Odpowiedz

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Odpowiadając na pytania to:

- Tak dokładnie zostałem poinformowany o ile wzrosną koszty kredytu (dokładna kwota)

- nie musiałem akceptować jakieś dodatkowe zobowiązania, oświadczenia, zgody itd

- wyrażenie zgody podczas rozmowy telefonicznej na skorzystanie z zawieszenia spłaty oznacza tylko wyrażenie zgody. Bank ma jeszcze 5 dni roboczych na akceptacje wniosku. Po akceptacji przez bank otrzymasz nowy harmonogram spłat. Ale tego dokładnie nie wiem bo jestem dopiero po rozmowie telefonicznej z konsultantem.  

Odpowiedz
0 Lajków
kwiat201
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
0
08-04-2020
Wiadomość 91 z 133 (5 661 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Jest zaraz jak zaznaczysz na jaki okres chcesz odroczyć raty i czy sam kapitał lub czy kapitał i odsetki.

Odpowiedz
0 Lajków
kwiat201
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
0
08-04-2020
Wiadomość 92 z 133 (5 660 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Znalazł ktoś może informację do kiedy trzeba podjąć decyzję odnośnie skorzystania z "wakacji" (jak długo funkcjonalność złożenia wniosku będzie dostępna)?

Odpowiedz
0 Lajków
Zerwikaptur
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
2
18-11-2019
Wiadomość 93 z 133 (5 624 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Jakiej wielkości ma być plik ze zgodą, żeby przeszedł?
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinJa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
07-04-2020
Wiadomość 94 z 133 (5 569 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Wszystkie informacje znajdziesz tutaj: https://www.ing.pl/kontakt/zawieszenie-splaty-rat#zawieszenie=2 

Jeśli masz bardziej szczegółowe pytania w zakresie swojego kredytu, skontaktuj się z nami na czacie lub telefonicznie (32 357 00 57). 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 95 z 133 (5 537 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Pani Agnieszko,

 

Dla jakiej marży wyliczony jest koszt kredytu z przykładów dotyczących zawieszenia? Wyliczenia, których tu wcześniej dokonaliśmy wskazywały, że biorąc pod uwagę realny WIBOR sprzed wybuchu epidemii w Polsce (1,79%), marża na kalkulacji założona została na poziomie 1,30% co raczej nie zdarzało się w ostatnim czasie. W okolicach września przy podpisywaniu umów marże promocyjne oscylowały w okolicach 1,70 - 1,90%.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 96 z 133 (5 424 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Witam,

 

Teraz RPP obniżyła stopy procentowe. Czy będę miał nowy harmonogram po 15 czerwca kiedy mam przeliczany wibor6??

Odpowiedz
0 Lajków
poised
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
09-04-2020
Wiadomość 97 z 133 (5 394 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

po kliknięciu "składam dyspozycje" w kolejnym, drugim kroku, system jednak wyświetla ile będzie dokładnie będzie kosztowało zawieszenie dla wybranej opcji (zał. screen). Jest tam też symulacja nowego harmonogramu. Można też się cofnąć i wybrać inne opcje. 

Odpowiedz
0 Lajków
s0828
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
25-03-2020
Wiadomość 98 z 133 (5 331 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Też sprawdzałem tę opcję i byłem niemile zaskoczony kwotą odsetek jaką mi pokazało za zawieszenie kapitału i odsetek na pół roku. Szok, nie spodziewałem się aż takich kosztów... Nie mogłem się dzisiaj cały dzien połączyć z czatem lub infolinią żeby mi ktoś wyjaśnił skąd taka horendalna suma...
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinJa
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
07-04-2020
Wiadomość 99 z 133 (5 253 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Kwota się bierze stąd, że najpierw nie płacisz odsetek od kredytu przez 6 miesięcy. Następnie musisz je oddać spłacając dalej odsetki, więc włączają Ci karencje i część kapitałową zastępują odsetkami. W takim razie jeśli np. twój kapitał jest połowy wartości odsetek, to potem by spłacić wakacje, musisz oddawać przez 2-5 razy tyle, a cały czas płacisz nowe odsetki. I stąd nagle magicznie i pięknie płacisz horrendalne pieniądze.

 

Jeszcze jak by to rozłożyli na cały okres kredytowania, czy zwiększyli wartość kredytu i dali Ci szanse zmniejszyć późniejszy koszt odsetek dodatkowych. Lecz zaproponowane rozwiązanie nie ma nic wspólnego z pomocą, jest zwykłym wykorzystaniem sytuacji, i tego, że jakiemuś kredytobiorcy wyciągniemy jeszcze więcej z kieszeni. Bo karencja w czasie spłacania odsetek z wakacji kredytowych, to jak dla mnie najgorsze co może zrobić bank dla klienta.

 

Już bym wolał zwiększenie kwoty kredytu o odsetki za ten okres. I tak by człowiek zapłacił, a ekstra odsetki zminimalizował. 

Ech. 

Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 100 z 133 (5 236 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wirtualna karta platnicza dla biznesu

Dziękuje za zainteresowanie naszą ofertą. Obecnie nie mamy jednak takiej karty dla klienta biznesowego.

30-04-2024
Re: Bankomat wciągnął moje pieniadze

Przepraszam za kłopot. Przekazałem prośbę o przyspieszenie tej sprawy do odpowiedniego zespołu.

30-04-2024
Bankomat wciągnął moje pieniadze

Witam, wczoraj dokonywałem wpłaty na 5980 zł, włożyłem karte, wpisałem kwotę, włożyłem pieniądze po czym wyskoczyło AWARIA TERMINALA, karte oddało ale pieniędzy już nie, złożyłem reklamacje telefonicz

...

30-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy