Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Witam,

u mnie było/jest tak:

08.03 - przesłanie wniosku do centrali przez pośrednika

12.03 - zarejestrowanie wniosku w banku i uzyskanie statutu "analiza dokumentów"

06.04! - wstępna decyzja pozytywna

operat będziemy składać od własnego rzeczoznawcy, dam znać jak wyglądają dalsze terminy...

 

Życzę wszystkim oczekującym na decyzję duuuużo cierpliwości a przyszłym ewentualnym klientom ING refleksji nad tym, czy dość mocnych nerwów i czasu aby tak długo czekać na decyzje banku.

Ostróżka
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
31
27
20-03-2018
Wiadomość 151 z 748 (7 987 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Ja też trzymam za nas wszystkich kciuki Emotikon: Bardzo szczęśliwy obyśmy nie osiwieli za szybko Emotikon: Mrugający a tymczasem proponuję mały toast herbatką z melisy Emotikon: Mrugający 

Mavis
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
10
28-03-2018
Wiadomość 152 z 748 (7 986 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Rzeczywiście czas obsługi wniosków kredytowych jest wydłużony. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie jest to komfortowe. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby jak najszybciej podejmować decyzje kredytowe dla wniosków, które zostały złożone z kompletem dokumentów. Dla wniosków niekompletnych staramy się  możliwie szybko przekazywać informacje o konieczności uzupełnienia danych, niezbędnych do podjęcia decyzji kredytowej.
Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wątpliwości dotyczące czasu trwania poszczególnych etapów obsługi wniosków. Nie jest to jednak możliwe na forum, bez analizy danych dotyczących konkretnego przypadku. Zapraszamy do osobistego kontaktu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 153 z 748 (7 897 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

15.03 złożenie wniosku w banku

03.04 decyzja wstępna

04.04 opłacenie operatu w banku

cdn.

sklodziu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
19
24-03-2018
Wiadomość 154 z 748 (7 876 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Gratuluje, zawsze to jakiś krok do przodu. Mój termin złożenia wniosku jest z wcześniejszą datą i cisza. Tak więc jeszcze raz gratuluje !

Poranek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
20
14
05-04-2018
Wiadomość 155 z 748 (7 824 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Trochę krótki ten kroczek, bo termin podpisania umowy przyżeczonej to 20.04 Emotikon: Mrugający. Jestem jednak dobrej myśli (trafiłem na wyrozumiałego sprzedawcę oraz stającego na głowie przedstawiciela w banku i w razie dalszego "ślimaczenia" ajendżi będziemy aneksować umowę przedwstępną) i wiem, że nic nie stanie na przeszkodzie do zakupu wymarzonego M, czego wszystkim oczekującym życzę Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
sklodziu
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
12
19
24-03-2018
Wiadomość 156 z 748 (7 806 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

W koncu cos pocieszajacego! Emotikon: Szczęśliwy
U nas wniosek zlozony 20.03 w banku. Mialo byc 11 dni roboczych do decyzji wstepnej ale na razie cisza...
Caly czas licze na przeprowadzke do konca kwietnia 😁
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 157 z 748 (7 714 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Dziś dostałam decyzję z banku (po miesiącu od złożenia wniosku). Jestem w szoku, bo jest to ocena NEGATYWNA. Z tego, co się wstępnie dowiadywał Doradca, weryfikację dotyczącą zdolności przeszliśmy pozytywnie. Jednak bank doczytał w umowie developerskiej, że developer nie ma rachunku powierniczego ( nie ma, bo umowa ruszała przed wejściem w życie ustawy dot. obowiązku posiadania takowej) i uznał, że nie udzieli kredytu. Dodam, że budynek jest już wykończony z w ciągu miesiąca powinien dostać pozwolenie na użytkowanie. I na tym osiedlu znam osoby, które dostały kredyt w ING.

Oczywiście w decyzji powód jest podany: "ze względu na wewnętrzne regulacje banku".

Apeluję więc do was forumowicze: składajcie  wnioski równolegle do innych banków, bo ING jest nieobliczalny i możecie się obudzić z ręką w nocniku.

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Ziemba
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
7
26-03-2018
Wiadomość 158 z 748 (7 668 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wspolczuje... Emotikon: Smutny
Odpowiedz
0 Lajków
JustynaD
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
15
07-04-2018
Wiadomość 159 z 748 (7 665 wyświetleń)

Re: Re.: Wniosek o kredyt czas oczekiwania

Wniosek złożony 08.03, w systemie data 13.03. Wczoraj odpowiedź...negatywna.
Jak dowiedział się nasz doradca - z uwagi na brak zdolności (bo w dokumencie oczywiście z uwagi na wewnętrzne procedury). Doradca po uzyskaniu szczegółowych informacji zauważył błędy w naliczaniu - w moim przypadku leasing, który jest już wliczony w koszty uzyskania przychodu i tym samym obniża dochód - a bank sobie odliczył jeszcze raz i to w dziwnej - wyższej kwocie niż na fakturach.
Doradca napisał odwołanie, bo wszelkie dane konsultowaliśmy wcześniej (przed złożeniem wniosku) na infolinii do wyliczeń - zdolność wychodziła na kwotę 70% wyższą niż wnioskowaliśmy przy wkładzie własnym 26%. Więc zdziwiliśmy się dość mocno.
Patrząc na błędy jakie popełniono podczas analizy i czas oczekiwania - mam wrażenie, że było to analizowane w dużych pośpiechu.
bbss
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
30-03-2018
Wiadomość 160 z 748 (7 657 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy