Odpowiedz

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Przewijał się chyba w tym temacie wątek odnotowywania w BIK skorzystania z wakacji kredytowych.

 

"Wśród instytucji, które potwierdziły przekazywanie do BIK informacji o odroczeniu w spłacie rat w związku z epidemią znajdują się także ING Bank Śląski, Citi Handlowy oraz Bank Millennium."

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zawieszenie-splaty-kredytu-a-BIK-i-zdolnosc-kredytowa-7860404.html

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 101 z 133 (5 710 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Hmm .. trochę to nie dziwi, bo z drugiej strony brak takiej informacji w BIK spowodowałby, że odraczasz należność w jednej instytucji, a w drugiej bierzesz pożyczkę. To chyba nielogiczne?

 

Tak być powinno o ile ten wpis nie będzie miał wpływu na naszą zdolność finansową po zakończeniu wakacji kredytowych. Ale jak to będzie na prawdę, dowiemy się dopiero w przyszłości. Biorąc kredyt wydaje nam się, że znamy wszystkie zmienne po drodze, ale wiele może się wydarzyć - z taką sytuacją mierzymy się obecnie. 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 102 z 133 (5 570 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Dokładnie! Przecież to niesprawiedliwe. Nikt nie wiedział uruchamiając kredyt w styczniu, że w marcu wybuchnie pandemia.....
Czy ing zamierza coś z tym zrobić?
Zastanawiałam się czy nie przenieść konta firmowego do Ing, pomyślałam, że to taki super bank, miałam na prawdę świetne pierwsze wrażenie.... Teraz czuje się fatalnie po tej wiadomości. Co możemy zrobić?
Odpowiedz
0 Lajków
Maja3
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
14-04-2020
Wiadomość 103 z 133 (5 478 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Nie zakładałbym, że to zła wola jednego czy tylko kilku Banków. Moje doświadczenie z innymi instytucjami jest takie, że nie każdy Bank chwali się tym co robi. Więc ING może mówić o tym otwarcie, a reszta Ci o tym nie mówi do czasu aż nie dostaniesz zwrotki z BIK Emotikon: Szczęśliwy.

 

Mógłbym Ci opowiedzieć kiedyś moją historię z mBankiem czy doświadczenia z Deutsche Bank lub DNB Nord .. na prawdę ING nie jest takie straszne, jakim teraz malują. A założę się, że na takim forum każdego banku jest teraz negatywna perspektywa na instytucję, bo każdy chciałby od Banku uzyskać większe oprocentowanie lokaty na oszczędności, które teraz kumuluje ograniczając wydatki i jednocześnie niższe oprocentowanie na kredytach, bo przecież RPP obniżyła stopy .. 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 104 z 133 (5 448 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Czy ktos wie kiedy bank laskawie uruchomi mozliwosc skladania wniosku, o wakacje kredytowe dla osob nie posiadajacyh bankowosci internetowej?

Osoby z moim ing, maja taka mozliwosc juz tydzien, natomiast inne osoby musza czekac. Co wiecej nie ma na ten temat zadnej informacji na stronie banku, pomimo ze prosba o uaktualnienie informacji zostala zgloszona tydzien temu? Czy ktos ma podobna sytuacje? Kpina totalna.Uprzedzajac dobre rady, dodam, ze mieszkam za granica i nie moge sie udac do siedziby banku, zeby zalozyc bankowosc internetowa. 

Odpowiedz
0 Lajków
KASIAMADPARTY
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
07-04-2020
Wiadomość 105 z 133 (5 394 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

@poised Zgodnie z umową o kredyt hipoteczny, oprocentowanie zmieniamy co 6 miesięcy, od jej podpisania. Każda zmiana jest widoczna w historii spłaty kredytu, w Moim ING. 

@Galanel88 marża jaką bierzemy pod uwagę w prezentowanych przykładach, to 1,8%.

@KASIAMADPARTY pracujemy jeszcze nad udostępnieniem wniosku dla osób, które nie posiadają bankowości Moje ING. Wiemy, że na niego czekacie, Postaramy się go uruchomić najszybciej jak to będzie możliwe

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 106 z 133 (5 281 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

 


@KASIAMADPARTYpracujemy jeszcze nad udostępnieniem wniosku dla osób, które nie posiadają bankowości Moje ING. Wiemy, że na niego czekacie, Postaramy się go uruchomić najszybciej jak to będzie możliwe


Niestety to zadna odpowiedz. Dlaczego  nie ma  stosownej informacji na stronie internetowej? Czuje sie jak osoba drugiej kategorii, nawet nie mam prawa do informacji. Musze sie wbijac na czata lub dzwonic na infolinie, zeby dowiedziec sie, ze trzeba czekac, ile? oczywiscie tego nikt  nie wie... wczoraj czekalam 2 godziny na polaczenie ze 'specjalista' - bezskutecznie.

Odpowiedz
0 Lajków
KASIAMADPARTY
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
9
0
07-04-2020
Wiadomość 107 z 133 (5 277 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Ja tak czekałem od 20 marca codziennie obserwowałem na bierząco kiedy niby sie pojawią wnioski między czasie dzwoniłem na infolinie z 5 razy na różne ... 25-go miałem termin płatności raty ... i tak ciągle w nerwach żeby nie zalegać i móc skorzystać z odroczenia ... teraz się okazuje że dla mnie ta opcja jest nie możliwa na całkowite zawieszenie spłaty na jakiś okres 3 lub 6 mies jedyne rozwiązanie to które jest już cały czas czyli zawieszenie spłaty kapitału a odsetki trzeba spłacać powód ... opoznione płatności a dokładniej spłacanie rat po 25 w ostatnim czasie taką mialem pracę że wynagrodzenie wpływało pozniej niż termin a niestyty miałem trudna sytuacje w ostatnim czasie teraz jestem bez pracy z racji sytuacji ... to mi się nasuwa pytanie ... dla kogo ta niby pomoc dla tych których stać bez problemu na wszystko a ci którzy mają gorzej to dobić ... od lipca w sezonie zarabiam 3 x normalna pensje i tu nawet sytuacja z korona wirusem nie ma wpływu co nawet widać na koncie w histori ... jestem zawiedzony tym bankiem ... gdybym wiedział czyli dostał informacje z banku że nie bedzię takiej możliwości dla mnie z racji moich opoznień to już dawno sprawe miałbym załatwioną ... a teraz od 2 dni wydzwaniają dlaczego nie uregulowana płatność a jak z tą samą osobą chciałbym coś się dowiedzieć to ona nie jest kompetentna itd ... w innym banku wystarczył jeden tel ... zgłoszenie i wszystko jasne ... bo mam raty na sprzet i karte debetowa i konkretna informacje otrzymałem raty możemy odroczyć karte debetową niestety nie i wszystko jasne ... bez kręcenia i przeciągania ...
Odpowiedz
0 Lajków
damian1984
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
16-04-2020
Wiadomość 108 z 133 (5 170 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Witajcie,

wystąpiłem do ING o zawieszenie rat kapitałowo-odsetkowych na 6 miesięcy. I propozycja banku zmieniająca warunki umowy jest dla mnie szokująca... Może mi pomożecie zrozumieć tą lichwę...
Kredyt hipoteczny na 25 lat
Kwota 400 tys zł
pozostało do spłaty 370 tys
rata miesięczna 2 tys zł
zawieszenie rat kapitałowo-odsetkowych na 6 miesięcy
Informacja od banku jest taka, że w rezultacie takiej operacji moje odsetki do kredytu wzrosną o 14 tys zł.
To ja tu czegoś nie rozumiem...
Mają mi odroczyć spłatę 6 x 2 tys zł czyli 12 tys zł, które później ja i tak zapłacę. Natomiast dodatkowo będę musiał zapłacić bankowi w formie odsetek za to odroczenie 14 tys zł!!!
To jest normalnie złodziejstwo jakieś! Jak sądzicie?

Pozdrawiam
robert
_robert_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
17-04-2020
Wiadomość 109 z 133 (5 115 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Bank ING bardzo czytelnie i jasno wszystko opisał i dał przykład.

https://www.ing.pl/kontakt/zawieszenie-splaty-rat#zawieszenie=2

Nawet pogrubionym tekstem jest napisane: "wraz z wydłużeniem okresu kredytowania zwiększa się kwota należnych odsetek, co wpływa na koszt całego kredytu.".

Polecam również kliknąć poniżej w link z dokładnymi obliczeniami (Symulacja spłaty rat ).

 

Z technicznego punktu widzenia, wydłużasz okres kredytowania z 25 lat na 25,5 roku. Przy zadłużeniu na 400 tys zł robiłeś na pewno symulację kosztów i wyszło Ci, że tańszy jest kredyt na 25 lat niż na 30 lat. I z tych samych obliczeń wynika, że tańszy jest kredyt na 25 lat, niż na 25,5 roku.

Odpowiedz
0 Lajków
vanion
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
4
01-04-2020
Wiadomość 110 z 133 (5 101 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Coś nałgałeś. Próbowałem właśnie zrobić przelew i nawet nie chodzi o to, że wymagają autoryzacji. Ja w ogóle go nie mogę wykonać. Pojawia się komunikat:

 

Nie możesz zrobić tego przelewu w Moim ING. Kwo

...

17-04-2024
Nadpłata w okresie karencji

Witam. Mam uruchomiony kredyt hipoteczny. Obecnie spłacam tylko raty odsetkowe (okres karencji), zostały mi do uruchomienia trzy transze. Czy w takim przypadku mogę już nadpłacać uruchomioną kwotę kre...

16-04-2024
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy