Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Złożyłem wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego, wybrałem możliwość na kilka najbliższych rat, tak więc zawiesiłem raty w 2022 roku, pozostawiając sobie w późniejszym czasie możliwość wybrania zawieszenia w 2023 roku.
Po wejściu w aplikację widzę informację, że wniosek już raz złożyłem, a więc nie mam możliwości ponownego złożenia wniosku.

Co to oznacza? Czy zawieszenie kolejnych rat na 2023 rok przepada? Na podstawie jakich przepisów nie mogę złożyć wniosku ponownie? Na infolinii i w oddziałach banków otrzymuję rozbieżne informacje. Czy jeśli teraz cofnę wniosek, będę mógł go złożyć ponownie?
Odpowiedz
0 Lajków
Pitu88
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
01-08-2022
Wiadomość 1 z 41 (7 837 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Zdecydowanie mozesz odstapic od wniosku w terminie 14 dni, po czym zlozyc nowy. Proponowalbym jednak tego nie robic, gdy rzecz tyczy sie dopiero zawieszen w przyszlym roku, i obstawac przy swoim, to jest naciskac na zaprzestanie stosowania przez ING praktyk pozaustawowego utrudniania.
Maile do regulatorow, UOKiK, KNF, RF, itp. powinny przyniesc skutek.
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 2 z 41 (7 784 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Czyli generalnie ryzykować, że będę się musiał kopać z ING lub ryzykować, ze nie zdążę wycofać wniosku i złożyć nowego...
Odpowiedz
0 Lajków
Pitu88
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
01-08-2022
Wiadomość 3 z 41 (7 707 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

No risk, no fun Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 4 z 41 (7 655 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

tez chetnie poznam podstawe prawna na ktorej opiera sie ING ze wnioskowac mozna tylko raz

ktos wie?
jarekniekrasz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
10
09-07-2022
Wiadomość 5 z 41 (7 628 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

[ Edytowane ]

Udostępniamy opcję złożenia kilku wniosków, jednak wtedy można to robić po płatności każdej z rat. Dostępne są dwie formy:
- pojedynczo, po każdej z rat,
- wniosek na kilka rat na raz. Taki wniosek można złożyć tylko raz, następnie opcja jest zablokowana. Nie ma możliwości złożenia wniosku, na przykład, na 3 raty, a potem złożenia kolejnego wniosku. 

Doprecyzowanie: wniosek wielokrotny blokuje możliwość złożenia kolejnych wniosków – wielokrotnych lub pojedynczych. Wniosek pojedynczy nie blokuje wniosku wielokrotnego. Złożenie wniosku wielokrotnego blokuje możliwość złożenia kolejnego wniosku. Czyli jest np. możliwa konfiguracja: pierwszy wniosek pojedynczy na ratę sierpniową, drugi wniosek pojedynczy na ratę wrześniową, trzeci wniosek wielokrotny na 6 kolejnych wybranych przez klienta rat.
Po przyjęciu odstąpienia będziesz miał możliwość ponownego zawnioskowania. Sposób, w jaki możesz odstąpić od wniosku, opisaliśmy tutaj: https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego w zakładce "Czy mogę zrezygnować z wniosku po tym, jak go złożę?".





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 6 z 41 (7 613 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

zrobiłam podobnie, złożyłam wniosek o zawieszenie raty sierpniowej i wrześniowej, a potem dowiedziałam się, że nie będę mogła już złożyć kolejnego wniosku. oczywscie bank nie ma prawa wprowadzać takich regulacji, ale postanowiłam nie ryzykować, złożyłam oświadczenie o odstąpieniu od złożenia wniosku i złożę kolejny wniosek. doradzam zrobić to samo
Odpowiedz
0 Lajków
aga1602
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
01-08-2022
Wiadomość 7 z 41 (7 518 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Dlaczego mamy odwoływać poprawnie złożone wnioski. To jest działanie bezprawne, za które ING ofpowie przed odpowiednimi organami. Zdecydowanie odradzam wycofywanie wniosków. ING informuje, że wnioski będą rozpatrywane w ciągu kilku dni, natomiast jak kilku pracowników zapytałem czy to gwarantują to nikt się tego nie podjął. Co więcej, nawet ING na swoich stronach informuje, że w przypadku odwołania zawieszenia spłaty, które nastąpi juz po dacie zapadalności Waszej raty, zostaniecie obciążeni wyższymi odsetkami zaniterminowa spłatę raty. Majstersztyk w ich wykonaniu.
Odpowiedz
0 Lajków
Zaba_osw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
3
01-08-2022
Wiadomość 8 z 41 (7 319 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Proszę zatem o informację czy będzie ewentualną możliwość składania wniosków o kolejne zawieszenie raty tylko poprzez wizytę w oddziale, czy złożenie wniosku wielokrotnego na 2 początkowe miesiące z roku 2022 blokuje jakąkolwiek możliwość zawieszenia spłaty raty w kolejnych miesiącach 2022 i 2023
Odpowiedz
0 Lajków
aneczk_a_sos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 9 z 41 (7 235 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Mam ten sam problem, w dodatku harmonogram spłaty jaki otrzymałem po zawieszeniu 2 rat jest absurdalny. Przez 7 miesięcy po zawieszeniu mam płacić ratę wyłącznie odsetkową (kapitał wyzerowany) a na koniec rata wyrównująca podbita z 2 tyś. na 11 tyś. Tłumaczenie na infolinii, że mają błąd w systemie i poprawią harmonogramy po dacie płatności zawieszonej raty i żeby się tym nie martwić. Jakoś średnio mnie to przekonuje ... Co do wniosku to również poradzono mi żeby go wycofać i złożyć ponownie na 1 miesiąc lub na wszystkie 8 miesięcy. Z tym, że nie zapewniają, że uda się rozpatrzyć wniosek przed datą płatności raty sierpniowej i albo trzeba będzie składać reklamację albo pogodzić się ze stratą 1 z 8 możliwych rat do zawieszenia. Sick!

Co najlepsze na 3 dni przed uruchomieniem możliwości złożenia wniosku zostałem telefonicznie poinformowany, że wniosek będzie można złożyć wyłącznie na 1 miesiąc i trzeba będzie go powtarzać na kolejne miesiące. Dzisiaj Pani powiedziała, że dostali nowe wytyczne z centrali na dzień przed 29.07 i to już nie aktualne co było mówione kilka dni temu. Jak by tego było mało na stronie ing ani podczas składania wniosku o zawieszenie nie ma nigdzie konkretnej informacji o tym, że wniosek na więcej niż 1 ratę uniemożliwia złożenie wniosku na kolejne. Jak dla mnie jest to celowe działanie mające na celu możliwie jak najbardziej utrudnić i zniechęcić klientów z możliwości zawieszenia rat. Dzieje się to poprzez dwa mechanizmy - błędne harmonogramy i zablokowanie możliwości złożenia kolejnego wniosku w przypadku złożenia pierwszego na więcej niż 1 ratę. Jak komuś upłynie termin 14 dni na wycofanie wniosku to jest w lesie i musi się z nimi kopać. Tak czy owak działania ing są bezprawne i tak tej sprawy nie zostawię.

Odpowiedz
0 Lajków
PioFer
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 10 z 41 (7 172 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Klucz U2F służy tylko i wyłącznie do zatwierdzenia logowania.  Nie autoryzuje nim żadnych przelewów.

 

 

I tutaj właśnie mamy problem. Ty musisz wpisywać kod z sms żeby wyszedł przelew. Czyli jest to bez

...

19-04-2024
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy