Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Czesc wszystkim,

 

Podpisałem umowę deweloperską na zakup mieszkania wraz z udziałem w garażu podziemnym (miejsce parkingowe + komórka lokatorska). 
Czy ING skredytuje taki udział? Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 1 z 6 (3 238 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Tak, kredytujemy takie inwestycje. Wymagany będzie jednak wkład własny w wysokości co najmniej 20%. 
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
ElżbietaG
Moderator
Moderator icon
92
16
14-12-2020
Wiadomość 2 z 6 (3 150 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

[ Edytowane ]

Dziekuje! Jeszcze jedno pytanie, mój rzeczoznawca nie zawarł wyceny takiego udziału w operacie szacunkowym (powiedział że zgodnie z wytycznymi Waszego banku zawarł wycenę wyłącznie mieszkania), finansowanie takiego udziału nadal będzie możliwe? Czy mogę zostać ewentualnie poproszony o dosłanie uzupełnienia takiego operatu? 

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 3 z 6 (3 142 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Rzeczywiście jest tak, jak powiedział rzeczoznawca. On wycenia lokal, a jako wartość miejsca postojowego przyjmiemy cenę, która podana jest w umowie deweloperskiej. Nie będziemy prosili o uzupełnienie operatu Emotikon: Szczęśliwy 
 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (3 079 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

[ Edytowane ]

Dzień dobry, niestety okazuje sie ze deweloper z powodu rzekomych problemów z urzędem miasta zmieni typ własności garażu z oddzielnej nieruchomości na cześć wspólną.

 

W związku z faktem że kredyt został mi udzielony na mieszkanie i miejsce postojowe, gdzie mialy być odpowiednio dwie oddzielne księgi wieczyste, a ostatecznie będzie jedna - podejrzewam że bedzie konieczny aneks do umowy kredytu hipotecznego?

Czy ING finansuje takie miejsca postojowe? czy tez finansowanie takiego miejsca postojowego może byc cofnięte i będę musial spłacić od razu całą kwotę za miejsce w garażu? 

 

Dodam jeszcze że zmieni się też stawka VAT za takie miejsce (spadnie z 23% do 8%). Jak może to wpłynąć na umowę kredytową?

Odpowiedz
0 Lajków
rszjkb
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
11-04-2021
Wiadomość 5 z 6 (1 677 wyświetleń)

Re: Udział w garażu poziemnym - finansowanie miejsca parkingowego

Tutaj trudno nam jest się jednoznacznie odnieść do Twojej sprawy. 
Standardowo w opisanej sytuacji należ przedstawić w oddziale ING dokumenty od dewelopera wyjaśniające opisane zmiany (np. pismo od dewelopera, aneks do umowy z deweloperem itp.).
Dokumenty skierujemy do analityka, który po zapoznaniu się z dokumentacją i wyjaśnieniami może podjąć decyzję o konieczności zawarcia aneksu do umowy kredytowej.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
408
81
18-01-2021
Wiadomość 6 z 6 (1 396 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy