Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Aneks po nadpłacie skracający czas kredytowania do umowy na kredyt hipoteczny

Dzień dobry,

 

chciałbym skrócić okres kredytowania po nadpłacie kredytu i płacić wyższą ratę, ale w wysokości nieprzekraczającej maksymalnej dotychczas płaconej raty - raty malejące (znacznie od niej niższej, ale wyższej niż proponuje mi w tej chwili Bank). Czy w tym celu konieczne jest ponowne badanie zdolności kredytowej? Jeśli tak, to gdzie mogę znaleźć do niego druk, z którym powinienem udać się do swojego Działu Finansowego? Jeśli nie, to czy taki aneks można zamówić przez infolinię czy konieczna jest najpierw wizyta w Oddziale? Rozumiem, że podpisanie takiego Aneksu odbywa się już w Oddziale.

 

Przepraszam za tyle pytań, ale nigdzie nie znalazłem na forum na nie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

Piotr Frąckiewicz

Odpowiedz
0 Lajków
piofra8394
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
03-08-2022
Wiadomość 1 z 2 (3 171 wyświetleń)

Re: Aneks po nadpłacie skracający czas kredytowania do umowy na kredyt hipoteczny

W ramach bezpłatnego aneksu i bez badania ponownie zdolności kredytowej możemy zaproponować ratę do najwyższej z historii kredytowej.
Sprawdzamy wszystkie raty zapłacone. Aneks możemy przygotować również do raty niższej, to klient decyduje.
Zdolność kredytową weryfikujemy tylko wtedy, jeśli rata miałaby być wyższa, potrzebujemy wtedy dokumentów finansowych.
Aneks bez decyzji (do najwyższej raty zamówimy telefonicznie, podpisanie w oddziale). Dla aneksu z decyzją (rata wyższa, sprawdzamy zdolność) umawiamy 2 spotkania, pierwsze na złożenie wniosku i dostarczenie dokumentów finansowych, drugie na podpisanie aneksu. 
Dokumenty o dochodach dla kredytów w naszym banku są dostępne na stronie https://www.ing.pl/indywidualni/kredyty-i-pozyczki/kredyt-hipoteczny/proces-i-dokumenty 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (3 048 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy