Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

Nie mam wzoru pisma, czekam jeszcze 14 dni na wykonanie reklamacji bo tyle jest dozwolone wg prawa.

Moje oprocentowanie zmienia się dopiero w 2026 więc radzę działać nie czekając na innych.

Odpowiedz
0 Lajków
Beatrzizz007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
09-07-2022
Wiadomość 61 z 114 (7 694 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Odpowiedź banku na moją reklamację

Szanowny Panie,
dostosowujemy nasze systemy do tego, aby wydłużyć czas, w którym obowiązuje okresowo stała
stopa procentowa, o okres, na który zawieszamy spłatę Pana kredytu.
Po tym, jak to zrobimy, poinformujemy Pana o nowym okresie, w którym będzie obowiązywała
okresowo stała stopa procentowa.

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 62 z 114 (7 188 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Cześć,
Czy coś ruszyło się w Twoim przypadku?

 

U mnie oczywiście warunki nie zostały automatycznie przedłużone, więc rozważam złożenie reklamacji.

Czy składałeś ją online, czy w oddziale?

Odpowiedz
0 Lajków
Seeba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
11-04-2023
Wiadomość 63 z 114 (6 625 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Cześć,

 

Nie w systemie dalej jest stara data. U mnie to koniec 2024 roku więc jeszcze sporo czasu.

W reklamacji bardziej chodziło mi o potwierdzenie, że okres jest przedłużony. Taką odpowiedź otrzymałem.

 

Jeżeli chciałbyś otrzymać np. odpowiedź Rzecznika Finansowego na reklamacje innych użytkowników to proszę

https://spolecznosc.ing.pl/-/Kredyty-hipoteczne/Odpowied%C5%BA-Rzecznika-Finasowego-w-sprawie-przed%...

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 64 z 114 (6 334 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Coś ruszyło? ING może się wypowie?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 65 z 114 (5 570 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Pisałem reklamację do ING w sprawie braku przedłużenia warunków umowy dot. oprocentowania stałego pod na początku kwietnia. Nie uzyskałem odpowiedzi w terminie 30-dni, a czas na odpowiedź bank przedłużył sobie o kolejny miesiąc, argumentując powyższe "skomplikowaniem sprawy" Emotikon: Wściekły

Seeba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
11-04-2023
Wiadomość 66 z 114 (5 434 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ja również wysłałem reklamację do ING, mają dać odpowiedź do 03.06.2023 - zobaczymy, co z tego wyniknie.

Odpowiedz
0 Lajków
Xavy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-12-2022
Wiadomość 67 z 114 (5 377 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Na stronie Rzecznika Finansowego jest to jasno opisane, więc nie bardzo rozumiem dlaczego ING tak mocno gra na zwłokę:

"Okres zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do okresu kredytowania, dlatego okres kredytowania oraz terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres, na który nastąpiło zawieszenie spłaty kredytu (art. 73 ust. 11 ustawy o finansowaniu społecznościowym i pomocy kredytobiorcom).

Ustawa nie rozróżnia w tym zakresie sytuacji kredytobiorców ze względu na rodzaj oprocentowania kredytu, tzn. Skorzystanie z wakacji kredytowych jest możliwe bez względu na to czy kredyt, którego wakacje kredytowe mają dotyczyć jest oprocentowany stała czy zmienna stopą procentową. Możliwe jest zatem w takiej sytuacji złożenie reklamacji do Banku, a następnie – w przypadku nieuwzględnienia reklamacji – wystąpienie z wnioskiem do Rzecznika Finansowego (https://rf.gov.pl/postepowania-interwencyjne/ )."
Odpowiedz
0 Lajków
Seeba
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
11-04-2023
Wiadomość 68 z 114 (5 332 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Ale było na forum, ze ING odpisuje ludziom że spoko wydłuża, ale nie piszą kiedy. Może ING się tu wypowie kiedy to zrobić zamierza o ile zamierza
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 69 z 114 (5 265 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Skoro sami sie nie chca wypowiedziec, ze przedluzaja, to zapewne nie przedluzaja.
Odpowiedz
0 Lajków
Wojt83
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
11-09-2022
Wiadomość 70 z 114 (4 834 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Dzień dobry,

Czy ma już Pani decyzję?

Ja złożyłam wniosek 6.03, od 8.03 jest w analizie. Nie proszono mnie o dodatkowe dokumenty, miałam operat zewnętrzny, 19.03 ING sprawdzał mnie w BIK i nadal beż żad

...

28-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy