Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

oto cały sens istnienia tej "społeczności" - niech się skarżą a my i tak nie odpowiemy - i co nam zrobicie?!

mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 101 z 124 (15 427 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Podczas wakacji 2023 z dziećmi za granicą, mnie i żonie zablokowali konto prywatne, nie mieliśmy możliwości zapłacenia za hotel, spełnienia podstawowych potrzeb dzieci. Czy to nie ku.......

Oto link do mojego opisu sytuacji: https://spolecznosc.ing.pl/-/Konta-osobiste-i-firmowe/Blokada-konta-prywatnego-z-powodu-braku-wypełn...
Odpowiedz
0 Lajków
artsad8809
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
6
10-08-2023
Wiadomość 102 z 124 (15 108 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Podczas wakacji 2023 z dziećmi za granicą, mnie i żonie zablokowali konto prywatne, nie mieliśmy możliwości zapłacenia za hotel, spełnienia podstawowych potrzeb dzieci. Czy to nie ku.......

Oto link do mojego opisu sytuacji: https://spolecznosc.ing.pl/-/Konta-osobiste-i-firmowe/Blokada-konta-prywatnego-z-powodu-braku-wypełn...

artsad8809
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
6
10-08-2023
Wiadomość 103 z 124 (15 108 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Podczas wakacji 2023 z dziećmi za granicą, mnie i żonie zablokowali konto prywatne, nie mieliśmy możliwości zapłacenia za hotel, spełnienia podstawowych potrzeb dzieci. Czy to nie ku.......

 

Oto link do mojego opisu sytuacji: https://spolecznosc.ing.pl/-/Konta-osobiste-i-firmowe/Blokada-konta-prywatnego-z-powodu-braku-wypełn...

artsad8809
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
6
10-08-2023
Wiadomość 104 z 124 (15 108 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Witam

 

Mam ten sam problem. Jestem zatrudniony w USA i wysłałem im oświadczenie pochodzenia środków oraz umowę o pracę i nadal nie chcą mi odblokować konta. Dokumenty wysłałem na czas a oni od ponad 2 tyg blokują mi konto !! WSTYD. 

 

Dodatkowo w ich wymaganiach jest "tłumaczenie dokumentów u tłumacza przysięgłego" - czy to jest jakis żart? Czy ING za to zapłaci bo ich analitycy znają tylko j.polski czy jednak obarczy kosztami swoich klientów.

 

Jestem klientem ING od 15 lat i pierwszy raz dotyka mnie taka sytuacja a ich podejście udzerza w moją godność jako klienta. 

rafal123
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
3
06-09-2023
Wiadomość 105 z 124 (14 140 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

rafal123 abyśmy mogli sprawdzić status sprawy, to skontaktuj się z nami na czacie po zalogowaniu do Mojego ING. Sprawdzenie dokumentów nie powinna tyle trwać. 
Informacje o tym, dlaczego prosimy o dokumenty można znaleźć tutaj:
https://www.ing.pl/o-banku/kyc-poznaj-swojego-klienta 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 106 z 124 (13 742 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

[ Edytowane ]

kiedy czytam te okrągłe, polityczno-regulaminowo-poprawne teksty moderatora, to nie wiem, czy się śmiać czy płakać... a gdzie jest pomoc bo ponoć o to właśnie chodzi w idei tejże /sic!/ "społeczności", czyż nie?!

 

polecam ponowną lekturę mojego posta https://spolecznosc.ing.pl/-/Konta-osobiste-i-firmowe/ING-%C5%BC%C4%85da-bez-wyra%C5%BAnego-powodu-o... oraz zasięgnięcie opinii prawnej bo jakoś tak mi się zdaje, że niespodziewana blokada konta osobom w trudnej sytuacji /wczasy a być może wczasy zagraniczne/, to podstawa skutecznego pozwu cywilnego a może nawet znajdzie się jakiś rozsądny prokurator...

 

cóż - kiedyś polski Bank Śląski to była marka a teraz zostały jedynie pomarańczowe resztki i pogarda dla klienta... dla zainteresowanych polecam genezę całej tej szopki z terroryzmem i praniem pieniędzy, za którą ukarano ING BŚ ale dotyczyło to oligarchów z Rosji i Ukrainy a teraz kto obrywa od nadwrażliwego banku? a drobni ciułacze których konta mogą służyć do wyprania cirkaebałt 100 PLN gdy sama kara dla banku wynosiła /jeżeli się nie mylę/ 21 milionów czy coś koło a wyprano podobno kilkaset milionów...  dla dociekliwych polecam hasła do wyszukiwarki: spółki holenderskie Schildershoven i Tristane, The FinCEN Files, afera oligarchów... ciekawe jest także coś, co określa się mianem crashgate... nie dotyczy bezpośrednio bankowości ale etyczna strona tej afery potrafi wiele powiedzieć...

mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 107 z 124 (13 525 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Czy oni naprawdę zablokują nam wspólne konto z powodu przelewu na kilka tysi z innego banku? Poważnie pytam, bo jak tak to mam jeszcze kilka dni na wycofanie środków.

MrT
MrT
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
7
08-11-2023
Wiadomość 108 z 124 (11 582 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Dobra mam ich w nosie, wycofuję środki. Uważam, że bank powinien zapewnić bezpieczeństwo finansów swoich wieloletnich, rzetelnych klientów, a zamiast tego zaczął straszyć i wszedł w rolę oprawcy. Klient boi się o to, że przez widzimisię analityka jego środki zostaną zablokowane. To się ktoś powinien w głowę popukać, bo doprowadzono do pewnego rodzaju absurdu.

MrT
MrT
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
7
08-11-2023
Wiadomość 109 z 124 (11 438 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Mam podobny problem. Mieszkam w Meksyku od 11 lat, teraz chcą zebym przeslala umowę o pracę w jezyku polskim lub angielskim - przetlumaczoną z hiszpanskiego przez tlumacza przysięglego.

Konto zablokowane od 3 miesięcy i nie mam mozliwosci kontaktu z bankiem, poniewaz NIE WCZYTUJE SIE STRONA (bialy ekran). Nie wczytuje się z Chrome, z Safari, wczesniej udawalo się wejsc na strone banku z komorki - teraz juz tez sie nie da. czy ktos moze mi doradzic co zrobic, zeby  sie zalogowac? 

Dziękuję!

Danumarca
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
2
15-11-2023
Wiadomość 110 z 124 (10 893 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy