Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Tez otrzymalem podobne zapytania z banku. Odpisalem zgodnie z prawda i zyje dalej.
Ale chcialem tylko skomentowac slowa "musi" i "moze" 
Bez wzgledu na to czy bank "musi" czy tez tylko "moze"  to z pewnoscia wynika to z jakiejs podstawy prawnej.
Co w praktyce oznacza, ze jesli bank uwaza to za stosowne to zrobi to, bo poprostu "moze" to zrobic.
W przeciwienstwie do tego  gdyby bylo napisane odwrotnie, ze " nie moze" A chyba tak nie jest?



Odpowiedz
0 Lajków
enom
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
20-10-2022
Wiadomość 61 z 124 (10 941 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Miałam teraz taką nieprzyjemną sytuację z ING... Na konto mojego syna, który ledwo skończył 18 lat też przyszła ta podła w treści wiadomość o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.... Która w końcowej fazie straszy moje dziecko że pewnego dnia będzie pozbawiony obiadu bo bank zablokuje mu konto..... Brawo...
Agaslo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
22-10-2022
Wiadomość 62 z 124 (10 836 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Nie dam rady czytać tych wiadomości. Zapewne chodzi o to, że komornik zablokował konto mamy, a mama przelewała kasę na konto dziecka, teraz dziecko zabrania jeść samej matce. Rodzicielka nie dopełniła swoich obowiązków, czy też chciała obejść system i wysylala kasę na konto dziecka, zapewne nastolatka, czym młokos się zajmuje? Arabia już na siebie, czy konta zablokowane i dziecko rzucone na odstrzał?
Odpowiedz
0 Lajków
JB1
JB1
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
2
28-10-2021
Wiadomość 63 z 124 (10 596 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Tez mam podobna sytuacje. Bank zablokowal mi konto, po wplynieciu 3 przelewow na sume ok 10tys. Musialem pojawic sie w banku, wypelnic stek dokumentow. Pani z oddzialu powiedziala ze zaraz odblokuja, kazala czekac. Czekalem 2 godziny i nic. Pani nie potrafila mi nic powiedziec. Prosilem o telefon jezeli bedzie cos wiadomo. Pod koniec dnia zadzwonila ze nic nie wiadomo. Dzwonilem 3 razy w ciagu 5 dni na infolinie. NIe potrafiono mi nic powiedziec nawet po kontackcie z dzialem bezpieczenistwa. Zlozlem reklamacje. Termin 30dni. Skargi do Rzecznikow; Finansowego, UOKIK sa rozpatrywane po negaywnym rozpatrzeniu reklamacji. A wiec nic nie moge zrobic. Pozostaje mi jedynie czekac na odpowiedz. Na infolinie juz nie dzwonie - szkoda czasu. Czeka sie nieraz i 20 minut a i tak pewnie nic sie nie dowiem. Totalna masakra. Z pieniedzy nie moge korzystac - mam wszystko poblokowane. Gdzie my zyjemy? Totalna samowola i bezkarnosc banku jest porazajaca. Ktos moze ma jakis sposob, zeby to ukrocic? Bo wiem ze nie jestem odosobnionym przypadkiem...
rz7
rz7
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
04-11-2022
Wiadomość 64 z 124 (10 433 wyświetleń)

Re: Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Zależy mi, na wyjaśnieniu Twojego problemu, dlatego proszę o podanie numeru reklamacji. Przekażę prośbę o przyśpieszenie rozpatrzenia zgłoszenia. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 65 z 124 (10 363 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

[ Edytowane ]

Ktos moze ma jakis sposob, zeby to ukrocic?

 

w wolnej chwili poczytaj https://www.filipiakbabicz.com/przestepstwa-w-biznesie/2020/07/02/blokada-srodkow-na-rachunku-bankow...

Odpowiedz
0 Lajków
mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 66 z 124 (10 320 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

rz7 - usunięto mi link z mojego postu... zapewne w słusznej obawie przed treścią... przeczytaj proszę wiadomość prywatną ode mnie

mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 67 z 124 (10 166 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Dlatego zakończyłem 20 letnia współpracę z tym bankiem zerokompetencji bank ma zabezpieczać moje pieniądze a nie je blokować  pod pretekstem pseudo przepisów

 

Bialy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
2
14-11-2022
Wiadomość 68 z 124 (9 896 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Dlatego zakończyłem 20 letnia współpracę z tym bankiem zerokompetencji bank ma zabezpieczać moje pieniądze a nie je blokować  pod pretekstem pseudo przepisów

Bialy
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
2
14-11-2022
Wiadomość 69 z 124 (9 894 wyświetleń)

Re: Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Rozumiem że jest pani pracownikiem ING ?

Więc mam pytania. Ok czytam wszystkie posty odnośnie kretyńskich i irytujących  wezwań z ING o źródła dochodu. Jak to się ma do rzeczywistości ?

Ktoś coś ugrał czy po prostu zmiana banku i mieć w dupie ING ?

Ma jeszcze tutaj dwa konta firmowe i prywatne.

Jak dla mnie jest to już nękanie ze strony banku w lutym wezwanie skąd miałem 52 tys zł wpłacone na konto prywatne poprzez bankomat dziś dochodzenie w sprawie konta firmowego i 10 stron różnych oświadczeń których nie mam zamiaru wypełniać.

Chyba jak wszyscy tutaj należy zakończyć długoletnią współpracę z ING.

Rozpytywałem znajomych w innych bankach nie maja takich fanaberii szczególnie jeżeli chodzi o rachunki firmowe z których idą świadczenia zusowskie i skarbowe.

Pomysły lub sugestie  ze strony ING ?

PawOle
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
5
28-11-2022
Wiadomość 70 z 124 (9 353 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy