Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Witam serdecznie,  otrzymałam dziś pozytywną decyzję kredytową łącznie z załącznikami oraz umową kredytową jednak w załączniku do tejże umowy jest napisane że jest jedna transza na całą kwotę. Harmonogram spłaty też już uwzględnia wypłatę w formie jednej transzy. W umowie deweloperskiej oraz we wniosku składanym w banku informowałam, że będzie 5 transz. Pani doradca z banku twierdzi że to ja decyduje, jak wysoka ma być każda transza. Proszę o potwierdzenie, że to normalna praktyka banku. Nie chciałabym uruchamiać całej kwoty już teraz bo za 2 lata dopiero budowa się kończy. Odsetki byłyby bardzo duże. Proszę o poradę.

Odpowiedz
0 Lajków
pumcia1104
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
3
26-02-2018
Wiadomość 1 z 16 (9 858 wyświetleń)

Re: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Rzeczywiście w warunkach kredytu piszemy, że jest wypłacany w 1 transzy.

Natomiast, jeśli jest to developer to dzielimy ją na przelewy i uruchamiamy je zgodnie z harmonogramem prac, które założył developer.

Specjalista hipoteczny ma podgląd do tego jak te przelewy są rozpisane. Pod każdym uruchomieniem musisz złożyć podpis.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 16 (9 834 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Ja mam podobnie. Z tym, że w umowie o kredyt jest napisane: "Wysokość przelewów dokonywanych w ramach poszczególnych transz jest uzależniona od zapisów umowy z Deweloperem/Spółdzielnią mieszkaniową".

Oznacza to tylko tyle, że ta jedna duża kwota jest dzielona na transze wg harmonogramu, który dostałem od dewelopera.

Radzę przeczytać umowę o kredyt Emotikon: Mrugający

 

Odpowiedz
0 Lajków
umara
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
21-03-2018
Wiadomość 3 z 16 (9 824 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Dziekuje za odpowiedz. Umowe przeczytalam co nie oznacza ze wszystkie punkty byly dla mnie jasno sprecyzowane stad moje zapytanie.
Odpowiedz
0 Lajków
pumcia1104
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
3
26-02-2018
Wiadomość 4 z 16 (9 811 wyświetleń)

Re: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Witam mam ten sam problem, lokal bedzie gotowy od spoldzielni za 1,5 roku a ja dostalem harmonogram w którym place juz od samego poczatku wysokie odsetki.

Odpowiedz
0 Lajków
Kamral
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
0
17-01-2019
Wiadomość 5 z 16 (8 407 wyświetleń)

Re: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

@Kamral Najprawdopodobniej w Twoim planie spłaty uwzględniliśmy całą kwotę kredytu i planowane raty są kapitałowo odsetkowe.

Właściwy plan spłaty wystawimy po podpisaniu umowy i uruchomieniu transzy. Będziemy go  aktualizować po każdym uruchomieniu


***Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
DawidSz
Były moderator
Były moderator icon
225
47
26-11-2018
Wiadomość 6 z 16 (8 385 wyświetleń)

Re: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

[ Edytowane ]

Wczoraj wraz z mężem podpisaliśmy umowę o kredyt hipoteczny. Kredyt formalnie w umowie został podzielony na dwie transze. Zostaliśmy jednak najprawdopodobniej wprowadzeni w błąd. Wszelkie formalności związane ze złożeniem wniosku do banku załatwialiśmy przez pośrednika, który twierdził, że nie mamy obowiązku uruchamiać od razu pełnej transzy, a możemy dzielić transze na mniejsze kwoty według naszego uznania. Niestety pracownik banku tego nie potwierdził, informując nas, że nie ma takiej praktyki i procedury. Dodał, że w drodze wyjątku może zapytać dział techniczny, czy wyrazi zgodę na, w najlepszym wypadku, podzielenie kwoty z transzy na trzy nazwijmy to "podtransze" i udzieli nam odpowiedzi po połowie sierpnia. Jest to dla nas bardzo istotna sprawa, bowiem przy budowie domu mogą wystąpić różne niedogodności. Zależy nam na uruchamianiu pieniędzy w sytuacji, gdy będzie to uzasadnione - wchodzi konkretna ekipa np. od dachu i my wypłacamy z banku kasę na ten  dach - czyli nie prawie 300 000 zł (kwota pierwszej transzy z umowy), ale np. 90 000 zł. Jeżeli jakakolwiek kolejna ekipa spóźni się, coś pójdzie niezgodnie z naszym planem będziemy  "w plecy" z konkretnymi pieniędzmi. Szczególnie nieuczciwe jest, że na etapie wniosku informacja była inna i teraz nagle jest też inaczej. Przyznam szczerze, że żałuję, iż podpisaliśmy umowę z tym bankiem (na szczęście mamy jeszcze 13 dni na decyzję o odstąpieniu od umowy). Na etapie wniosku Analityk miał problem z odczytaniem symbolu "EU" dot. materii stricte energetycznej, a nie dopilnował prozaicznej rzeczy - właściwego numeru księgi wieczystej na umowie oraz wszelkich pozostałych dokumentach. w tej sytuacji jesteśmy też "w plecy" z terminem wpisu hipoteki do księgi wieczystej. Ciekawe co jeszcze po drodze nas spotka.... W tej chwili nasz doradca finansowy twierdzi, że możemy jednak dzielić te transze. Dzisiaj dzwonił do mnie pracownik banku, który o dziwo, nagle w ciągu jednego dnia cudownie ustalił, tym razem "z centralą", a dokładniej - "wydziałem uruchomień", że możemy podzielić transzę na maksymalnie 3 części i od razu mamy zdeklarować jakiej wysokości. Coś tu ewidentnie nie gra... W przeszłości posiadałam zadłużenie hipoteczne w innym banku i przyznam szczerze, że trochę inny był standard obsługi klienta.

Odpowiedz
0 Lajków
ewasto
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
29-07-2020
Wiadomość 7 z 16 (6 820 wyświetleń)

Re: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

ewasto, rzeczywiście - standardowo kredyt na budowę domu uruchamiamy w dwóch transzach. Przykro mi, że otrzymaliście sprzeczne informacje na etapie składania wniosku 😥 

 

Jeśli nasz specjalista w oddziale, ustalił z Wami indywidualnie podzielenie transz na mniejsze, proponuję, abyście pozostali z nim w kontakcie. Mam nadzieję, że ta sytuacja, nie będzie miała wpływu na naszą współpracę 💪 
Jeżeli rozwiązanie zaproponowane przez naszego specjalistę w oddziale, nie będzie dla Was wystarczające, możecie w tej sprawie złożyć reklamację.  

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MagdalenaD
Moderator
Moderator icon
316
61
04-09-2015
Wiadomość 8 z 16 (6 725 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Jeżeli w umowie jest napisane jak było wspominane wyżej, że "Wysokość przelewów dokonywanych w ramach poszczególnych transz jest uzależniona od zapisów umowy z Deweloperem/Spółdzielnią mieszkaniową". to czy odsetki od początku liczą się tylko od kwot z już zrealizowanych przelewów czy od całości 1 transzy (która obejmuje całą kwotę kredytu na mieszkanie bez wykończenia). Czy te przelewy są dokonywane na podstawie naszych dyspozycji w systemie internetowym (po potwierdzeniu postępu prac) czy w jakiś inny sposób?

Odpowiedz
0 Lajków
mik
mik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
08-03-2021
Wiadomość 9 z 16 (5 374 wyświetleń)

Re.: Pozytywna decyzja kredytowa z inną ilością transz niż we wniosku

Odsetki naliczają się od kwot faktycznie uruchomionych, czyli z każdą wypłaconą transzą płacisz większe odsetki.

Pierwsze uruchomienie kredytu zlecałam od razu przy podpisaniu umowy kredytowej (z datą dość odległą w przód, żeby nie musieć ponownie chodzić do banku), kolejne transze można uruchamiać poprzez bankowość internetową. W moim przypadku wypłata transzy zlecona została zgodnie z harmonogramem płatności z umowy deweloperskiej i nie musiałam potwierdzać postępu prac.

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
134
42
01-04-2020
Wiadomość 10 z 16 (5 360 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy