Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

[ Edytowane ]

No tak. Tylko właśnie ja mam tylko 2 duże transze w umowie kredytowej (mimo iż umowa deweloperska ma z 5 transz - czyli podobna sytuacja co opisywana w pierwszym komentarzu do tego wątku):

  • 1 transza - cała kwota kredytu na mieszkanie (ok. 500k)
  • 2 transza - kwota na wykończenie

Z tym że właśnie umowa wspomina o zapisie że taka transza dzieli się na "przelewy", która są tak jakby jak rozumiem "małym transzami" wewnątrz transzy? I właśnie pytam o to czy od razy będzie uruchomione całe 500k i od tego będę płacił odsetki czy jednak będzie to dzielona na te "przelewy" z umowy?

Odpowiedz
0 Lajków
mik
mik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-03-2021
Wiadomość 11 z 16 (3 371 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Ja też tak mam zapisane - że kredyt będzie wypłacony w dwóch transzach, pierwsza duża, druga mniejsza. Ale ta większa transza zawiera w sobie kilka (w moim przypadku trzy pełne i część czwartej) wypłat do dewelopera, w terminach i kwotach zgodnych z harmonogramem umowy deweloperskiej. Później płacę transzę z wkładu własnego, a na ostatnią wypłatę idzie ta druga mniejsza transza z banku (kończąca inwestycję).

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 12 z 16 (3 365 wyświetleń)

Re: Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

@czarna666 Proszę, skontaktuj się z nami pod numerem 32 357 00 69, sprawdzimy dla Ciebie te informacje w harmonogramie transz Emotikon: Szczęśliwy


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 13 z 16 (3 287 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Podczepię się pod ten temat

Też mam w decyzji wpisaną 1 transzę, a kupuję od dewelopera i transz do dewelopera będzie kilka

Czyli z tego co tu zostało napisane jedna transza z decyzji będzie się składała z tylu przelewów ile mamy wpisane w umowie deweloperskiej?

Czy liczba przelewów będzie jakość wyszczególniona w umowie kredytowej? Z tego wzoru umowy, który dostałam jest mowa tylko o jednej transzy, nigdzie nic nie ma o liczbie transzy (przelewów) do dewelopera.

Odsetki będę płacić tylko od kwoty uruchomionych przelewów czy od całej transzy?

Harmonogram spłat przesłany z decyzją kredytową mogę wyrzucić do kosza, bo i tak rozmija się z rzeczywistością?

W moim harmonogramie odrazy wypłacany jest cały kredyt, a później mam 20 miesięcy karencji, gdzie płacę odsetki i dopiero później raty kapitałowo-odsetkowe.

A przecież ten okres karencji miał być do czasu wypłaty ostatniego przelewu do dewelopera plus parę miesięcy.

 

Odpowiedz
0 Lajków
magnolia89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-09-2021
Wiadomość 14 z 16 (2 501 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Czyli z tego co tu zostało napisane jedna transza z decyzji będzie się składała z tylu przelewów ile mamy wpisane w umowie deweloperskiej?

Tak, ta jedna transza będzie wypłacana w częściach, zgodnie z harmonogramem płatności z umowy deweloperskiej.

Czy liczba przelewów będzie jakość wyszczególniona w umowie kredytowej?

Nie będzie - masz do dyspozycji kwotę, na jaką udzielony jest kredyt i tę kwotę sukcesywnie wypłacasz zgodnie z harmonogramem płatności z umowy deweloperskiej.

Odsetki będę płacić tylko od kwoty uruchomionych przelewów czy od całej transzy?

Tylko od kwoty uruchomionych przelewów, czyli po każdej wypłaconej transzy większe. Podobnie składki na ubezpieczenie, jeśli takie wykupiłaś.

Harmonogram spłat przesłany z decyzją kredytową mogę wyrzucić do kosza, bo i tak rozmija się z rzeczywistością?

Harmonogram jest aktualizowany po wypłacie każdej transzy i odpowiada on aktualnej sytuacji, tzn. jeśli wypłacisz np. dopiero drugą transzę, to harmonogram pokazuje kolejne spłaty tylko dla aktualnie uruchomionej kwoty.

A przecież ten okres karencji miał być do czasu wypłaty ostatniego przelewu do dewelopera plus parę miesięcy.

Jeśli kredyt wypłacasz w transzach, to pewnie tak właśnie wyjdzie. Porównaj te 20 miesięcy z harmonogramem płatności z umowy deweloperskiej.

czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 15 z 16 (2 451 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Ok, dzięki Emotikon: Szczęśliwy Wszystko już rozumiem

Odpowiedz
0 Lajków
magnolia89
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
29-09-2021
Wiadomość 16 z 16 (2 420 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy