Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Czesc wszystkim,

 

Podpisałem umowę deweloperską na zakup mieszkania wraz z udziałem w garażu podziemnym (miejsce parkingowe + komórka lokatorska). 
Czy ING skredytuje taki udział? Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 1 z 6 (3 248 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Tak, kredytujemy takie inwestycje. Wymagany będzie jednak wkład własny w wysokości co najmniej 20%. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
92
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 6 (3 160 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

[ Edytowane ]

Dziekuje! Jeszcze jedno pytanie, mój rzeczoznawca nie zawarł wyceny takiego udziału w operacie szacunkowym (powiedział że zgodnie z wytycznymi Waszego banku zawarł wycenę wyłącznie mieszkania), finansowanie takiego udziału nadal będzie możliwe? Czy mogę zostać ewentualnie poproszony o dosłanie uzupełnienia takiego operatu? 

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 3 z 6 (3 152 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Rzeczywiście jest tak, jak powiedział rzeczoznawca. On wycenia lokal, a jako wartość miejsca postojowego przyjmiemy cenę, która podana jest w umowie deweloperskiej. Nie będziemy prosili o uzupełnienie operatu Emotikon: Szczęśliwy 
 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (3 089 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

[ Edytowane ]

Dzień dobry, niestety okazuje sie ze deweloper z powodu rzekomych problemów z urzędem miasta zmieni typ własności garażu z oddzielnej nieruchomości na cześć wspólną.

 

W związku z faktem że kredyt został mi udzielony na mieszkanie i miejsce postojowe, gdzie mialy być odpowiednio dwie oddzielne księgi wieczyste, a ostatecznie będzie jedna - podejrzewam że bedzie konieczny aneks do umowy kredytu hipotecznego?

Czy ING finansuje takie miejsca postojowe? czy tez finansowanie takiego miejsca postojowego może byc cofnięte i będę musial spłacić od razu całą kwotę za miejsce w garażu? 

 

Dodam jeszcze że zmieni się też stawka VAT za takie miejsce (spadnie z 23% do 8%). Jak może to wpłynąć na umowę kredytową?

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 5 z 6 (1 687 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Tutaj trudno nam jest się jednoznacznie odnieść do Twojej sprawy. 
Standardowo w opisanej sytuacji należ przedstawić w oddziale ING dokumenty od dewelopera wyjaśniające opisane zmiany (np. pismo od dewelopera, aneks do umowy z deweloperem itp.).
Dokumenty skierujemy do analityka, który po zapoznaniu się z dokumentacją i wyjaśnieniami może podjąć decyzję o konieczności zawarcia aneksu do umowy kredytowej.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 6 z 6 (1 406 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy