Odpowiedz

Wpis hipoteki

Witam,

Jestem po podpisaniu aktu notarialnego.

Chcę teraz złożyć wniosek o wpis hipoteki.

Z Sądu (Wydział Ksiąg Wieczystych) uzyskałem informację, że do Wniosku o wpis do księgi wieczystej muszę dołaczyć:

- oświadczenie kredytobiorcy o wpis hipoteki (na wzorze Banku)

- zaświadczenie o udzieleniu kredytu z Banku

Proszę o informację w jaki sposób mogę uzyskać te dokumenty?

Czy jest jakiś wzór tego oświadczenia?

Bosinet
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
10-12-2020
Wiadomość 1 z 14 (18 580 wyświetleń)

Re: Wpis hipoteki

Powinieneś dostarczyć nam akt notarialny w Moim ING (Kredyty/Kredyt hipoteczny/Wnioski/Potwierdzenie warunków umowy) lub osobiście w oddziale banku. Do 14 dni roboczych otrzymasz informację zwrotną dotyczącą przesłanych dokumentów, w Moim ING w zakładce Wiadomości.

 

Po zatwierdzeniu aktu notarialnego, przygotujemy komplet dokumentów do 14 dni. Kiedy będą gotowe, skontaktuje się z Tobą specjalista, z którym podpisywałeś umowę. Wtedy umówicie się na odbiór dokumentów w oddziale Emotikon: Szczęśliwy Później, otrzymane dokumenty składasz w sądzie.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 14 (18 496 wyświetleń)

Re: Wpis hipoteki

a jak nie sami w sadzie, a notariusz nam wpisze hipoteke do kw, to ing kiedy i jakie doki da nam ktore beda potrzebne? 

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 3 z 14 (18 485 wyświetleń)

Re: Wpis hipoteki

W przypadku rynku pierwotnego rzeczywiście o wpis może wystąpić notariusz, u którego załatwiasz swoją sprawę. Będzie wtedy potrzebne zaświadczenie o udzieleniu kredytu. Możemy je wydać na Twój wniosek. W tej sprawie proszę o kontakt ze specjalistą, u którego podpisywałaś umowę. Na spotkanie możemy Cię umówić na naszej infolinii -  32 357 00 57.
W przypadku rynku wtórnego zaświadczenie wydajemy razem z umową. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 4 z 14 (18 424 wyświetleń)

Re: Wpis hipoteki

Czy w przypadku, gdy notariusz składa w moim imieniu (w czasie podpisywania aktu notarialnego) wniosek do sądu o wpis do hipoteki również muszę dostarczyć do banku jakieś dokumenty (potwierdzenie złożenia wniosku/wniesienie opłaty)?

Od notariusza otrzymałam tylko kopię powiadomienia o złożeniu wniosku elektronicznego.

Dziękuję,

 

 
Odpowiedz
0 Lajków
j0celyne
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
24-08-2021
Wiadomość 5 z 14 (15 326 wyświetleń)

Re: Wpis hipoteki

@j0celyne nie potrzebujemy od Ciebie dodatkowych dokumentów. Sąd po wpisie do hipoteki wysyła o tym zawiadomienie.

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 6 z 14 (15 217 wyświetleń)

Re.: Wpis hipoteki

Witam,

Kupiłem mieszkanie na rynku pierwotnym i właśnie jestem po podpisaniu aktu notarialnego. Uzyskałem już wcześniej zaświadczenie z Banku o wysokości kredytu i jego zabezpieczeniu. Dodatkowo uzyskałem informację że do ustanowienia hipoteki będę potrzebował: oświadczenie kredytobiorcy o wyrażeniu zgody na ustanowienie hipoteki na rzecz banku oraz pełnomocnictwo osób podpisujących w imieniu banku powyższe oświadczenie. Proszę o informację czy faktycznie takie dokumenty będą niezbędne i ew. w jaki sposób mógłbym je uzyskać? Czy ustanowię hipotekę na postawie ww. zaświadczenia, aktualnego KRS banku oraz wniosku o wpis w księdze wieczystej?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 7 z 14 (15 033 wyświetleń)

Re: Re.: Wpis hipoteki

@Konto usunięte jeśli notariusz nie zrobił takiego wpisu za Ciebie, w pierwszej kolejności prześlij nam akt notarialny w bankowości do weryfikacji. Następnie niezbędne dokumenty przygotujemy automatyczne do 3 dni roboczych od akceptacji aktu.

Otrzymasz od nas informacje, że dokumenty są gotowe. Wtedy umówimy Cię na wizytę w oddziale, aby te dokumenty odebrać. 

Wydamy Ci: 

- oświadczenie o ustanowieniu hipoteki

- zaświadczenie o udzieleniu kredytu.

Takie oświadczenie muszą podpisać wszyscy właściciele nieruchomości. I wtedy możesz zgłosić wpis do Księgi Wieczystej. Bank otrzyma taką informację z sądu.

 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 8 z 14 (14 943 wyświetleń)

Re: Wpis hipoteki

Jakie dokładnie dokumenty z banku będą potrzebne do złożenia wniosku o wpis hipoteki przez notariusza (rynek pierwotny). Ile czasu bank potrzebuje na ich przygotowanie?
Odpowiedz
0 Lajków
lubie_placki
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
13-09-2021
Wiadomość 9 z 14 (14 290 wyświetleń)

Re: Wpis hipoteki

Nic się u nas nie zmieniło Emotikon: Szczęśliwy Będą potrzebne dokumenty, o których pisaliśmy wyżej. Czas oczekiwania także jest taki sam. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
92
16
14-12-2020
Wiadomość 10 z 14 (14 225 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy