Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Nie mam wzoru pisma, czekam jeszcze 14 dni na wykonanie reklamacji bo tyle jest dozwolone wg prawa.

Moje oprocentowanie zmienia się dopiero w 2026 więc radzę działać nie czekając na innych.

Odpowiedz
0 Lajków
Beatrzizz007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
09-07-2022
Wiadomość 61 z 114 (7 699 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Odpowiedź banku na moją reklamację

Szanowny Panie,
dostosowujemy nasze systemy do tego, aby wydłużyć czas, w którym obowiązuje okresowo stała
stopa procentowa, o okres, na który zawieszamy spłatę Pana kredytu.
Po tym, jak to zrobimy, poinformujemy Pana o nowym okresie, w którym będzie obowiązywała
okresowo stała stopa procentowa.

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 62 z 114 (7 193 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Cześć,
Czy coś ruszyło się w Twoim przypadku?

 

U mnie oczywiście warunki nie zostały automatycznie przedłużone, więc rozważam złożenie reklamacji.

Czy składałeś ją online, czy w oddziale?

Odpowiedz
0 Lajków
Seeba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
11-04-2023
Wiadomość 63 z 114 (6 630 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Cześć,

 

Nie w systemie dalej jest stara data. U mnie to koniec 2024 roku więc jeszcze sporo czasu.

W reklamacji bardziej chodziło mi o potwierdzenie, że okres jest przedłużony. Taką odpowiedź otrzymałem.

 

Jeżeli chciałbyś otrzymać np. odpowiedź Rzecznika Finansowego na reklamacje innych użytkowników to proszę

https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/Odpowied%C5%BA-Rzecznika-Finasowego-w-sprawie-przed%...

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 64 z 114 (6 339 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Coś ruszyło? ING może się wypowie?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 65 z 114 (5 575 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Pisałem reklamację do ING w sprawie braku przedłużenia warunków umowy dot. oprocentowania stałego pod na początku kwietnia. Nie uzyskałem odpowiedzi w terminie 30-dni, a czas na odpowiedź bank przedłużył sobie o kolejny miesiąc, argumentując powyższe "skomplikowaniem sprawy" Emotikon: Wściekły

Seeba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
11-04-2023
Wiadomość 66 z 114 (5 439 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ja również wysłałem reklamację do ING, mają dać odpowiedź do 03.06.2023 - zobaczymy, co z tego wyniknie.

Odpowiedz
0 Lajków
Xavy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-12-2022
Wiadomość 67 z 114 (5 382 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Na stronie Rzecznika Finansowego jest to jasno opisane, więc nie bardzo rozumiem dlaczego ING tak mocno gra na zwłokę:

"Okres zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do okresu kredytowania, dlatego okres kredytowania oraz terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres, na który nastąpiło zawieszenie spłaty kredytu (art. 73 ust. 11 ustawy o finansowaniu społecznościowym i pomocy kredytobiorcom).

Ustawa nie rozróżnia w tym zakresie sytuacji kredytobiorców ze względu na rodzaj oprocentowania kredytu, tzn. Skorzystanie z wakacji kredytowych jest możliwe bez względu na to czy kredyt, którego wakacje kredytowe mają dotyczyć jest oprocentowany stała czy zmienna stopą procentową. Możliwe jest zatem w takiej sytuacji złożenie reklamacji do Banku, a następnie – w przypadku nieuwzględnienia reklamacji – wystąpienie z wnioskiem do Rzecznika Finansowego (https://rf.gov.pl/postepowania-interwencyjne/ )."
Odpowiedz
0 Lajków
Seeba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
11-04-2023
Wiadomość 68 z 114 (5 337 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ale było na forum, ze ING odpisuje ludziom że spoko wydłuża, ale nie piszą kiedy. Może ING się tu wypowie kiedy to zrobić zamierza o ile zamierza
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 69 z 114 (5 270 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Skoro sami sie nie chca wypowiedziec, ze przedluzaja, to zapewne nie przedluzaja.
Odpowiedz
0 Lajków
Wojt83
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
11-09-2022
Wiadomość 70 z 114 (4 839 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy