Odpowiedz

Rezygnacja z karty debetowej

Witam. Od niecałych 10 lat mam konto Direct. Konto "teoretycznie" jest darmowe, jedynie naliczane są opłaty za użytkowanie karty, chyba że zrobię kilka płatności na kwotę powyżej 250-300 zł (nie pamiętam dokładnie). Sprawa wygląda tak, że wziąłem kredyt hipoteczny w innym banku, co wiązało się z założeniem nowego konta i przekierowaniu mojego wynagrodzenia na tamten rachunek. Nie chcę rezygnować z konta ING, ponieważ według mojej oceny ma atrakcyjniejsze rozwiązania techniczne (wpłatomaty itp). Moje pytanie, jeżeli zrezygnuję z karty debetowej (nie przeprowadzam na niej już żadnych operacji) aby uniknąć opłaty za nią, konto direct będzie darmowe?

Odpowiedz
0 Lajków
xlsss
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-03-2018
Wiadomość 1 z 15 (36 856 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karty debetowej

Zgadza się. 

Konto pozostanie darmowe.

Zawsze będziesz mógł skorzystać z wpłat i wypłat na konto dzięki usłudze BLIK, 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 15 (36 823 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karty debetowej

W takim razie w jaki sposób zrezygnować z karty? Wystarczy ją zastrzec poprzez zgłoszenie internetowe, czy trzeba udać się do placówki banku??

Odpowiedz
0 Lajków
xlsss
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
21-03-2018
Wiadomość 3 z 15 (36 698 wyświetleń)

Re.: Rezygnacja z karty debetowej

Wystarczy zastrzeżyć w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 15 (36 695 wyświetleń)

Re: Re.: Rezygnacja z karty debetowej

Zastrzeżenie karty, nie jest równoznaczne z rozwiązaniem umowy o kartę. Aby ją zamknąć, należy udać się do oddziału. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 5 z 15 (36 615 wyświetleń)

Re: Re.: Rezygnacja z karty debetowej

Ale gdy klient w oddziale rozwiązane umowę o kartę to czy ponownie Brdzie mógł zamówić ja w bankowości elektronicznej w przyszłości? , bez kontaktują oddziałem?
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 15 (36 596 wyświetleń)

Re: Re.: Rezygnacja z karty debetowej

W dowolnym momencie możesz zamówić nową kartę. Kartę zamówisz, po zalogowaniu do swojej usługi bankowości internetowej, wybierając kolejno: Oferta ING, karty i płatności telefonem, karty do konta i przedpłacone - więcej. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 7 z 15 (36 493 wyświetleń)

Re: Re.: Rezygnacja z karty debetowej

Ok, ale upraszczając proces można jedynie zastrzec kartę by uniknąć kosztów żniw związanych i to jest fakt. Bez sensu jest w tym celu ciągać klienta do oddziału. Miejmy na uwadze to że niektórzy są po za granicami kraju lub maja do oddziału 100km
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 8 z 15 (36 489 wyświetleń)

Re: Re.: Rezygnacja z karty debetowej

@AgnieszkaS ustalcie proszę jedną i prawdziwą wersję w tej kwestii - ja najpierw zostałem poinformowany, że wystarczy zastrzec kartę. Później dostałem informację, że jednak muszę iść do oddziału i wypowiedzieć umowę, bo inaczej po upływie ważności karty zastrzeżonej przyślecie mi nowy plastik i wtedy znów będą naliczone opłaty. Poszedłem do oddziału (Plac Unii w Warszawie) - tam dostałem informację, że nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie umowy o kartę i że dopóki nie zawnioskuję o nowy plastik to nic do mnie nie przyjdzie i nie będę obarczony kosztami karty.

 

To jak to jest?

WojtSkarzynski
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
33
6
27-09-2016
Wiadomość 9 z 15 (36 329 wyświetleń)

Re: Re.: Rezygnacja z karty debetowej

WojtSkarzynski zastrzeżenie karty a jej zamknięcie to dwie różne dyspozycje.
Pierwsze jest procesem bezpieczeństwa w sytuacji, gdy zgubisz kartę lub ktoś Ci ją ukradnie. 
Wtedy możesz zastrzec kartę:
- w Moim ING - klikając „Dane i ustawienia” a następnie „Bezpieczeństwo” lub ze strony karty - po prawej stronie znajdź link „Zastrzeż kartę”;
- drogą telefoniczną, dzwoniąc pod całodobowy numer (32) 357 00 12;
- w oddziale banku.

Nie pobieramy opłaty za zastrzeżoną kartę. Nie wysyłamy nowej karty automatycznie. W dowolnym momencie możesz ją zamówić w Moim ING lub w oddziale banku. 

Natomiast w momencie, kiedy posiadasz kartę a nie chcesz z niej już korzystać, powinieneś z niej zrezygnować w oddziale banku. Realizujemy tę dyspozycję w naszych placówkach. 
Specjalista powinien także zniszczyć kartę w Twojej obecności. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1072
215
07-06-2017
Wiadomość 10 z 15 (36 233 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Warunki polisy ubezpieczeniowej nieruchomości

,"Wymóg ubezpieczenia od powodzi dotyczy umów podpisanych od 12 marca 2023 r. - potrzeba zapewnienia zabezpieczenia ryzyka powodzi "

Ale jakich umów? Kredytowych? Ubezpieczeniowych?

Co znaczy "stare" um...

19-03-2024
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Kolejna aktualizacja i 0 poprawionych błędów. Wklejam jeszcze raz listę problemów, dopóki nie dostaną naprawione:

1. Dalej są ***iane reklamy przed produktami, które posiadam
2. Gdy mam tylko jedno kont...

18-03-2024
Konieczność ponownej aktywacji aplikacji

Witam,

 

Przez dłuższy czas nie używałem aplikacji, ale mało przezornie ją zaktualizowałem, po czym nie mogę się normalnie zalogować.

Po włączeniu apki jedyne opcje do wyboru to:

1. Aktywuj aplikację,

2. Z

...

18-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy