Odpowiedz

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

Dla czego nie pojawia się żadne wyliczenie dla kredytu i symulacja, a jedynie pisze, złóż wniosek?

Co się dzieje, kiedy ktoś ma karencje?

 

Gdzie można zobaczyć symulacje? Kliknięcie złóż wniosek kończy procedurę wniosku?

Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 81 z 133 (4 823 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Cześć,

Chciałem się upewnić i potrzebuje kogoś z was do pomocy Emotikon: Szczęśliwy zostało mi 346raty po 772 zł. jeśli zawiesze calosc na 6 miesięcy to od razu po 6 miesiącach jak wroce będę placil 772 zl plus 500 zł odsetek ? czy to się rozlozy na 346 rat czy na koniec kredytu będę musial to zaplacic ?

Odpowiedz
0 Lajków
bstawiszynski
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
08-04-2020
Wiadomość 82 z 133 (4 763 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Zerknij sobie na mojego posta 3 odpowiedzi wyżej Emotikon: Szczęśliwy. Tam staram się odpowiedzieć przejrzyście na to pytanie.

Generalnie po wakacjach kredytowych będziesz miał nie wyższą ratę niż ta, którą miałeś jako ostatnią przed zawieszeniem.

I płacisz bieżące odsetki + naliczone Ci odsetki za okres zawieszenia, ale tylko do wysokości tej raty sprzed zawieszenia. Do czasu jak tego nie uregulujesz, nie spłacasz kapitału.

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 83 z 133 (4 743 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Tsukuyomi - we wniosku wyraźnie napisane jest, że jego złożenie rozpoczyna tylko procedurę. W kolejnym kroku kontaktuje się z Tobą pracownik Banku i przedstawia Ci jak będzie wyglądał Twój kredyt po skorzystaniu z opcji i w trakcie tej rozmowy podajesz ostateczną decyzję. 

Odpowiedz
0 Lajków
Galanel88
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
163
42
06-09-2019
Wiadomość 84 z 133 (4 740 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Witajcie 

Żeby ukrócić niewiadome to informuję Państwa że wczoraj złożyłem wniosek o " wakacje kredytowe " i w dniu dzisiejszym skontaktował się dzisiaj pracownik banku, który wyjaśnił mi raz jeszcze całą sytuacje jaka wiąże się z wakacjami kredytowymi. Również w czasie rozmowy potrzymałem chęć wakacji kredytowych dla kredytu hipotecznego. 

Odpowiedz
0 Lajków
kwiat201
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
0
08-04-2020
Wiadomość 85 z 133 (4 677 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

[ Edytowane ]

@Galanel88Co do twoich wyliczeń jak to nadpłacam i nie oddaje całych 9 tyś to prawda. To nie zmienia faktu, że ciągle płacimy znaczny koszt dodatkowy, taki sam jak się płaci w okresie karencji gdy uruchomi się tylko część kredytu gdy nie ma się możliwości spłaty kapitału, coś jak extra zarobek na pandemii. I jest to najmniej korzystne rozwiązanie dla klienta w perspektywie całego kredytu.

 

@s0828 akurat Galanel ma racje w pierwszym punktach jest o tym napsiane, że jest drugi etap. 

 

Robienie drugiego etapu przez telefon jest nieintuicyjne jeśli w pierwszym nie informują o takich rzeczach jak wysokość. Jak trudne jest zrobienie tabelki automatycznej i przedstawienie tego? Powie mi doradza ING, zapłaci Pan nam ekstra 9 tys zł i bierze Pan czy nie? xD

 

Powodzenia wszystkim w czasie kryzysu.

Odpowiedz
0 Lajków
Tsukuyomi
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
4
27-03-2020
Wiadomość 86 z 133 (4 666 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

przepraszam @Galanel88, dzięki Tsukuyomi. Rzeczywiście piszą, w jednym z wcześniejszych podpunktów, że będą się kontaktować telefonicznie i od tej rozmowy zależy czy wniosek zostanie złożony.

Tylko dlaczego nie mogę zobaczyć czarno na białym, ile będzie mnie kosztowało odłożenie spłat jak składam wniosek, tylko mam czekać na telefon z banku. Czy my mamy jeszcze XX wiek, czy może jednak jest już XXI?

Odpowiedz
0 Lajków
s0828
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
1
25-03-2020
Wiadomość 87 z 133 (4 648 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

To ja może zapytam tych, którzy odbyli rozmowę telefoniczną (W tym także do przedstawicieli ING):

- czy podczas rozmowy przedstawiono Wam dokładnie o ile wzrosną koszty kredytu? (dokładna kwota)

- czy musieliście akceptować jakieś dodatkowe zobowiązania, oświadczenia, zgody itd.? (inne niż te, które są umieszczone przy wniosku, który akceptuje się na stronie internetowej)

- czy wyrażenie zgody przez Was podczas rozmowy telefonicznej na skorzystanie z zawieszenia spłaty oznacza, że wniosek jest z automatu zaakceptowany i otrzymujecie nowy harmonogram spłaty czy też wniosek dopiero będzie rozpatrywany i dostaniecie decyzję za X dni?

- czy na Wasz adres e-mail otrzymaliście nowy harmonogram spłaty?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Zastanawiam się na skorzystaniem z tej oferty, ale cały proces i jego koszta mocno zniechęcają.

Szczególnie, że obiecywano, że podczas składania wniosku będą widoczne koszty dla naszego kredytu. A tak to tylko telefonicznie o nich słyszę, nie widzę harmonogramu, a mam podjąć dość ważną decyzję.

Odpowiedz
0 Lajków
matej
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
21-07-2016
Wiadomość 88 z 133 (4 638 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Przepraszam ale o czym piszecie przecież w czasie składania wniosku jest  harmonogram - symulacja spłaty kredytu ? Wystarczy dokładnie przeczytać i wszystko będzie jasne. Natomiast czy zdecydujesz się na warunki banku zależy tylko od własnej sytuacji finansowej.  
Odpowiedz
0 Lajków
kwiat201
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
0
08-04-2020
Wiadomość 89 z 133 (4 637 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe - #Covid19

Ale gdzie widzisz @kwiat201 harmonogram? On pojawia się po kliknięciu przycisku "SKŁADAM DYSPOZYCJĘ"?

Na pewno przed złożeniem wniosku nic takiego nie ma.

Odpowiedz
0 Lajków
matej
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
0
21-07-2016
Wiadomość 90 z 133 (4 629 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy