Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Witam,

ja również otrzymałem żenującą wiadomość od ING. Żądają wyjaśnienia okoliczności kilku przelewów, które wpłynęły na moje konto, w przypadku braku wyjaśnień w terminie mają zablokować mi dostęp do konta i wypowiedzieć umowę.

Poczułem się jak jakiś terrorysta, bo na tą ustawę się powołują i bez wahania pierwszy wypowiedziałem umowę.

To jest totalny brak szacunku do swojego wieloletniego klienta dlatego od dziś będę omijał ING szerokim łukiem.

Pytanie do społeczności: czy w tym przypadku jak już zamknąłem konto mam spodziewać się dalszego nękania ze strony ING?

Marcin1991
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
1
30-08-2024
Wiadomość 131 z 134 (529 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

To są jakieś jaja! Rozumiem jeszcze, gdy ktoś ma konta firmowe i niektóre transakcje mogą ale nie muszą być "podejrzane"

Ale zwykłych Kowalskich?

Jak się przejrzy ogólnie internet, to podobne akcje są nie tylko w ING, o którym najgłośniej. Niewiele mniej nadgorliwy jest mBank, gdzie właściciel Commerzbank jakiś czas temu dostał karę ponad 1mld euro (bodajże 1,43mld) za szemrane "biznesy"

I kolejnym bankiem, o którym coraz głośniej to Santander.

Z polskich, który się przewija w sieci z takimi działaniami to tylko spotkałem się z Aliorem. Sporadycznie ale też się zdarza.

 

Ogólnie zostawię tą całą sytuację dwoma słowami - no comment Emotikon: sfrustrowany

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
291
47
03-02-2016
Wiadomość 132 z 134 (464 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Jeszcze dopiszę, bo znalazłem w sieci. Poza karą finansową w Polsce, ING również dostał karę w Europie w roku 2018

https://forsal.pl/artykuly/1244210,ing-zaplaci-900-mln-dol-kary-by-zakonczyc-holenderskie-sledztwo-w...

 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
291
47
03-02-2016
Wiadomość 133 z 134 (428 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Ja również muszę się zmagać z absurdalnym podejściem do procedur banku ING.

Dostałem list i wiadomość SMS o dostarczeniu zaświadczenia, wszystko zrobiłem zgodnie jak trzeba było i bez zmartwień jakichkolwiek bo przecież nic niemam do ukrycia.

Mina tydzień jeden twa, trzy a tu nagle znajduje list z tym samym doświadczeniem!
Tymrazme napisany w sposób bardziej grozliwy ze muszę uzupełnić informacje.
Ale najlepsze jest to ze w liście piszą ze muszę ostatecznie wysłać oświadczenie tego samego dnia! Czyli żądają żebym wypełnił wszystkie informacje od nowa. A co gdybym nie sprawdził tego samego dnia skrzynki pocztowej? Odrazu bym miał zablokowane konto następnego dnia?

Nie mam żadnej dodatkowej informacji w aplikacji, żadnej wiadomości SMS a człowiek niewinny siedzi i się obawia że mu zabiorą wszystkie pieniądze za które kupuje jedzenie!

Przecież tak nie można. Pozatym nawet skontaktowałem się z bankiem wcześniej czy mają oświadczenia i czy wszystko zostało zrobione zgodnie, potwierdzili mi że owszem wszystko mają.

Nwm jak się potoczy teraz dalej ta sprawa ale napewno po tym wszystkim już nie będę klientem tego banku.
Odpowiedz
0 Lajków
L2000
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-09-2024
Wiadomość 134 z 134 (293 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Brak ing na Tarchominie / Białołęce

Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Chcialam wypłacić gotówkę z bankomatu w Galerii Polnocnej, a tam informacja, że placówka zamknięta. Sprawdzam mapę, gdzie znajdę najbliższy oddział / banko...

14-09-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

to jest ciekawy paradoks, błąd banku oznacza coś lepszego. Piękny przykład zmarnowanych pieniędzy.

14-09-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Wczoraj przez moment pojawił się stary wygląd aplikacji… myślałem że w końcu doczekalismy się dobrej zmiany i powrotu do większej przejrzystości, mniejszej ilości reklam i generalnie mniejszej ilości ...

14-09-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy