Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Złożyłem wniosek o zawieszenie rat kredytu hipotecznego, wybrałem możliwość na kilka najbliższych rat, tak więc zawiesiłem raty w 2022 roku, pozostawiając sobie w późniejszym czasie możliwość wybrania zawieszenia w 2023 roku.
Po wejściu w aplikację widzę informację, że wniosek już raz złożyłem, a więc nie mam możliwości ponownego złożenia wniosku.

Co to oznacza? Czy zawieszenie kolejnych rat na 2023 rok przepada? Na podstawie jakich przepisów nie mogę złożyć wniosku ponownie? Na infolinii i w oddziałach banków otrzymuję rozbieżne informacje. Czy jeśli teraz cofnę wniosek, będę mógł go złożyć ponownie?
Odpowiedz
0 Lajków
Pitu88
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
01-08-2022
Wiadomość 1 z 41 (7 777 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Zdecydowanie mozesz odstapic od wniosku w terminie 14 dni, po czym zlozyc nowy. Proponowalbym jednak tego nie robic, gdy rzecz tyczy sie dopiero zawieszen w przyszlym roku, i obstawac przy swoim, to jest naciskac na zaprzestanie stosowania przez ING praktyk pozaustawowego utrudniania.
Maile do regulatorow, UOKiK, KNF, RF, itp. powinny przyniesc skutek.
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 2 z 41 (7 724 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Czyli generalnie ryzykować, że będę się musiał kopać z ING lub ryzykować, ze nie zdążę wycofać wniosku i złożyć nowego...
Odpowiedz
0 Lajków
Pitu88
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
01-08-2022
Wiadomość 3 z 41 (7 647 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

No risk, no fun Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedz
0 Lajków
onlyoneme
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
99
56
14-07-2022
Wiadomość 4 z 41 (7 595 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

tez chetnie poznam podstawe prawna na ktorej opiera sie ING ze wnioskowac mozna tylko raz

ktos wie?
jarekniekrasz
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
15
10
09-07-2022
Wiadomość 5 z 41 (7 568 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

[ Edytowane ]

Udostępniamy opcję złożenia kilku wniosków, jednak wtedy można to robić po płatności każdej z rat. Dostępne są dwie formy:
- pojedynczo, po każdej z rat,
- wniosek na kilka rat na raz. Taki wniosek można złożyć tylko raz, następnie opcja jest zablokowana. Nie ma możliwości złożenia wniosku, na przykład, na 3 raty, a potem złożenia kolejnego wniosku. 

Doprecyzowanie: wniosek wielokrotny blokuje możliwość złożenia kolejnych wniosków – wielokrotnych lub pojedynczych. Wniosek pojedynczy nie blokuje wniosku wielokrotnego. Złożenie wniosku wielokrotnego blokuje możliwość złożenia kolejnego wniosku. Czyli jest np. możliwa konfiguracja: pierwszy wniosek pojedynczy na ratę sierpniową, drugi wniosek pojedynczy na ratę wrześniową, trzeci wniosek wielokrotny na 6 kolejnych wybranych przez klienta rat.
Po przyjęciu odstąpienia będziesz miał możliwość ponownego zawnioskowania. Sposób, w jaki możesz odstąpić od wniosku, opisaliśmy tutaj: https://www.ing.pl/kontakt/pomoc-dla-kredytobiorcow/zawieszenie-splaty-kredytu-hipotecznego w zakładce "Czy mogę zrezygnować z wniosku po tym, jak go złożę?".





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolB
Moderator
Moderator icon
137
20
02-09-2021
Wiadomość 6 z 41 (7 553 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

zrobiłam podobnie, złożyłam wniosek o zawieszenie raty sierpniowej i wrześniowej, a potem dowiedziałam się, że nie będę mogła już złożyć kolejnego wniosku. oczywscie bank nie ma prawa wprowadzać takich regulacji, ale postanowiłam nie ryzykować, złożyłam oświadczenie o odstąpieniu od złożenia wniosku i złożę kolejny wniosek. doradzam zrobić to samo
Odpowiedz
0 Lajków
aga1602
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
5
0
01-08-2022
Wiadomość 7 z 41 (7 458 wyświetleń)

Re: Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Dlaczego mamy odwoływać poprawnie złożone wnioski. To jest działanie bezprawne, za które ING ofpowie przed odpowiednimi organami. Zdecydowanie odradzam wycofywanie wniosków. ING informuje, że wnioski będą rozpatrywane w ciągu kilku dni, natomiast jak kilku pracowników zapytałem czy to gwarantują to nikt się tego nie podjął. Co więcej, nawet ING na swoich stronach informuje, że w przypadku odwołania zawieszenia spłaty, które nastąpi juz po dacie zapadalności Waszej raty, zostaniecie obciążeni wyższymi odsetkami zaniterminowa spłatę raty. Majstersztyk w ich wykonaniu.
Odpowiedz
0 Lajków
Zaba_osw
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
3
01-08-2022
Wiadomość 8 z 41 (7 259 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Proszę zatem o informację czy będzie ewentualną możliwość składania wniosków o kolejne zawieszenie raty tylko poprzez wizytę w oddziale, czy złożenie wniosku wielokrotnego na 2 początkowe miesiące z roku 2022 blokuje jakąkolwiek możliwość zawieszenia spłaty raty w kolejnych miesiącach 2022 i 2023
Odpowiedz
0 Lajków
aneczk_a_sos
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 9 z 41 (7 175 wyświetleń)

Re.: Ponowne złożenie wniosku o zawieszenie raty kredytu

Mam ten sam problem, w dodatku harmonogram spłaty jaki otrzymałem po zawieszeniu 2 rat jest absurdalny. Przez 7 miesięcy po zawieszeniu mam płacić ratę wyłącznie odsetkową (kapitał wyzerowany) a na koniec rata wyrównująca podbita z 2 tyś. na 11 tyś. Tłumaczenie na infolinii, że mają błąd w systemie i poprawią harmonogramy po dacie płatności zawieszonej raty i żeby się tym nie martwić. Jakoś średnio mnie to przekonuje ... Co do wniosku to również poradzono mi żeby go wycofać i złożyć ponownie na 1 miesiąc lub na wszystkie 8 miesięcy. Z tym, że nie zapewniają, że uda się rozpatrzyć wniosek przed datą płatności raty sierpniowej i albo trzeba będzie składać reklamację albo pogodzić się ze stratą 1 z 8 możliwych rat do zawieszenia. Sick!

Co najlepsze na 3 dni przed uruchomieniem możliwości złożenia wniosku zostałem telefonicznie poinformowany, że wniosek będzie można złożyć wyłącznie na 1 miesiąc i trzeba będzie go powtarzać na kolejne miesiące. Dzisiaj Pani powiedziała, że dostali nowe wytyczne z centrali na dzień przed 29.07 i to już nie aktualne co było mówione kilka dni temu. Jak by tego było mało na stronie ing ani podczas składania wniosku o zawieszenie nie ma nigdzie konkretnej informacji o tym, że wniosek na więcej niż 1 ratę uniemożliwia złożenie wniosku na kolejne. Jak dla mnie jest to celowe działanie mające na celu możliwie jak najbardziej utrudnić i zniechęcić klientów z możliwości zawieszenia rat. Dzieje się to poprzez dwa mechanizmy - błędne harmonogramy i zablokowanie możliwości złożenia kolejnego wniosku w przypadku złożenia pierwszego na więcej niż 1 ratę. Jak komuś upłynie termin 14 dni na wycofanie wniosku to jest w lesie i musi się z nimi kopać. Tak czy owak działania ing są bezprawne i tak tej sprawy nie zostawię.

Odpowiedz
0 Lajków
PioFer
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-08-2022
Wiadomość 10 z 41 (7 112 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Ile lat wstecz ING bierze pod uwagę w ryczałcie?

biorą 2 ostatnie lata + kwartał bieżącego.

 

Martyna, you are useless.

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy