Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@somv obecnie system powinien pokazywać poprawną wartość.

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinBa
Były moderator
Były moderator icon
108
35
04-09-2015
Wiadomość 651 z 1 332 (11 892 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Zaczynam się przyzwyczajać do nowego systemu. W sumie o starym już zapomniałem.

Natomiast nadal nie podoba mi się kilka rzeczy, może w końcu to zmienicie

1) Historia po prawej to jakieś porozumienie. Niech ktoś z ING mi napiszę, dlaczego ta cholerna historia nie jest pod balonikami?? Dlaczego nie jesteście jej w stanie przesunąć pod baloniki? Czy to jest dla Was jakiś problem? Na grzyba mi te badziewia pod spodem, które zajmują 3/4 ekranu?

2) Ładowanie się systemu. Raz śmiga jak na porządny system wypada a raz - działa jak żółw. Kręcą się kółka, mieli, myśli. Diabli wiedzą co robi.

Sprawdzone na Operze, Firefox, Chromie. Nawet AV zmieniałem (Eset, Bitdefender, Fsecure, Gdata), bo myślałem, że ich skanery w czasie rzeczywistym mogły coś spowalniać. (na Gdata faktycznie trochę wolniej działają przeglądarki) Suma sumarum - raz działa szybko, raz jest wolna.

3) Nadal kurcze nie można ukryć salda na rachunkach. Oczywiście można ale jednocześnie wyłaczamy sobie jakąkolwiek funkcjonalność. Czy tak trudno dać opcję aby można było ukryć SALDO??

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 652 z 1 332 (11 868 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@viggen sprawę prędkości weryfikowałeś pod względem szybkości łącza jakie masz w danej chwili? 

Myślę, że wiele osób, które zwraca tutaj uwagę na "dynamikę" nie bierze tego pod uwagę.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 653 z 1 332 (11 848 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

@romil jeśli chodzi o kategorie - to możesz sobie taką płatność podzielić na kilka kategorii. Wtedy hot dogi lub węgiel do grilla wyodrębnisz od benzyny itd.

Złe przypisywanie kategorii? Cóż, to tylko system, który wg mnie pod tym względem uczy się. Trzeba tylko czasem go poprawić, a on już nie popełni drugi raz tego samego błędu. Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 654 z 1 332 (11 835 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Specjalnie się zarejestrowałem, żeby wyrazić swoje rozgoryczenie nową odsłoną ING online.

Interfejs jest chaotyczny, trudny w obsłudze, wymaga ciągłego przewijania, pokazuje informacje totalnie niepotrzebne. Brakuje jeszcze tylko reklam (choć ktoś wspomniał o wyskakującym okienku z propozycjami oszczędzania).

Problem nie leży w konieczności przyzwyczajenia czy niechęci do nowego. To po prostu jest "zła zmiana".

 

Mam nadzieję, że stary INGbankonline będzie jeszcze długo dostępny. Nowy system jest na tyle niewygodny, że będzie powodem zmiany banku po prawie 20 latach.

 

Ciekawe czy ktoś z banku wyciąga wnioski z długości tego wątku i wyrażanego niezadowolenia klientów, czy też tylko powtarza "zaprojektowany przy udziale użytkowowników" że niby sami tego chcieliśmy.

dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 655 z 1 332 (11 813 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

mcumberpl pisze:

@viggen sprawę prędkości weryfikowałeś pod względem szybkości łącza jakie masz w danej chwili? 

Myślę, że wiele osób, które zwraca tutaj uwagę na "dynamikę" nie bierze tego pod uwagę.


UPC 120 Mb/s

Na żadnej innej stronie nie muli mi, więc to wina leży po stronie ING. Albo ich systemu transakcyjnego albo w ogóle ich serwera.

viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 656 z 1 332 (11 770 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Co masz na mysli piszac chaotyczny ?

Co masz na mysli pisząc trudny w obsłudze?

Co dla ciebie jest totalnie niepotrzebne?

Podaj szczegóły tak zeby ktos mogł jakos spróbować Ci pomoc.
Odpowiedz
0 Lajków
DominikRas
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
25
3
02-11-2015
Wiadomość 657 z 1 332 (11 723 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Mam wrażenie, Panie Doradco z Ambicjami, że jest Pan nowy i nie przeczytał tego wątku. Są tu odpowiedzi na wszystkie zadane wyżej pytania.

Dla ułatwienia po małym przykładzie:

1. Chaotyczny - patrzę na zakładkę dot. jednego z funduszy jakie posiadam. Widzę 1 wielkie kółko z domkiem w środku i 6 (słownie: sześć) rodzajów czcionki. Kilka informacji ile to warte i kiedy kupiłem zajmuje 2 stony ekranu 1280x1024.

2. Trudny w obsłudze - ile razy trzeba kliknąć i gdzie, aby dowiedzieć się jaka jest łączna wartość posiadanych jednostek funduszy inwestycyjnych? Pan sprawdzi, proszę. Nie wspomnę, że w jednej zakładce są fundusze i IKE.

3. Niepotrzebne - kółeczka, wykresiki, wielkie kolorowe czcionki z podwójną interlinią. Taki przekaz dla dzieci w wieku szkolnym. Podajcie statystykę ile osób korzysta z poprzedniego systemu, a ile z nowego i jak ta statystyka wyglądała dopóki nie wymuszono logowania do nowego i nie przeniesiono tam części modułów, np. poczty. Ile osób używa tych śmiesznych modułów do analiz wydatków?

Czy cytuję: "ktos mogł jakos spróbować Ci pomoc"?

Zostawcie już lepiej ING BankOnLine. 

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
mtommi
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
65
24
13-04-2016
Wiadomość 658 z 1 332 (11 708 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

mtommi - dziękuję.

Nowy interfejs jest kolorowy, graficzny, z balonikami. Niestety cierpi na tym poważnie funkcjonalność.

Używam dostępu internetowego by sprawdzić stan kont i zapłacić faktury. Nie potrzebuję wiedzieć ile wydałem w tym miesiącu na sport i jak mi idzie zbieranie na wakacje. 

Wielokrotnie korespondowałem i rozmawiałem z ING na temat konkretnych rzeczy. Żadna z uwag nie została uwzględniona.

Usłyszałem, że stary system będzie dostępny tylko do końca roku. Dopóki moge uzywać starego ingbankonline będę z ING.

dawidt
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
59
36
04-10-2016
Wiadomość 659 z 1 332 (11 665 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

dawidt masz rację.

Nowy system ING to jakaś farsa. Przypomina kiepską grę a nie konto bankowe. Niestety ING  nic sobie nie robi z potrzeb klientów. Więc jak tylko wygaśnie "stara" strona, zmieniam bank. Już nawet sobie wybrałem.  Mają przejrzystą, prostą i funkcjonalną dla klienta stronę internetową.  Szkoda, ze tak duzy bank jak ING lekceważy opinie swoich klientów.  A z tego co mi wiadomo to bank jest dla klientów a nie odwrotnie.

PanCerny
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
12
10-09-2016
Wiadomość 660 z 1 332 (11 650 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Bezpieczeństwo pieniędzy naszych klientów jest bardzo ważne. Posiadany szereg zabezpieczeń oraz nieustannie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa

...

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy