Odpowiedz

przeniesienie hipoteki, kredytu

Witam, proszę o informację czy jest możliwe:

1. przeniesienie hipoteki, kredytu (kredyt hipoteczny w ING już zaciągnięty) na inną nieruchomość, której nie jest się właścicielem, ale której właściciel wyraża zgodę na to przeniesienie. Jeśli jest to możliwe, jakie dokumenty będą potrzebne?

2. (kredyt hipoteczny w ING już zaciągnięty) podpisana umowa deweloperska, wpis hipoteki nie został jeszcze wpisany do KW, nie został jeszcze  uruchomiony cały kredyt.

Czy można przenieść kredyt na nową nieruchomość, którą zamierzam kupić? Jeśli tak w jakim momencie powinno to nastąpić?

Czy dopiero po uruchomieniu całego kredytu?

Czy dopiero po dokonaniu wpisu hipoteki w KW?

Czy nawet teraz po podpisaniu umowy przedwstępnej na zakup nowej nieruchomości?

pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
kobitka
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
15-04-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 134 wyświetleń)

Re: przeniesienie hipoteki, kredytu

1. Tak możesz przenieść hipotekę na inną nieruchomość (nawet takiej której nie jesteś właścicielem) wtedy zgodę muszą wyrazić wszyscy właściciele „nowej” nieruchomości.
Co do dokumentów, to wniosek o aneks (zmiana zabezpieczenia hipoteki) składają wszyscy kredytobiorcy oraz wszyscy właściciele (obecnej nieruchomości i tą którą chcą zastąpić)
Dla nowej nieruchomości będzie potrzeba wykonania operatu szacunkowego (albo za pośrednictwem banku, albo we własnym zakresie)
Ważne żeby na nowej nieruchomości nie było żadnej hipoteki innego banku.

2. W tym przypadku też możesz zmienić zabezpieczenie hipoteki, ale tutaj potrzebowalibyśmy poszerzenia informacji najlepiej przez kontakt z naszą infolinią hipoteczną, gdzie doprecyzujemy parę rzeczy.
 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
DominikaW
Moderator
Moderator icon
232
45
11-02-2020
Wiadomość 2 z 2 (1 078 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy