Odpowiedz
Highlighted

Karty płatnicze bez nadrukowanego kodu CVV.

Jakiś czas temu uczestniczyłem w szkoleniu dot. bezpieczeństwa systemów informatycznych. Prowadzący (a była to osoba dosyć znana w środowisku) sugerował by usunąć z posiadanych kart płatniczych kod CVV i przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Na poparcie swoich zaleceń przedstawiał wyniki eksperymentu, w którym osobie stojącej w sklepowej kolejce udało się nagrać na telefon czytelny wizerunek obu storn kart płatniczych należących do innych osób dla ponad połowy podjętych prób. Mając dane naszej karty z obu jej stron, każda inna osoba może dokonać płatności w internecie...

Od tego czasu regularnie na każdej nowej karcie zaklejam kod CVV, chociaż najbezpieczniej byłoby go fizycznie usunąć (zdrapać), co przynajmniej częściowo pozbędzie nas potencjalnych kłopotów w przypadku zgubienia lub kradzieży karty.

Może Bank ING zdecydowałby się na możliwość zamawiania kart bez nadrukowanego kodu? Kod taki mogłby być umieszczony na łatwej do odklejenia naklejce lub na umowie karty, a wrazie gdyb y ktoś zgubił te dokumenty, to kod cały czas byłyby widoczny w systemie bankowości internetowej lub mobilnej.

Co o tym myślicie? Emotikon: Szczęśliwy

arek
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
35
30
27-12-2015
Wiadomość 1 z 2 (16 259 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Karty płatnicze bez nadrukowanego kodu CVV.

@arek Zapisaliśmy Twoje sugestie.
Większość transakcji internetowych jest zabezpieczona kodem 3D Secure. Jeżeli sklep akceptuje tego typu identyfikację transakcji to otrzymujesz jednorazowy kod dla potwierdzenia płatności. Kod jest przesyłany w formie SMS na telefon, który podałeś w naszym banku.

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
593
147
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (16 233 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wpłatomat wciągnął pieniadze

Uznanie warunkowe księgujemy do 5 dni roboczych. 

02-06-2020
Koszty funduszy indeksowych Amundi

Witam,

Chciałbym zapytać o fundusze indeksowe Amundi w ING. Koszty nabycia oraz zbycia jednostek funduszu są równe zeru bez względu na częstotliwość i wielkość zakupów? Ile wynoszą koszty za zarządzani

...

02-06-2020
Re: Wpłatomat wciągnął pieniadze

Jak długo czeka się na uznanie warunkowe? Człowiek odchodzi od zmysłów, a pieniądze zawieszone gdzieś w próżni...

02-06-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy