić kredyt i skrócić okres kredytowania tak, aby zamknąć sie ze spłatą w tych 5 latach. Teraz pytanie, czy skoro nadplace kredyt to zmieni sie wysokość stalej miesięcznej raty ? Jak to będzie przeliczone? Czy jest jakiś gotowy formularz dot. przygotowania aneksu do umowy i skróceniu okresu kredytowania? Dziekuje za pomoc
Odpowiedz
0 Lajków
DANNIE6813
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
23-01-2022
Wiadomość 1 z 10 (8 263 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

[ Edytowane ]

Po nadpłacie automatycznie zmniejszy się wysokość Twojej raty. Oczywiście możesz zawnioskować o skrócenie okresu kredytowania telefonicznie (32 357 00 57). Jeśli zrobisz to do 3 miesięcy od nadpłaty - nie pobierzemy opłaty za aneks.
Jednak nie skrócimy go bardziej niż do 07/2024. Później możesz nadpłacać (zmniejszając wysokość raty) lub spłacić kredyt całkowicie.
 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 10 (8 133 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Jaki czas ma bank na przygotowanie do podpisania aneksu odnośnie skrócenia kredytu po informacji, że nadpłata została zrobiona.
Pozdrawiam
Odpowiedz
0 Lajków
Kacper1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
07-06-2022
Wiadomość 3 z 10 (7 000 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Mamy 10 dni roboczych na przygotowanie aneksu. Jeśli nadpłaciłeś kredyt hipoteczny to w ciągu 3 miesięcy od nadpłaty możesz nam zgłosić i przygotujemy darmowy aneks. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 4 z 10 (6 840 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Po nadpłacie poinformowałem bank odrazu o tym fakcie i przygotowanie aneksu trwa znacznie dłużej jak 10 dni roboczych. Codziennie dostaje odpowiedz, że jest dużo aneksów do przygotowania dlatego to tak długo trwa. A jaki to ma wpływ na mój kredyt gdy każdy dzień zwłoki to odsetki?
Odpowiedz
0 Lajków
Kacper1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
07-06-2022
Wiadomość 5 z 10 (6 723 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Odsetki naliczamy od aktualnego do spłaty kapitału. Potwierdzam, że czas oczekiwania na przygotowanie aneksu może być dłuższy niż 10 dni roboczych. Aneks będzie wprowadzony z datą jego przyjęcia. Nie naliczamy odsetek za okres opóźnienia we wprowadzeniu danych do systemu.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 6 z 10 (6 586 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Czy brak opłaty za aneks w ciągu 3 miesięcy od nadpłaty dotyczy także umów na kredyt hipoteczny ze zmiennym oprocentowaniem (kredyt zaciągnięty we wrześniu 2017)

Odpowiedz
0 Lajków
paumil0294
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-07-2022
Wiadomość 7 z 10 (5 622 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Tak, taki bezpłatny wniosek możesz złożyć niezależnie od rodzaju oprocentowania na Twoim kredycie. Warunek jest jeden - ostatnia nadpłata miała miejsce w okresie 3 miesięcy od złożenia wniosku.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 8 z 10 (5 462 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Czy to znaczy że po przejściu na oprocentowanie zmienne nie będzie możliwości skracania okresu kredytu po nadpłacie?
Odpowiedz
0 Lajków
Ew
Ew
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
3
03-08-2022
Wiadomość 9 z 10 (5 000 wyświetleń)

Re: Skrócenie okresu kredytowania.

Po przejściu na oprocentowanie zmienne również możesz skrócić okres kredytowania po nadpłacie. Możesz to zrobić za pomocą aneksu. Skontaktuj się w tej sprawie z naszą infolinią: 32 357 00 57. Aktualnie aneksy przygotowujemy do 15 dni roboczych. Aneks wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą obowiązującą od daty, która jest w nim podana.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 10 z 10 (4 862 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy