Odpowiedz

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Jak długo może potrwać od momentu odstąpienia od wniosku o zawieszenie do jego ponownego pokazania w aplikacji? 

woytek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
31-07-2022
Wiadomość 41 z 63 (3 937 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Zależy na kiedy jest zaplanowane pobranie raty. W pierwszej kolejności osoby na 5, pozniej 10, nastepnie 15 itd. Tak aby wszyscy zdazyli. Informacja z infolinii. Ale jeszcze niech wypowie się moderator.

PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
30-07-2022
Wiadomość 42 z 63 (3 918 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek


@MartynaC:

onlyoneme Zawnioskować można na dwa sposoby: jeden wniosek na kilka rat lub pojedynczo po każdej płatności kolejnych rat. Nie da się zawnioskować, na przykład, na 4 raty, a potem pojedynczo na następne raty.



@DamianB:

Nie ma możliwości złożenia wniosku na kilka rat, a potem pojedynczo na następne. Po złożeniu wniosku, opcja jest zablokowana. Można go złożyć tylko raz i tylko jednym wybranym sposobem. Dostępne są dwa sposoby: pojedynczo po każdej płatności kolejnych rat, lub wniosek, w którym od razu wybierasz kilka rat na raz.


Proszę o doprecyzowanie tych odpowiedzi . Wynika z nich jednoznacznie, że po zawnioskowaniu zawieszenia np. dwóch rat w bieżącym kwartale NIE BĘDZIE POTEM ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI składania wniosków na kolejne kwartały. Czy na pewno tak ma to działać, czy po prostu opcja składania kolejnych wniosków na kolejne miesiące/kwartały odblokuje się zaraz po terminie ostatniej zawieszonej raty określonym w ostatnim złożonym wniosku ?
Odpowiedz
0 Lajków
Kornyk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
31-07-2022
Wiadomość 43 z 63 (3 914 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Nie odblokuje. Trzeba odstapic od wniosku i zlozyc ponownie.

Odpowiedz
0 Lajków
PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
30-07-2022
Wiadomość 44 z 63 (3 897 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

@Kornyk

 

Zapominasz o tym, ze wnioskowanie poprzez aplikacje to nie jest jedyny sposob, a i nadrzedne dla procedury ustanowionej przez ING sa zapisy ustawy.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 45 z 63 (3 837 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

dzien dobry,

 

@KarolB jak jestem w podanej sciezce to jedyne co widze "Nie masz rozpoczętych wniosków" , poprosze w takim razie o instrukcje w jaki sposob moge zrezygnowac z wniosku o wakacje kredytowe ktory zlozylem 29/07.

 

Pozdrawiam

Pawel

 
Odpowiedz
0 Lajków
apwelkle
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 46 z 63 (3 379 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

Kornyk Możesz wybrać jeden z dwóch sposób złożenia wniosku:
- wniosek na większą liczbę rat. Wtedy jest jednorazowa możliwość złożenia go. Po złożeniu takiego wniosku, opcja złożenia kolejnego będzie niedostępna,
- wniosek pojedynczy, po każdej płatności kolejnych rat.
Nie można połączyć obu sposobów. Przy wniosku na większą liczbę rat, trzeba od razu zaznaczyć wszystkie miesiące, w których raty mają być zawieszone.
(Doprecyzowanie: Wybór sposobu zawieszenia: wniosek wielokrotny blokuje możliwość złożenia kolejnych wniosków – wielokrotnych lub pojedynczych. Wniosek pojedynczy nie blokuje wniosku wielokrotnego. Złożenie wniosku wielokrotnego blokuje możliwość złożenia kolejnego wniosku. Czyli jest np.  możliwa konfiguracja: pierwszy wniosek pojedynczy na ratę sierpniową, drugi wniosek pojedynczy na ratę wrześniową, trzeci wniosek wielokrotny na 6 kolejnych wybranych przez klienta rat.) Przepraszam za niejasności.
apwelkle Aby odstąpić od wniosku prosimy, abyś wysłał nam wiadomość poprzez Moje ING. W tytule prosimy wpisać "Odstąpienie od wniosku o zawieszenie spłaty umowy kredytowej. W treści prosimy o podanie numeru kredytu, którego dotyczyło zawieszenie. Prosimy również o dołączenie oświadczenia o odstąpieniu. Wzór oświadczenia oraz instrukcja dotycząca odstąpienia jest dostępna również tutaj: https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego po wybraniu zakładki "Czy mogę zrezygnować z wniosku po tym, gdy go złożę?". Niestety, tutaj nie mamy dostępu do szczegółów Twojego kredytu. W razie wątpliwości, zachęcam do kontaktu poprzez czat w Moim ING. Jest on dostępny na dole strony, po zalogowaniu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 47 z 63 (3 296 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

Ok, udało się złożyć wniosek ponownie. W niedziele złożyłem odstąpienie, dziś w aplikacji miałem powiadomienie o jego przyjęciu, a przed chwilą znów pojawił sie wniosek o zawieszenie spłaty kredytu. Więc trwało to łącznie niewiele ponad 2 doby.

woytek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
31-07-2022
Wiadomość 48 z 63 (2 932 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

super, to czekam az u mnie sie pojawi. Ja mam sytuacje, iz widac ze wniosek jest cofniety (zaplanowana platnosc najblozszej raty w harmonogramie jak przed zlozeniem) ale nie ma powiadomienia ani mozliwosci zlozenia ponownego wniosku.

Odpowiedz
0 Lajków
PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
30-07-2022
Wiadomość 49 z 63 (2 911 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

woytek - u Ciebie też tak było?

Odpowiedz
0 Lajków
PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
30-07-2022
Wiadomość 50 z 63 (2 909 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy