22-03-2023 13:55
Dzień dobry,
w mojej umowie kredytowej jasno jest wskazane jakie warunki i zakres ubezpieczenia musi spełnić polisa. Jednym z nich jest cytuję:
"zakres ubezpieczenia obejmuje w przypadku, gdy przedmiotem ubezpieczenia jest:
i) nieruchomość - minimum mury oraz stałe elementy nieruchomości, a umowa dotyczy ubezpieczenia od wody, ognia i innych zdarzeń losowych, a dodatkowo w przypadku domów wymagane jest ubezpieczenie od powodzi"
Moją nieruchomością nie jest dom, a mieszkanie w bloku na 3 piętrze więc powódź mi nie zagraża.
Chciałem dostarczyć zewnętrzną polisę ubezpieczeniową jednak zdziwiłem się że ja do mojego mieszkania muszę również ubezpieczyć się od powodzi.
Dlaczego więc konsultanci ING (zarówno w oddziałach jak i online na czatach) informują mnie, że POWÓDŹ musi być również w zakresie polisy według "węwnętrzych regulacji banku" - skoro nie zgadza się to z dokumentem który podpisałem z bankiem?
Dlaczego nigdzie nie można o tych regulacjach przeczytać - dlaczego nie było żadnej aktualizacji umowy w takim przypadku?
Skąd mam wiedzieć jakie są wewnętrzne regulacje banku ?
Idąc tym tropem, za rok wewnętrzną regulacją banku możę być ubezpieczenie od wybuchu słońca, które będzie w towarzystwach ubezpieczeniowych kosztowało 1000 zł więcej.
23-03-2023 06:37
Trudno mi się odnieść do tej sytuacji przez Społeczność. Faktycznie zmieniały się regulacje dotyczące polisy ubezpieczenia nieruchomości z ryzykiem powodzi.
Jednak dotyczy to nowych umów kredytowych podpisywanych od 12.03.2023r.
Proponuję kontakt z infolinią banku:32 357 00 57 i sprawdzenie czy faktycznie jest potrzebne na Twojej polisie ryzyko powodzi.
18-03-2024 14:04
18-03-2024 14:35
Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi pochodzi od nadzoru europejskiego (EBA), która wydała dokument Guidelines on loan origination and monitoring.
Zapis „starych” umów kredytowych i umów cesji mówił o "ubezpieczeniu od wody". Określenie tego zakresu jest bardzo szerokie. Obejmuje zdarzanie związane z zalaniem jak i powodzią. Oba te zdarzenia są inaczej interpretowane przez zakłady ubezpieczeniowe.
Jako bank prowadzimy biznes w sposób etyczny, odpowiedzialny i z myślą o środowisku. Strategia ESG jest częścią strategii biznesowej i jednym z naszych priorytetów. Ubezpieczenie od gwałtownych zjawisk pogodowych jest elementem ESG. Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) wydał dokument – Wytyczne dotyczące udzielania i monitorowania kredytów - ten dokument nakłada na nas obowiązek zabezpieczenia ryzyka powodzi.
19-03-2024 00:35
20-03-2024 08:24
Konieczność uwzględnienia w zakresie ubezpieczenia od ryzyka powodzi dotyczy wszystkich polis ubezpieczenia nieruchomości, które stanowią zabezpieczenie kredytu hipotecznego. Niezależnie od daty zawarcia umowy kredytowej.
Jakiś czas temu zmieniłem telefon na Huawei. Okazało się, że nie mogę aktywować płatności telefonem . z czego wcześniej korzystałem bez problemu na telefonie Honor i Oppo. Po wielu próbach udałem się
... 16-02-2025ING jako bank chwalę, za komunikację, relatywnie dobry UI,
ale z minusów to zazwyczaj ostrzegam przed tym maskowanie.
Rozumiem, że dla większości ludzi to jest dobry dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
... 16-02-2025Witam, Wczoraj dodałem nowy telefon do aplikacji Moje ING, otrzymałem SMS-a, że ze względów bezpieczeństwa moje bankowość internetowa została zablokowana. Próbowałem ją odblokować, ale pojawiał się bł
... 14-02-2025Użytkownik | Liczba Lajków |
---|---|
14 | |
10 | |
6 | |
5 | |
5 |