Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Czesc wszystkim,

 

Podpisałem umowę deweloperską na zakup mieszkania wraz z udziałem w garażu podziemnym (miejsce parkingowe + komórka lokatorska). 
Czy ING skredytuje taki udział? Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 1 z 6 (3 490 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Tak, kredytujemy takie inwestycje. Wymagany będzie jednak wkład własny w wysokości co najmniej 20%. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
93
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 6 (3 402 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

[ Edytowane ]

Dziekuje! Jeszcze jedno pytanie, mój rzeczoznawca nie zawarł wyceny takiego udziału w operacie szacunkowym (powiedział że zgodnie z wytycznymi Waszego banku zawarł wycenę wyłącznie mieszkania), finansowanie takiego udziału nadal będzie możliwe? Czy mogę zostać ewentualnie poproszony o dosłanie uzupełnienia takiego operatu? 

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 3 z 6 (3 394 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Rzeczywiście jest tak, jak powiedział rzeczoznawca. On wycenia lokal, a jako wartość miejsca postojowego przyjmiemy cenę, która podana jest w umowie deweloperskiej. Nie będziemy prosili o uzupełnienie operatu Emotikon: Szczęśliwy 
 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (3 331 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

[ Edytowane ]

Dzień dobry, niestety okazuje sie ze deweloper z powodu rzekomych problemów z urzędem miasta zmieni typ własności garażu z oddzielnej nieruchomości na cześć wspólną.

 

W związku z faktem że kredyt został mi udzielony na mieszkanie i miejsce postojowe, gdzie mialy być odpowiednio dwie oddzielne księgi wieczyste, a ostatecznie będzie jedna - podejrzewam że bedzie konieczny aneks do umowy kredytu hipotecznego?

Czy ING finansuje takie miejsca postojowe? czy tez finansowanie takiego miejsca postojowego może byc cofnięte i będę musial spłacić od razu całą kwotę za miejsce w garażu? 

 

Dodam jeszcze że zmieni się też stawka VAT za takie miejsce (spadnie z 23% do 8%). Jak może to wpłynąć na umowę kredytową?

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 5 z 6 (1 929 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Tutaj trudno nam jest się jednoznacznie odnieść do Twojej sprawy. 
Standardowo w opisanej sytuacji należ przedstawić w oddziale ING dokumenty od dewelopera wyjaśniające opisane zmiany (np. pismo od dewelopera, aneks do umowy z deweloperem itp.).
Dokumenty skierujemy do analityka, który po zapoznaniu się z dokumentacją i wyjaśnieniami może podjąć decyzję o konieczności zawarcia aneksu do umowy kredytowej.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 6 z 6 (1 648 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy