Odpowiedz

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Odpowiadając na pytania to:

- Tak dokładnie zostałem poinformowany o ile wzrosną koszty kredytu (dokładna kwota)

- nie musiałem akceptować jakieś dodatkowe zobowiązania, oświadczenia, zgody itd

- wyrażenie zgody podczas rozmowy telefonicznej na skorzystanie z zawieszenia spłaty oznacza tylko wyrażenie zgody. Bank ma jeszcze 5 dni roboczych na akceptacje wniosku. Po akceptacji przez bank otrzymasz nowy harmonogram spłat. Ale tego dokładnie nie wiem bo jestem dopiero po rozmowie telefonicznej z konsultantem.  

Odpowiedz
0 Lajków
kwiat201
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
0
08-04-2020
Wiadomość 91 z 133 (5 608 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Jest zaraz jak zaznaczysz na jaki okres chcesz odroczyć raty i czy sam kapitał lub czy kapitał i odsetki.

Odpowiedz
0 Lajków
kwiat201
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
0
08-04-2020
Wiadomość 92 z 133 (5 607 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Znalazł ktoś może informację do kiedy trzeba podjąć decyzję odnośnie skorzystania z "wakacji" (jak długo funkcjonalność złożenia wniosku będzie dostępna)?

Odpowiedz
0 Lajków
Zerwikaptur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
2
18-11-2019
Wiadomość 93 z 133 (5 571 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Jakiej wielkości ma być plik ze zgodą, żeby przeszedł?
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinJa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
07-04-2020
Wiadomość 94 z 133 (5 516 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Wszystkie informacje znajdziesz tutaj: https://www.ing.pl/kontakt/zawieszenie-splaty-rat#zawieszenie=2 

Jeśli masz bardziej szczegółowe pytania w zakresie swojego kredytu, skontaktuj się z nami na czacie lub telefonicznie (32 357 00 57). 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 95 z 133 (5 484 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Pani Agnieszko,

 

Dla jakiej marży wyliczony jest koszt kredytu z przykładów dotyczących zawieszenia? Wyliczenia, których tu wcześniej dokonaliśmy wskazywały, że biorąc pod uwagę realny WIBOR sprzed wybuchu epidemii w Polsce (1,79%), marża na kalkulacji założona została na poziomie 1,30% co raczej nie zdarzało się w ostatnim czasie. W okolicach września przy podpisywaniu umów marże promocyjne oscylowały w okolicach 1,70 - 1,90%.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 96 z 133 (5 371 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Witam,

 

Teraz RPP obniżyła stopy procentowe. Czy będę miał nowy harmonogram po 15 czerwca kiedy mam przeliczany wibor6??

Odpowiedz
0 Lajków
poised
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-04-2020
Wiadomość 97 z 133 (5 341 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

po kliknięciu "składam dyspozycje" w kolejnym, drugim kroku, system jednak wyświetla ile będzie dokładnie będzie kosztowało zawieszenie dla wybranej opcji (zał. screen). Jest tam też symulacja nowego harmonogramu. Można też się cofnąć i wybrać inne opcje. 

Odpowiedz
0 Lajków
s0828
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
25-03-2020
Wiadomość 98 z 133 (5 278 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Też sprawdzałem tę opcję i byłem niemile zaskoczony kwotą odsetek jaką mi pokazało za zawieszenie kapitału i odsetek na pół roku. Szok, nie spodziewałem się aż takich kosztów... Nie mogłem się dzisiaj cały dzien połączyć z czatem lub infolinią żeby mi ktoś wyjaśnił skąd taka horendalna suma...
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinJa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
07-04-2020
Wiadomość 99 z 133 (5 200 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Kwota się bierze stąd, że najpierw nie płacisz odsetek od kredytu przez 6 miesięcy. Następnie musisz je oddać spłacając dalej odsetki, więc włączają Ci karencje i część kapitałową zastępują odsetkami. W takim razie jeśli np. twój kapitał jest połowy wartości odsetek, to potem by spłacić wakacje, musisz oddawać przez 2-5 razy tyle, a cały czas płacisz nowe odsetki. I stąd nagle magicznie i pięknie płacisz horrendalne pieniądze.

 

Jeszcze jak by to rozłożyli na cały okres kredytowania, czy zwiększyli wartość kredytu i dali Ci szanse zmniejszyć późniejszy koszt odsetek dodatkowych. Lecz zaproponowane rozwiązanie nie ma nic wspólnego z pomocą, jest zwykłym wykorzystaniem sytuacji, i tego, że jakiemuś kredytobiorcy wyciągniemy jeszcze więcej z kieszeni. Bo karencja w czasie spłacania odsetek z wakacji kredytowych, to jak dla mnie najgorsze co może zrobić bank dla klienta.

 

Już bym wolał zwiększenie kwoty kredytu o odsetki za ten okres. I tak by człowiek zapłacił, a ekstra odsetki zminimalizował. 

Ech. 

Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 100 z 133 (5 183 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam, składałam wniosek przez Specjalistę w dniu 8 marca 2024. Dosyłaliśmy zaświadczenie w międzyczasie więc do analizy trafił dopiero 22 marca. Na stronie, gdzie można sprawdzać status wniosku widni

...

19-04-2024
Kredyt hipoteczny staż pracy

Hey wszystkim ! jestem od dawna zadowolonym klientem ING - miałem konto firmowe, teraz mam prywatne. Miałem też już jeden kredyt hipoteczny, który bezproblemowo spłaciłem. Chciałbym ubiegać się o nowy

...

19-04-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy