Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Re.: Stanowisko ING odnosnie terminu stalego oprocentowania przy "wakacjach"

@MateuszS 

 

Rozbiezne interpretacje deklarowane przez banki dowodza, ze to, co w opinii jednych jest tym, co "nalezy" przyjac, w konsekwencji jest tym, co "mozna" przyjac. A czy reprezentowana przez ING intepretacja, ktora "mozna" bylo przyjac, spotka sie z aprobata regulatorow i sądow, okaze sie w czasie.

 

No to czekamy.

onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 11 z 15 (3 432 wyświetleń)

Re: Re.: Stanowisko ING odnosnie terminu stalego oprocentowania przy "wakacjach"

Ja złożyłam reklamację przez aplikację mobilną. 
po otwarciu aplikacji w prawym górnym rogu symbol ludzika -> kontakt i pomoc -> następnie przewinąć do dołu i wybrać kafelek reklamacje -> zgłoś reklamację na inny temat.

 

Plus tego rozwiązania jest taki, ze można zgłosić reklamacje o każdej porze a konsultant nie musi być na czacie.

Odpowiedz
0 Lajków
Beatrzizz007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
09-07-2022
Wiadomość 12 z 15 (3 388 wyświetleń)

Re: Re.: Stanowisko ING odnosnie terminu stalego oprocentowania przy "wakacjach"

Stanowisko ING się dobrowolnie nie zmieni, pewnie będziemy się z nimi sądzić, dlatego proponuję (niezależnie od złożonej reklamacji) już poinformować rzecznika finansowego i UOKiK o tym fakcie. Im więcej będzie zgłoszeń (choćby tylko przez e-mail), tym większe prawdopodobieństwo, że się sprawą zajmą "odgórnie" i nakażą realizowanie postanowień ustawy.

Dane kontaktowe:

https://uokik.gov.pl/kontakt.php

https://rf.gov.pl/kontakt/ - tutaj stworzony został dedykowany adres e-mail: wakacjekredytowe@rf.gov.pl.

LouDixon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
7
12
28-07-2022
Wiadomość 13 z 15 (3 340 wyświetleń)

Re: Re.: Stanowisko ING odnosnie terminu stalego oprocentowania przy "wakacjach"

W związku ze złożoną reklamacją otrzymałem od banku odpowiedź. Screen z kluczowej części znajdziecie w załączniku.

No to należy się zwrócić teraz do odpowiedniego podmiotu o wydanie interpretacji do zapisów w ustawie.

Odpowiedz
0 Lajków
JHSik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
4
31-07-2022
Wiadomość 14 z 15 (3 133 wyświetleń)

Re: Re.: Stanowisko ING odnosnie terminu stalego oprocentowania przy "wakacjach"

Myślę że osobą uprawnioną do wydania interpretacji w tej sprawie może być rzecznik finansowy 

 

https://rf.gov.pl/jak-pomaga-rzecznik-finansowy/porady/

 

porady@rf.gov.pl

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Beatrzizz007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
10
3
09-07-2022
Wiadomość 15 z 15 (3 011 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy