Odpowiedz

Wakacje kredytowe wniosek

[ Edytowane ]

Na stronach ING jest informacja, że jeśli ma się kredyt wraz ze wspolkredytobiorca, to wynagane jest Upoważnienie. Jak to wygląda w przypadku kredytu mąż+żona? Czy za każdym razem, za kazyny z 8 wniosków, które każecie składać mam mieć jakieś pełnomocnictwo od żony? CY może musimy 8 razy przyjeżdżać we dwoje do Bankur? Dodam, że no. Bank pekao SA nie utrudnia klientowi tak jak to robi ING. Rozumiem, że dla banku wakacje kredytowe są siłą w oku, ale to jak ING utrudnia to jest karygodne. Każdy inny bank udostępnia wniosek w aplikacji, 2 wniosek gdzie się wybiera okres zawieszenia kredytu, a ING proszę bardzo [link do artykułu]

Proszę o wyjaśnienie jak ma postępować mąż+żona. Jasne informacje.

Odpowiedz
0 Lajków
bartsaleta
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
1
13-03-2021
Wiadomość 1 z 63 (31 511 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

Wniosek możesz złożyć samodzielnie w Moje ING. W przypadku kredytu wspólnego wymagamy upoważnienia drugiego kredytobiorcy. Wzór upoważnienia dostępy jest na naszej stronie https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego . Wystarczy go podpisać i dołączyć do wniosku w aplikacji. 

 

Wizyta w oddziale nie jest konieczna.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
409
81
18-01-2021
Wiadomość 2 z 63 (31 257 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

UOKIK już zauważył jak sprawa wakacji kr. wygląda w niektórych bankach, w tym zapewne ING, które informuje, iż (...) Dla każdej raty musisz złożyć osobny wniosek. Pamiętaj, że nie złożysz wniosku z wyprzedzeniem. Wniosek na kolejny miesiąc złożysz dopiero po terminie płatności raty w bieżącym miesiącu. Np. jeśli chcesz zawiesić ratę płatną w listopadzie, zrobisz to dopiero po terminie płatności raty z października (...)

wymaga (jak .

 

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Nie akceptujemy praktyki, która pojawia się już w niektórych bankach, a dotyczy np. wymagania osobnego wniosku na zawieszenie spłaty rat w każdym kwartale obowiązywania wakacji kredytowych, a nawet osobnego wniosku na spłatę poszczególnej raty. To utrudnianie skorzystania z wakacji kredytowych, wprowadzonych, aby ulżyć konsumentom.

(...) Zwrócimy również uwagę na to, czy banki nie utrudniają konsumentom skorzystania z wakacji kredytowych lub czy nie próbują ich do tego zniechęcać (...)

 

źródło: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/wakacje-kredytowe-16-bankow-pod-lupa-uokik-nie-akcept... 

bosman10
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
8
24-07-2022
Wiadomość 3 z 63 (31 161 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Przecież możesz złożyć wniosek w aplikacji. Oczywiście jak zacznie prawidłowo działać. Upoważnienie piszecie jedno i za każdym wnioskiem dołączać ten sam dokument. Dodatkowo we wniosku możesz od razu zaznaczyć wszystkie miesiące w 2022 i 2023, które chcesz zawiesić.
Odpowiedz
0 Lajków
Kolorado
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
5
29-07-2022
Wiadomość 4 z 63 (24 923 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Właśnie wypełniłem wniosek o zawieszenie rat, w którym wybrałem:

- 08.2022

- 09.2022

- 10.2022

- 11.2023

oraz w każdy pierwszy miesiąc kolejnego kwartału w 2023. 

Klikanie miesięcy było bardzo uciążliwe, a z każdym kliknięciem pojawiał się loader, który kręcił się kilkadziesiąt sekund.

 

To co mnie martwi to to, że na zakładce kredytu, o którego zawieszenie rat wnioskowałem, widzę, że kolejna rata przypada na 09.2022. Jak mam  to rozumieć? Dlaczego została zawieszona tylko rata za 08.2022? Czy to prawidłowe zachowanie i wraz z kolejnymi miesiącami kolejne raty będą zawieszane, czy jest to spowodowane źle złożonym/przeprocesowanym wnioskiem. Czy ktoś się z tym również spotkał?

 

panterS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
29-07-2022
Wiadomość 5 z 63 (24 182 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Mam taką samą sytuację. W harmonogramie spłaty widzę kolejną ratę we wrześniu. Jest ona tej samej wysokości co poprzednie, ale składa się tylko z części odsetkowej.

Odpowiedz
0 Lajków
ciastek71
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-07-2022
Wiadomość 6 z 63 (24 070 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

W okresie zawieszenia powinna byc widoczna tylko platnosc z tytulu ubezpieczenia. Jezeli jest rata, to jest to blad systemu. Byc moze rekalkulacja harmonogramu jest przewidziana innym procesem, juz po zarejestrowaniu zawieszenia.
Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 7 z 63 (23 850 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Niestety widać do zapłaty odsetki, co więcej jest to dwukrotna ich wartość tzn z raty sierpniowej i wrzesniowej. Mam naliczone 3 tys odsetek a we wrzesniu jesli nie wezmę wakacji to będę miała do spłaty ponad 7 tys zł?! A jak wezme wakacje jeszcze we wrzesniu to rata w październiku 10 tys zł?! To się nie klei, nie tak miało być.

magda00o
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
7
14-07-2022
Wiadomość 8 z 63 (23 504 wyświetleń)

Re.: Wakacje kredytowe wniosek

Czy ktoś dzwonił już na infolinię banku? Ja nie byłem w stanie się dodzwonić

Odpowiedz
0 Lajków
panterS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
1
29-07-2022
Wiadomość 9 z 63 (22 878 wyświetleń)

Re: Wakacje kredytowe wniosek

To ja chciałbym od razu zaznaczyć, że:

1) Wniosek w aplikacji można złożyć a i owszem (teraz się zawiesza ale rano działała prawidłowo) W pierwszej nazwijmy to fazie załącza się pełnomocnictwo

2) klika się dalej i wypełnia treść wniosku (tutaj jest pułapka, że z aktualnego kwartału zaznaczony jest wyłącznie jeden miesiąc) trzeba rozwinąć "menu" i zaznaczyć także wrzesień.

3) można wybrać wszystkie kolejne kwartały - działa to dość karkołomnie, bo za każdym razem trzeba rozwijać menu ale do ogarnięcia

4) akceptujemy co trzeba dalej dalej i mamy złożony wniosek

5) trafia do zakładki "wysłanych dokumentów" gdzie można go pobrać, wysłać do siebie mailem itp - tutaj poza jednym haczykiem z pkt 2 wszystko piknie

na koniec tego całego zamieszania jest jedno ale.

Treść wniosku jest dostępna w dokumentach ale nigdzie nie ma śladu, że załączono pełnomocnictwo. W treści wniosku nie ma, w dokumentach przesłanych nie ma. I tutaj jest w mojej ocenie potencjalny haczyk. Jeśli bank odrzuci mój wniosek z racji, że nie ma pełnomocnictwa to nie ma jak udowodnić jego złożenie. Może jeszcze się nie dokopałem, bo wszystko przestało działać ale tak na pierwszy rzut oka mi to wyglądało.

Ale uspokajając wszystkich można złożyć jeden wniosek na wszystkie okresy, działa to i jeszcze jedno info. Jak złożysz raz wniosek to w apce wyskakuje info, że wniosek już złożono i nawet do pierwszej zakładki gdzie załączało się pełnomocnictwa nie da się już wejśćEmotikon: Mrugający

 

Odpowiedz
0 Lajków
DreSikPL
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
18-07-2022
Wiadomość 10 z 63 (22 513 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Coś nałgałeś. Próbowałem właśnie zrobić przelew i nawet nie chodzi o to, że wymagają autoryzacji. Ja w ogóle go nie mogę wykonać. Pojawia się komunikat:

 

Nie możesz zrobić tego przelewu w Moim ING. Kwo

...

17-04-2024
Nadpłata w okresie karencji

Witam. Mam uruchomiony kredyt hipoteczny. Obecnie spłacam tylko raty odsetkowe (okres karencji), zostały mi do uruchomienia trzy transze. Czy w takim przypadku mogę już nadpłacać uruchomioną kwotę kre...

16-04-2024
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy