Odpowiedz

przeniesienie hipoteki, kredytu

Witam, proszę o informację czy jest możliwe:

1. przeniesienie hipoteki, kredytu (kredyt hipoteczny w ING już zaciągnięty) na inną nieruchomość, której nie jest się właścicielem, ale której właściciel wyraża zgodę na to przeniesienie. Jeśli jest to możliwe, jakie dokumenty będą potrzebne?

2. (kredyt hipoteczny w ING już zaciągnięty) podpisana umowa deweloperska, wpis hipoteki nie został jeszcze wpisany do KW, nie został jeszcze  uruchomiony cały kredyt.

Czy można przenieść kredyt na nową nieruchomość, którą zamierzam kupić? Jeśli tak w jakim momencie powinno to nastąpić?

Czy dopiero po uruchomieniu całego kredytu?

Czy dopiero po dokonaniu wpisu hipoteki w KW?

Czy nawet teraz po podpisaniu umowy przedwstępnej na zakup nowej nieruchomości?

pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
kobitka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
15-04-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 299 wyświetleń)

Re: przeniesienie hipoteki, kredytu

1. Tak możesz przenieść hipotekę na inną nieruchomość (nawet takiej której nie jesteś właścicielem) wtedy zgodę muszą wyrazić wszyscy właściciele „nowej” nieruchomości.
Co do dokumentów, to wniosek o aneks (zmiana zabezpieczenia hipoteki) składają wszyscy kredytobiorcy oraz wszyscy właściciele (obecnej nieruchomości i tą którą chcą zastąpić)
Dla nowej nieruchomości będzie potrzeba wykonania operatu szacunkowego (albo za pośrednictwem banku, albo we własnym zakresie)
Ważne żeby na nowej nieruchomości nie było żadnej hipoteki innego banku.

2. W tym przypadku też możesz zmienić zabezpieczenie hipoteki, ale tutaj potrzebowalibyśmy poszerzenia informacji najlepiej przez kontakt z naszą infolinią hipoteczną, gdzie doprecyzujemy parę rzeczy.
 -----------------
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Jeśli chcesz szybciej uzyskać odpowiedź, zachęcamy Cię do kontaktu na czacie w Moim ING lub skorzystania z Wirtualnego Asystenta.
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
240
46
11-02-2020
Wiadomość 2 z 2 (1 243 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Nie możesz dzisiaj złożyć więcej wniosków

Dzień dobry,

 

Jak w temacie wiadomości podczas składania wniosku o pożyczkę operacja zostaje wstrzymana informacją "Nie możesz dzisiaj złożyć więcej wniosków" spróbuj ponownie jutro. Powodem może być z

...

14-07-2024
Re: Re.: Bankowość internetowa dla osób małoletnich 6-13 lat

Czy to prawda, że w najbliższym czasie jednak wdrożą Państwo dostęp do bankowości internetowej / aplikacji dla małoletnich 6-13? Taką informację słyszałem w jednej z placówek w związku z ostatnimi zmi

...

13-07-2024
Re.: Karta wielowalutowa do konta a osoba poniżej 18 roku życia

Dziękuję za odpowiedź, właśnie zauważyłem w aplikacji w sekcji Co nowego informację, że ING udostępnia kartę wielowalutowa dla nastolatków, ale nadal na stronie w ofercie jest informacja, że nastolatk

...

13-07-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy