Odpowiedz

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

Przydała by się informacja zwrotna - co zostanie wprowadzone, a co nie. Zważywszy, że bank dość wolno reaguje na postulaty klientów - na wprowadzenia salda po każdej operacji (klienci o to prosili) trzeba było czekać przeszło 3 lata.

Odpowiedz
0 Lajków
Mitchris
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
160
73
05-11-2015
Wiadomość 331 z 1 332 (5 803 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

[ Edytowane ]

Wszystkie informacje odnośnie wprowadzanych funkcjonalności umieszczamy na naszej stronie internetowej. Moje ING jest stale rozwijane, zachęcamy do śledzenia zmian. 


*****
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
PatrykW
Były moderator
Były moderator icon
106
34
25-03-2016
Wiadomość 332 z 1 332 (5 739 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

1. Brak możliwości pogrupowania przelewów wzorcowych  bardzo utrudnia wyszukiwanie

2. Zbyt duza czcionka opisow

Odpowiedz
0 Lajków
kruszka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
17-04-2016
Wiadomość 333 z 1 332 (5 711 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Z tymi przelewami wzorcowymi to nie jest prawda.

Po wpisaniu nazwy przelewu wzorcowego wyświetla się on jako pierwszy na liście i to jest prawda. Gdy wybiorę „wykonaj transakcję” to wyświetla mi się formularz zdefiniowanego użytkownika, a nie wzorcowego przelewu.

Różnica polega na tym, że nie mam wprowadzonego tytułu przelewu. Przy opłacie rachunków w tytule mam zapisane numery użytkownika i inne dane wymagane przez tego wierzyciela.

Tak więc dalej zostaje otwarte pytanie: kiedy przeniesiecie przelewy wzorcowe?

 

 
 
Odpowiedz
0 Lajków
romil
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
38
16
28-12-2015
Wiadomość 334 z 1 332 (5 662 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

No przecież nie przeniosą... tłumaczą, że tak jest "lepiej" i kropka, grochem o ściane jest bardziej produktywne.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 335 z 1 332 (5 658 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


romil pisze:

Z tymi przelewami wzorcowymi to nie jest prawda.

Po wpisaniu nazwy przelewu wzorcowego wyświetla się on jako pierwszy na liście i to jest prawda. Gdy wybiorę „wykonaj transakcję” to wyświetla mi się formularz zdefiniowanego użytkownika, a nie wzorcowego przelewu.

Różnica polega na tym, że nie mam wprowadzonego tytułu przelewu. Przy opłacie rachunków w tytule mam zapisane numery użytkownika i inne dane wymagane przez tego wierzyciela.

Tak więc dalej zostaje otwarte pytanie: kiedy przeniesiecie przelewy wzorcowe?

 

 
 

Obecnie zarowno wzorce jak i lista odbiorców zostały zmigrowane do jednej zakładki Odbiorcy.

 

Rozwiązaniem opisanej sytuacji jest skorzystanie z zakładki Wykonaj Transakcję, gdzie przy opcji Na wprowadzamy słowo klucz. Podstawią nam nie tylko odbiorcy ale rownież ostatnie transakcje realizowane do niego.

Przy wybraniu transakcji zaczytuje sie komplet informacji z zachowanie tytułu płatności.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

SandraŚ
Były moderator
Były moderator icon
52
11
04-09-2015
Wiadomość 336 z 1 332 (5 573 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


SandraŚ pisze:

romil pisze:

Z tymi przelewami wzorcowymi to nie jest prawda.

Po wpisaniu nazwy przelewu wzorcowego wyświetla się on jako pierwszy na liście i to jest prawda. Gdy wybiorę „wykonaj transakcję” to wyświetla mi się formularz zdefiniowanego użytkownika, a nie wzorcowego przelewu.

Różnica polega na tym, że nie mam wprowadzonego tytułu przelewu. Przy opłacie rachunków w tytule mam zapisane numery użytkownika i inne dane wymagane przez tego wierzyciela.

Tak więc dalej zostaje otwarte pytanie: kiedy przeniesiecie przelewy wzorcowe?

 

 
 

Obecnie zarowno wzorce jak i lista odbiorców zostały zmigrowane do jednej zakładki Odbiorcy.

 

Rozwiązaniem opisanej sytuacji jest skorzystanie z zakładki Wykonaj Transakcję, gdzie przy opcji Na wprowadzamy słowo klucz. Podstawią nam nie tylko odbiorcy ale rownież ostatnie transakcje realizowane do niego

Przy wybraniu transakcji zaczytuje sie komplet informacji z zachowanie tytułu płatności.


Daję piewszego like bez cienia ironii! Przetestowałem i działa to świetnie! Bardzo fajna funkcjonalnosc w nowym systemie. Dzieki @SandraŚ

Mam propozycje stworzcie jakieś tutoriale albo one pager help - bedzie od razu łatwiej a uzytkownicy nie beda sie musieli frustrowac "odktywajac" nowe ING?Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
Keicam
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
126
61
13-11-2015
Wiadomość 337 z 1 332 (5 564 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

Nadal sprawa dla mnie paląca, chcecie żeby korzystać z nowego systemu to wnoszę o zmianę :

 - system stworzony dla osób praworęcznych totalnie nie funkcjonalny dla osób leworęcznych - np . wszystki ważne informacje , przelewy wszystko jest po prawje stronie ekranu

dlaczego informacje nie mogą być po środku erkanu jak w starej wersji w czym jest problem  ????????

twierdzą Państwo że system współtworzyli klienci wątpię że braliście pod uwage prawo i leworęczność bo w stary system mam wszystkie dane po środku umiejscowione jest bardziej ERGONOMICZNY, teraz dla mnie jako osoby leworęczniej jest skrajnie nie przyjazny do obsługi i lakoniczne odpowiedzi że  "bank rozumie że potrzeba czasu na przyzwyaczjenie się do nowego systemu " tego nie zmienią bo nie planuję nagle zrobić na życzenie ING  praworęczna.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Marsella
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
14-04-2016
Wiadomość 338 z 1 332 (5 512 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej

"Daję piewszego like bez cienia ironii! Przetestowałem i działa to świetnie! Bardzo fajna funkcjonalnosc w nowym systemie. Dzieki @SandraŚ. "

 

Matko Boska.....

Do krytykowania w pierwszej kolejności jest wielu. Ale pomyśleć i użyć głowy to już niestety nie. Przecież to takie proste. Niestety, wszystko trzeba na tacy.

Zamiast samego pogłówkować i się czegoś nauczyć to koleżanka Sandra musi pisać jak elementarz w przedszkolu.

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 339 z 1 332 (5 402 wyświetleń)

Re.: nowy system bankowosci internetowej


Marsella pisze:

Nadal sprawa dla mnie paląca, chcecie żeby korzystać z nowego systemu to wnoszę o zmianę :

 - system stworzony dla osób praworęcznych totalnie nie funkcjonalny dla osób leworęcznych - np . wszystki ważne informacje , przelewy wszystko jest po prawje stronie ekranu

dlaczego informacje nie mogą być po środku erkanu jak w starej wersji w czym jest problem  ????????

twierdzą Państwo że system współtworzyli klienci wątpię że braliście pod uwage prawo i leworęczność bo w stary system mam wszystkie dane po środku umiejscowione jest bardziej ERGONOMICZNY, teraz dla mnie jako osoby leworęczniej jest skrajnie nie przyjazny do obsługi i lakoniczne odpowiedzi że  "bank rozumie że potrzeba czasu na przyzwyaczjenie się do nowego systemu " tego nie zmienią bo nie planuję nagle zrobić na życzenie ING  praworęczna.

 


Zastanawiałaś się aby domagać się również aby zmienić ruch na lewo stronny? Miło by było gdyby każdy jeździł stroną która mu pasuje Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
tex
tex
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
5
05-12-2015
Wiadomość 340 z 1 332 (5 401 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy