Odpowiedz

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Jak długo może potrwać od momentu odstąpienia od wniosku o zawieszenie do jego ponownego pokazania w aplikacji? 

woytek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
31-07-2022
Wiadomość 41 z 63 (3 881 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Zależy na kiedy jest zaplanowane pobranie raty. W pierwszej kolejności osoby na 5, pozniej 10, nastepnie 15 itd. Tak aby wszyscy zdazyli. Informacja z infolinii. Ale jeszcze niech wypowie się moderator.

PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
30-07-2022
Wiadomość 42 z 63 (3 862 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek


@MartynaC:

onlyoneme Zawnioskować można na dwa sposoby: jeden wniosek na kilka rat lub pojedynczo po każdej płatności kolejnych rat. Nie da się zawnioskować, na przykład, na 4 raty, a potem pojedynczo na następne raty.



@DamianB:

Nie ma możliwości złożenia wniosku na kilka rat, a potem pojedynczo na następne. Po złożeniu wniosku, opcja jest zablokowana. Można go złożyć tylko raz i tylko jednym wybranym sposobem. Dostępne są dwa sposoby: pojedynczo po każdej płatności kolejnych rat, lub wniosek, w którym od razu wybierasz kilka rat na raz.


Proszę o doprecyzowanie tych odpowiedzi . Wynika z nich jednoznacznie, że po zawnioskowaniu zawieszenia np. dwóch rat w bieżącym kwartale NIE BĘDZIE POTEM ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI składania wniosków na kolejne kwartały. Czy na pewno tak ma to działać, czy po prostu opcja składania kolejnych wniosków na kolejne miesiące/kwartały odblokuje się zaraz po terminie ostatniej zawieszonej raty określonym w ostatnim złożonym wniosku ?
Odpowiedz
0 Lajków
Kornyk
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
31-07-2022
Wiadomość 43 z 63 (3 858 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Nie odblokuje. Trzeba odstapic od wniosku i zlozyc ponownie.

Odpowiedz
0 Lajków
PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
30-07-2022
Wiadomość 44 z 63 (3 841 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

@Kornyk

 

Zapominasz o tym, ze wnioskowanie poprzez aplikacje to nie jest jedyny sposob, a i nadrzedne dla procedury ustanowionej przez ING sa zapisy ustawy.

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 45 z 63 (3 781 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

dzien dobry,

 

@KarolB jak jestem w podanej sciezce to jedyne co widze "Nie masz rozpoczętych wniosków" , poprosze w takim razie o instrukcje w jaki sposob moge zrezygnowac z wniosku o wakacje kredytowe ktory zlozylem 29/07.

 

Pozdrawiam

Pawel

 
Odpowiedz
0 Lajków
apwelkle
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 46 z 63 (3 323 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

Kornyk Możesz wybrać jeden z dwóch sposób złożenia wniosku:
- wniosek na większą liczbę rat. Wtedy jest jednorazowa możliwość złożenia go. Po złożeniu takiego wniosku, opcja złożenia kolejnego będzie niedostępna,
- wniosek pojedynczy, po każdej płatności kolejnych rat.
Nie można połączyć obu sposobów. Przy wniosku na większą liczbę rat, trzeba od razu zaznaczyć wszystkie miesiące, w których raty mają być zawieszone.
(Doprecyzowanie: Wybór sposobu zawieszenia: wniosek wielokrotny blokuje możliwość złożenia kolejnych wniosków – wielokrotnych lub pojedynczych. Wniosek pojedynczy nie blokuje wniosku wielokrotnego. Złożenie wniosku wielokrotnego blokuje możliwość złożenia kolejnego wniosku. Czyli jest np.  możliwa konfiguracja: pierwszy wniosek pojedynczy na ratę sierpniową, drugi wniosek pojedynczy na ratę wrześniową, trzeci wniosek wielokrotny na 6 kolejnych wybranych przez klienta rat.) Przepraszam za niejasności.
apwelkle Aby odstąpić od wniosku prosimy, abyś wysłał nam wiadomość poprzez Moje ING. W tytule prosimy wpisać "Odstąpienie od wniosku o zawieszenie spłaty umowy kredytowej. W treści prosimy o podanie numeru kredytu, którego dotyczyło zawieszenie. Prosimy również o dołączenie oświadczenia o odstąpieniu. Wzór oświadczenia oraz instrukcja dotycząca odstąpienia jest dostępna również tutaj: https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego po wybraniu zakładki "Czy mogę zrezygnować z wniosku po tym, gdy go złożę?". Niestety, tutaj nie mamy dostępu do szczegółów Twojego kredytu. W razie wątpliwości, zachęcam do kontaktu poprzez czat w Moim ING. Jest on dostępny na dole strony, po zalogowaniu.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 47 z 63 (3 240 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

Ok, udało się złożyć wniosek ponownie. W niedziele złożyłem odstąpienie, dziś w aplikacji miałem powiadomienie o jego przyjęciu, a przed chwilą znów pojawił sie wniosek o zawieszenie spłaty kredytu. Więc trwało to łącznie niewiele ponad 2 doby.

woytek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
2
31-07-2022
Wiadomość 48 z 63 (2 876 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

super, to czekam az u mnie sie pojawi. Ja mam sytuacje, iz widac ze wniosek jest cofniety (zaplanowana platnosc najblozszej raty w harmonogramie jak przed zlozeniem) ale nie ma powiadomienia ani mozliwosci zlozenia ponownego wniosku.

Odpowiedz
0 Lajków
PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
30-07-2022
Wiadomość 49 z 63 (2 855 wyświetleń)

Re: Re.: Wakacje kredytowe wniosek

woytek - u Ciebie też tak było?

Odpowiedz
0 Lajków
PIOPAC6362
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
1
30-07-2022
Wiadomość 50 z 63 (2 853 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy