Odpowiedz

Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Witam,

platformy mobilne zdają się być mimo wszystko coraz bardziej dziurawe stąd pytanie - czy ING planuje wdrożyć "tryb ograniczony" do aplikacji mobilnej? Generalnie używam jej praktycznie wyłącznie do odbierania powiadomień o zmianach na koncie (bo ING UPARCIE odmawia wprowadzenia powiadomień na e-mail) i ewentualnie sprawdzenia stanu konta/blik. Byłoby fajnie, gdyby wykonywanie przelewów było możliwe wyłącznie po aktywowaniu opcji w serwisie internetowym (ewentualnie byłoby fajnie dodać możliwość wykonywania przelewów wzorcowych, ale ING bardzo sprytnie usunęło przelewy wzorcowe wiec ta opcja odpada :/ ). Zdecydowanie podniosłoby to komfort psychiczny posiadania aplikacji na telefonie. (oczywiście bank mógłby wprowadzic powiadomienia na e-mail, no ale :-P )

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 1 z 13 (30 026 wyświetleń)

Re: Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Aplikacja mobilna jest tak samo bezpieczna jak korzystanie z bankowości internetowej przez przeglądarkę internetową. Aplikacja wymaga przede wszystkim parowania z konkretnym urządzeniem mobilnym, nadanie kodu PIN lub logowanie przez dane biometryczne. Proces parowania odbywa się podczas aktywacji aplikacji.

 

Możesz ustawić limity dla transakcji internetowych – będą one obowiązywać dla Mojego ING niezależnie czy w ramach aplikacji czy w ramach przeglądarki. Zmiana limitów zawsze wymaga potwierdzenia kodem SMS.

 

Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa nie planujemy wprowadzić wersji „read only”. Więcej o bezpieczeństwie w korzystaniu z bankowości internetowej przeczytasz na naszej stronie tutaj.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 2 z 13 (29 999 wyświetleń)

Re: Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Na urządzeniu mobilnym może być od groma aplikacji - Google pokazało, że w ich "super bezpiecznym" sklepie jest masa aplikacji, które moga służyć do phishingu.

 

Wszystkie banki chwalą się "wysokim bezpieczeństwem" a później w internecie czytamy o casusie konkurencyjnego banku, z kont użytkowników którego wyparowały pieniądze dzięki "super bezpiecznej aplikacji".

 

Czy ING przeprowadziło jakiś audyt bezpieczeństwa czy tylko bryluje w farmazonach nt. bezpieczeństwa?

wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 3 z 13 (29 994 wyświetleń)

Re: Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Bank nie wprowadzi czegoś takiego, bo nie ma w tym interesu.

 

Jak nie będzie można robić przelewów to mniej wydasz.

A jak apka jest dziurawa to przecież Ciebie okradną, a nie bank.

 

Odpowiedz
0 Lajków
anatol
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
26-10-2018
Wiadomość 4 z 13 (29 982 wyświetleń)

Re: Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Bardzo ważne, żeby każda osoba przy korzystaniu z internetu przestrzegała zasad bezpieczeństwa. Zachęcam Was do zapoznania się z informacjami na naszej stronie https://www.ing.pl/bezpieczenstwo-app

Przestrzegając tych zasad zmniejszacie ryzyko narażenia się na niebezpieczeństwo. Ponadto zapewniamy tak samo wysoki poziom bezpieczeństwa dla całego Mojego ING - zarówno w wersji na przeglądarce jak i dla aplikacji mobilnej.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 5 z 13 (29 937 wyświetleń)

Re: Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Jeżukolczasty - czy ING mogłoby przestać uprawiać 'spychologię'? Brak możliwości wykonania operacji (no, nieistniejące przelewy wzorcowe byłyby w sam raz) w aplikacji mobilnej redukuje znacząco wektor ataku i byłoby miło, gdyby użytkownicy mieli możliwość dodatkowo poprawić bezpieczeństwo swoich finansów. Na razie dzięki poczynaniom ING jakoś nie mam ochoty trzymać u was większych sum pieniędzy bo:

* wymuszacie używanie aplikacji mobilnej (brak powiadomień na e-mail)

* nie ma możliwości ograniczenia możliwości aplikacji mobilnej...

wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 6 z 13 (29 931 wyświetleń)

Re: Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Zapisaliśmy Twoją sugestię, dziękujemy Emotikon: Szczęśliwy 

 

Z naszej strony przekazaliśmy Ci informacje na temat bezpieczeństwa w bankowości oraz podstawowych zasad korzystania z aplikacji Moje ING - wyczerpuje to odpowiedź na Twoje wątpliwości. Mamy nadzieję, że jednak przekonasz się do częstszego korzystania z Mojego ING. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 7 z 13 (29 869 wyświetleń)

Re: Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Szkoda, że nieprawdziwą.

Twierdzicie, że bankowość przez telefon i komputer jest tak samo bezpieczna.

Odpowiedz
0 Lajków
anatol
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
3
26-10-2018
Wiadomość 8 z 13 (29 843 wyświetleń)

Re: Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Szkoda to gdy krowa na*** do mleka Emotikon: Szczęśliwy

Mentalność naszego społeczeństwa to ciągła bojaźń, walka i szukanie odpowiedzialności i w innych, bądź jej cedowanie.

 

Dostaliscie od banku narzędzie, t.j. I dostajecie możliwość wyboru zamykania auta czy swojwgo domu lub mieszkania.

Sa chwile gdy nie puszczacie żon w ciemne alejki oraz nie dajecie dziecku bawić się nożem.

 

Jezeli czujesz obawy albo ktoś najechał ci głowę i ja wyprał masz lęk pierwotny, boisz się latać. Skorzystaj z rozwiązań dodatkowych. Kup ubezpieczenie all risk, albo po prostu odłóż narzędzia, przedmioty, które budzą w tobie lęk.

 

Nie wszystko stworzono dla wszystkich.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 13 (29 719 wyświetleń)

Re: Aplikacja mobilna - tylko stan konta?

Mentalność naszego społeczeństwa to ciągła bojaźń, walka i szukanie odpowiedzialności i w innych, bądź jej cedowanie.

 

Poza tym to wszystko OK z główką?

 

Dostaliscie od banku narzędzie, t.j. I dostajecie możliwość wyboru zamykania auta czy swojwgo domu lub mieszkania.

Sa chwile gdy nie puszczacie żon w ciemne alejki oraz nie dajecie dziecku bawić się nożem.

 

Zła analogia - dostaliśmy wybór: chcesz mieć dom ale z wątpliwej jakości drzwiami w slumsach (aplikacja mobilna na androidzie, gdzie system uprawnień to żenujaca porażka) czy mieszkać pod mostem (brak aplikacji na telefonie)

 

Jezeli czujesz obawy albo ktoś najechał ci głowę i ja wyprał masz lęk pierwotny, boisz się latać. Skorzystaj z rozwiązań dodatkowych. Kup ubezpieczenie all risk, albo po prostu odłóż narzędzia, przedmioty, które budzą w tobie lęk.

 

Nie wszystko stworzono dla wszystkich.

 

Jak już pytałem - z główka wszystko OK? Bo zostało zadane rzeczowe pytanie a Ty fanatycznie po wszystkich jeździsz i walisz głową bezcelowo w mur nawet nie zbliżając się do tematu...

Odpowiedz
0 Lajków
wojciech
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
245
89
02-03-2016
Wiadomość 10 z 13 (29 695 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy