Kredyty hipoteczne

Odpowiedz
Highlighted

Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Witam serdecznie,  otrzymałam dziś pozytywną decyzję kredytową łącznie z załącznikami oraz umową kredytową jednak w załączniku do tejże umowy jest napisane że jest jedna transza na całą kwotę. Harmonogram spłaty też już uwzględnia wypłatę w formie jednej transzy. W umowie deweloperskiej oraz we wniosku składanym w banku informowałam, że będzie 5 transz. Pani doradca z banku twierdzi że to ja decyduje, jak wysoka ma być każda transza. Proszę o potwierdzenie, że to normalna praktyka banku. Nie chciałabym uruchamiać całej kwoty już teraz bo za 2 lata dopiero budowa się kończy. Odsetki byłyby bardzo duże. Proszę o poradę.

Odpowiedz
0 Lajków
pumcia1104
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
6
3
26-02-2018
Wiadomość 1 z 6 (3 001 wyświetleń)
Highlighted

Re: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Rzeczywiście w warunkach kredytu piszemy, że jest wypłacany w 1 transzy.

Natomiast, jeśli jest to developer to dzielimy ją na przelewy i uruchamiamy je zgodnie z harmonogramem prac, które założył developer.

Specjalista hipoteczny ma podgląd do tego jak te przelewy są rozpisane. Pod każdym uruchomieniem musisz złożyć podpis.

-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
507
101
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (2 977 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Ja mam podobnie. Z tym, że w umowie o kredyt jest napisane: "Wysokość przelewów dokonywanych w ramach poszczególnych transz jest uzależniona od zapisów umowy z Deweloperem/Spółdzielnią mieszkaniową".

Oznacza to tylko tyle, że ta jedna duża kwota jest dzielona na transze wg harmonogramu, który dostałem od dewelopera.

Radzę przeczytać umowę o kredyt Emotikon: Mrugający

Odpowiedz
0 Lajków
umara
Nowy w branży
Nowy w branży icon
4
1
21-03-2018
Wiadomość 3 z 6 (2 967 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Dziekuje za odpowiedz. Umowe przeczytalam co nie oznacza ze wszystkie punkty byly dla mnie jasno sprecyzowane stad moje zapytanie.
Odpowiedz
0 Lajków
pumcia1104
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
6
3
26-02-2018
Wiadomość 4 z 6 (2 954 wyświetleń)
Highlighted

Witam mam ten sam problem, lokal bedzie gotowy od spoldzielni za 1,5 roku a ja dostalem harmonogram w którym place juz od samego poczatku wysokie odsetki.

Odpowiedz
0 Lajków
Kamral
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
6
0
17-01-2019
Wiadomość 5 z 6 (1 550 wyświetleń)
Highlighted

@Kamral Najprawdopodobniej w Twoim planie spłaty uwzględniliśmy całą kwotę kredytu i planowane raty są kapitałowo odsetkowe.

Właściwy plan spłaty wystawimy po podpisaniu umowy i uruchomieniu transzy. Będziemy go  aktualizować po każdym uruchomieniu

***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DawidSz
Moderator
Moderator icon
120
25
26-11-2018
Wiadomość 6 z 6 (1 528 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: wcześniejsza spłata pożyczki

Do kwoty, którą nadpłaciłaś wliczyliśmy już faktyczne odsetki, które powinnaś pokryć. Nie pobieramy ich do przodu. 
Jeśli przy pożyczce miałaś prowizję, to zwrócimy ją proporcjonalnie do okresu spłaty

...

08-07-2020
Wpisanie hipoteki w księdze wieczystej nieruchomości

Dzień dobry,

niedługo mija 180 dni na wpisanie hipoteki do księgi wieczystej. Nieruchomość w Gdańsku, gdzie sądy i tak nigdy nie wyrabiały się w tym terminie, ale dodatkowo po drodze uderzył koronawiru

...

08-07-2020
Re: Prośba o pilne rozpatrzenie reklamacji 022972/062020

klaymen47 Czy otrzymałeś jakieś informacje w swojej sprawie? 

08-07-2020
Najbardziej pomocni użytkownicy